De mens in het bedrijf GOUDEN SPELDEN -5 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 'i- 4 4 4 4 4 4 2 Vers van 'I Vat is een blad van en voor het personeel van de Heine- ken's Bierbrouwerij Mij. N.V. Het blad wordt geredigeerd door de hieronder te noemen redactie; het kan echter slechts bestaan door de medewerking van alle leden van het personeel. Zendt allen Uw bij dragen naar de onderstaande redactie-adressendoet dit onbe schroomd. De redactie behoudt zich het recht voor artikelen te bekorten of zo nodig om te werken. Zo veel mogelijk zal dit geschieden in over leg met de inzender. De redactie: Mi. K. L. BEYEN*) l)rs. J. GOMBERT Mr. E. C. KETTNER G. E. KLEINGELD j. G. TIMMER R. ESTERGAARD**) J. J. WOLFF J. VAN DER ZWAAI. lïcdactieadres te Amsterdam. Redactieadres te Rotterdam. Op de voorpagina ditmaal een foto van de versierde heistelling tijdens het slaan van de eerste paal voor ons nieuwe bedrijf in Den Bosch. Op pagina 4 van dit nummer van Vers van 't Vat vindt U meer bijzon derheden over deze gebeurtenis. ■it it V A ■it it ■it n it a it it J3 it it n <t it it it it it it it it •5 it it t it it it it it it it it it it it it it it it it it -tt it it it it it it «- «- A 25- 23- 23- 23- 23- 23- >3- ti- 23- 23- 23- 25- 23- :i- 20- 20- 20- A 20- 23- 20- 20- K- Hieronder laten wij een gedeelte volgen van hetgeen mr. Beyen bij gelegenheid van de gebruikelijke nieuwjaarsbijeen komst te Amsterdam in zijn antwoord op de door de heer Honig gehouden toe spraak zegde: Ons bedrijf is groot geworden en groeit nog steeds. In de laatste jaren was die groei verrassend, zowel in tempo als in volume. Hij is niet te remmen, al zouden wij dat willen. Het zou gelijk staan met verdrongen worden van de eerste plaats, die wij innemen. Het zou gelijk staan met zelfmoord. Wij moeten dus mee en wij willen mee. Wij zijn trots op ons groeiend bedrijf, wij worden er door gesti muleerd. Die groei is voor ons overigens ook niet zonder profijt. Maar. die groei brengt met zich mee de noodzakelijkheid van het verrichten van bijzondere prestaties niet alleen op technisch maar ook op commercieel en administratief gebied. Hiervoor zijn bijzondere maatregelen nodig: er moet worden gestreefd naar een zo hoog mogelijke efficiency, er moet worden georganiseerd, gecoördineerd, ge reglementeerd en geselecteerd. Waar vroeger gemakkelijk naar gelang van omstandigheden kon worden ge handeld, zullen nu dikwijls algemene regels moeten worden gesteld, waarop niet of slechts bezwaarlijk uitzonderingen zullen kunnen worden toegelaten. Zoals wij hier staan, zal vrijwel ieder van ons, hetzij regelend, hetzij uitvoerend, hetzij controlerend, bij zulke maatrege len worden betrokken. Het zal daarbij steeds moeilijker worden om aan het persoonlijk element het vol le pond te geven. Mr. Beven Dit punt is het, waarvoor ik bij deze ge legenheid met nadruk Uw bijzondere aandacht wil vragen, omdat ik dit zowel voor de H.B.M. zelf als voor de directie, de staf, de bazen en ieder lid van het personeel van zulk een bijzonder groot belang acht. Ik zou U er dan op willen wijzen, dat Heineken groot geworden is, niet zozeer door haar perfecte organisatie, als wel door de gelijkgerichte wil van elke HBM-er om zijn taak in het bedrijf in de perfectie te vervullen. Die gelijkge richte wil is geschapen, aangekweekt en geleid door opeenvolgende directies die, alle zélf van die wil bezeten, bij voort during' tot bezielend voorbeeld strekten. Zo is een sfeer ontstaan, die, naar ik meen, uitzonderlijk genoemd mag wor den en die als een kostbaar bezit is te beschouwen voor onze vennootschap en niets meer of minder dan een geluk voor elke persoon die daaraan is verbonden. Die sfeer staat of valt met het gevoel dat elke echte HBM-er moet kunnen hebben, dat zijn gehele persoon als zo danig wordt gerespecteerd. Hij zet im mers ook zijn gehele persoon in. Door het groeiproces dat onze vennoot schap doormaakt, zal het, zoals gezegd, steeds moeilijker worden dit respect voor de persoonlijkheid van elk afzonderlijk individu tot zijn volle recht te laten komen. Het gevaar bestaat dat er daar door onwillekeurig gaandeweg ook min der belang aan gehecht zal worden. Moge dit belang U allen echter steeds in volle omvang voor ogen blijven staan. Dan zal bij alles wat er zal moeten verande ren, het individu niet het weinig inspi rerende gevoel behoeven te krijgen dat hij meer en meer een nummer wordt, omdat Uw overtuigde houding hem dan zal doen gevoelen dat het individu zij het binnen de grenzen van de ver eiste organisatie en elk naar de waarde van zijn persoonlijkheid toch altijd de belangrijkste rol voor het slagen van de onderneming zal blijven vervullen, mits het zich daarvan bewust is en zich daar naar gedraagt. Op 25 Januari, een dag voor het ter perse gaan van dit nummer van ons personeelsorgaan, heeft onze directeur de heer Honig in cle schermzaal van onze brouwerij te Amsterdam 125 gouden eretekenen uitgereikt aan die personeels leden die 25 jaar of langer in dienst van onze Maatschappij zijn. De heer Hartog van de afdeling expe ditie te Amsterdam kreeg zelfs het gouden speldje met briljant omdat hij meer dan 40 jaar in dienst van ons bedrijf is. In Rotterdam vond de uitreiking van het eremetaal aan 22 personeelsleden die hiervoor in aanmerking kwamen reeds in begin Januari plaats. In het volgend nummer van Vers van 't Vat hopen we uitvoeriger op deze bijzondere gebeurtenis terug te komen.

Vers van 't Vat | 1956 | | pagina 2