het leven im de brouwerij 50 jaar gepensionneerd ^fëekaaicle 'zbiptoma' 7 We beginnen ditmaal met gelukwensen aan een Amsterdams bruidspaar, de heer Th. M. v. d. Ven (gistkelder) met mej. M. Ch. Zegstroo, die op 17 No vember in het huwelijk traden en dus nog steeds in de wittebroodsweken zijn. Moge hun huwelijksweg een recht ge lukkige zijn. We blijven nog even in Amsterdam. Drie van onze medewerkers werden daar on derscheiden met de Landsteiner pla quette van de Bloedtransfusiedienst om dat zij vijftien maal hun bloed hadden gegeven voor iemand die dit nodig had om in leven te blijven. Namen zullen wij op verzoek van betrokkenen niet noemen, maar wij willen de ongenoem- den hier toch gelukwensen met dit mens lievend werk dat zij verrichten. Mag dit een aansporing zijn voor anderen om zich ook als „donor" op te geven? Het Rotterdams mannenkoor bestond 10 jaar en vierde dit met een bijzonder ge slaagde avond in Lommerrijk. Zijn se cretaris, de heer Grund, vertelt hier elders meer over. De redactie wil niet nalaten hier namens alle H.B.M.-ers nog eens geluk te wensen, óók met het feit, dat de inzinking welke het koor nog niet zo lang geleden doormaakte weer overwonnen schijnt. Dat mag speciaal een voldoening zijn voor het bestuur dat hierin een stimulans zal vinden om op de ingeslagen weg voort te gaan. Mej. Riet van der Spek (corresp. afd. Rotterdam) trad dezer dagen in het hu welijk met de heer A. H. van der Linde en werd bereids „uitgeluid" door haar vrienden van de afdeling. Toch zullen wij haar in de eerste maanden van het nieuwe jaar vermoedelijk nog enkele malen zien om de laatste hand te leggen aan een bijna voltooid werk en het af scheid was dus niet definitief. Onze hartelijke gelukwensen vergezellen het jonge paar op de huwelijksreis. De heer G. C. W. Sterrenburg van de bottelarij trad in het huwelijk met mej. S. H. Vroegop. Dit gebeurde op 9 No vember en onze gelukwensen zijn dus niet bepaald „up-to-date" maar daarom niet minder wel gemeend. Het is alweer geruime tijd geleden dat de heer C. Molijn uit de gistkelder in Rotterdam zijn zilveren bruiloft vierde, want dit gebeurde op 10 September. Helaas kwam de redactie dit feit niet tijdig ter ore om het in het vorige Vers van 't Vat te vermelden en onze felici taties aan de heer Molijn en mevrouw Molijn-Galjaard komen daarom pas in dit Decembernummer. De inmiddels gepensionneerde Rotter dammer j. H. Doeter stapte op 22 No vember 1905 naar het stadhuis met mej. T. Breur en bijgevolg hebben zij vorige maand hun gouden huwelijksfeest ge vierd. Ook dit bruidspaar feliciteren wij van harte en wij wensen hun nog vele gelukkige jaren in goede gezondheid. Er is nog een Rotterdammer die een huwelijksfeest heeft gevierd en wel de heer J. Harmsen uit de proefziederij, die 40 jaar geleden in het huwelijks bootje stapte met mej. De Jong. Harte lijk gelukgewenst: wij hopen over 10 jaar uw gouden bruiloftsfeest te kun nen annonceren. Zo juist vernemen wij uit Amster dam, dat er zelfs een donor is, die zeventien maal bloed heeft gegeven. Of dit nu een record is bij Heineken weten we niet, maar dat is ook niet zo belangrijk. Hoofdzaak is dat de wil om anderen te helpen bij velen aanwezig is en daarover mogen wij ons verheugen. Op de valreep vernemen we nog van een zilveren bruiloft in onze Rotter damse brouwerij. De heer J. C. Beer (bottelarij) trad op 10 December 1930 in het huwelijk met mej. A. M. Ruy- broek. Onze hartelijke gelukwensen met deze 25-jarige tocht van de huwelijksboot. En op het ogenblik dat we bij de drukker de laatste maatregelen be spreken om dit nummer vóór Kerst mis bij U thuis te krijgen en de eer ste bladzijden al op de pers liggen, horen we dat de heer H. van Straten (garage, Rotterdam), 40 jaar getrouwd is met Anna H. Neeleman. Van harte proficiat. Wij zouden dergelijke berichten als u hiervoor las (en dan niet alleen van hu welijksfeesten maar ook van andere hoogtepunten in het leven van onze medewerkers) gaarne veelvuldiger opne men in deze rubriek, maar u zult be grijpen dat de redactie deze „tips" moet krijgen, want helderziendheid behoort niet tot haar goede eigenschappen. Ve len hebben echter blijkbaar een zekere schroom om dergelijke bijzonderheden bekendheid te geven en speciaal de Am sterdammers zijn erg bescheiden. Mogen wij op deze plaats nog eens verzoeken uw schroom te overwinnen en eventuele berichten op te geven aan de redactie of aan de afdelingen personeelszaken/loon- administratie. Bij voorbaat hartelijk dank. Mevr. Driessen geniet 50 jour pensioen van (le Heineken s Bierbrouwerij te Rotterdam Voor mevrouw J. C. Driessen-Stoutjes- dijk was het de laatste week in Septem ber 50 jaren geleden dat zij voor de eerste maal naar de brouwerij kwam om haar pensioen in ontvangst te nemen. Hoewel hier moeilijk van een jubileum gesproken kon worden, meende de di rectie dit feit toch niet onopgemerkt voorbij te mogen laten gaan. Mej. Looman en de commissie voor per soneelsfeesten togen naar de Tochtstraat. De heer Oosterbroek sprak „Opoe Dries sen" namens de directie toe en bood haar een grote mand met levensmidde len, een taart en een enveloppe met inhoud aan. Op de foto is duidelijk te zien, hoe ern stig opoe deze bijzondere gebeurtenis opvatte. Aangezien de commissie een kistje bier meegebracht had en wat Si-Si voor me vrouw Driessen, heerste er in het kleine kamertje een zeer prettige sfeer. Opoe had er zelf schik in en beloofde haar best te zullen doen nog vele jaren zelf haar pensioen aan de brouwerij te ko men afhalen. Zoals in ons vorig nummer aangekon digd, laten wij hieronder wederom de namen volgen van enkele medewerkers die diploma's behaalden. De heer H. de Krijger, Export: Spreekvaardigheid Engels. Mej. E. C. v. Meel, van Corr. Afd. naar Inkoop: Steno Engels en Frans. Mej. J. R. Maas, Boekhouding: Steno Nederlands en Engels. allen werkzaam op ons kantoor te Rot terdam.

Vers van 't Vat | 1955 | | pagina 7