Bouwerij op de Brouwerij 5 Een deel van de bouwput Het eerste gedeelte van de Ferdinand Bolstraat in Amsterdam wordt be heerst door de gebouwen van de Heineken's Brouwerij en hoewel dit gevelfront nooit tot de overigens zo vermaarde schoonheden van onze Hoofdstad heeft behoord, thans ziet dit gedeelte van deze ons zo ver trouwde straat er uit als het gebit van een jongen die aan het wisselen is. hadden zich rond de bouw put geschaard en zelfs de mannen, die met zenuw slopende drilboren nog steeds bezig waren metersdikke oude keldermuren te verwij deren, lieten hun moordende instrumenten enige ogenblik ken rusten om te zien hoe de met bloemen versierde paal door middel van een even eens feestelijk opgetuigde heistelling de grond werd ingehamerd. De drie laatste slagen gingen gepaard met denderende explosies en „hij zat", zoals dat in vaktermen schijnt te heten. De eerste van de ruim 2500 palen, die dit nieuwe grote bouwwerk zullen moeten dragen. 2500 palen voor een gebouw met een grondoppervlakte van 52 bij 25,34 meter. Is dat niet een beetje veel?, zult U mis schien vragen. U zult echter deze vraag onmiddellijk weer inslikken wanneer U weet dat deze palen een gebouw zullen gaan dragen, dat bestaat uit een kelder, een begane- grondverdieping, een eerste, tweede en derde verdieping met daar boven op een koelschip en naar alle waar schijnlijkheid een nieuwe ontvang- ruimte. Wanneer U dan nog bedenkt dat deze ruimten gebruikt zullen worden voor een uitbreiding met maar liefst ongeveer 50 van onze gistkelder- en lagerkelder-capaciteit, De belangstelling; was groot en intens dan zult U begrijpen dat zelfs deze 2500 palen geen lichte taak zullen hebben. En nu zullen de Amsterdammers, die bekend zijn op ons fabrieksterrein zich er over verwonderen dat er niet druk doorgeheid wordt. Onze bouw kundige, de heer Brouwer, heeft ons ook dat onthuld. Deze eerste paal, die later één van de 2500 zal zijn, dient in eerste instantie met een aantal van zijn collega's als hulppaal voor het dragen van de stempelconstructie voor de damwand. Er moet nog veel werk verricht worden voordat full- speed met het heien begonnen kan worden. Maar de eerste zit er in en het is een knappe jongen die hem er weer uit haalt. <3ier aló geneesmiddel Been gebroken? Houd dan een fles bier naast uw bed en gij zult vlugger genezen, zegt een professor te München, dr. Wilhelm Stepp. De hooggeleerde heer Stepp is van oordeel, dat bie r een geneesmiddel is en tot dusverre heeft niemand in deze bierstad zich geroepen ge voeld om het tegendeel te beweren. Stepp heeft de schuimende drank onderzocht op zijn therapeutische mogelijkheden op verzoek van een Duits medisch tijdschrift en de te München verschijnende Süddeutsche Zei- tung" meldtdat hij heeft vastgesteld, dat bier een rijke bron is van vitaminen van de B- groep, in het bijzonder van de zogenaamde anti pellagrasubstantie, die bescherming geeft tegen huidaandoeningen, en van het lactofla- vine, dat van belang is voor het stofwisselings proces. In feite zijn wij ook aan het wisselen, een grote voortand is eruit en de basis wordt gelegd voor een mooi en gaaf gebit. Hoe dit gave gebit of wel de nieuwe gevel (met alles wat daar achter zit) er in de toekomst uit zal zien is nu nog niet aan de orde, wanneer de tijd daar rijp voor is zullen wij in ons personeelsblad een uitvoe rige beschouwing hieraan wijden. Nu willen we echter stilstaan bij een belangrijk moment in de historie van ieder gebouw, nl. het slaan van de eerste paal. Op 2 November des ochtends 10 uur was het dan zo ver, de eerste paal zou in de gapende wonde van de bouwput verdwijnen. Vele belangstellenden met aan het hoofd onze Directeur Mr. ter Haar De versierde paal ging er vlot in

Vers van 't Vat | 1955 | | pagina 5