kerstmis 1955 4 4 4 4 4 4 4 D- 4 4 4 4 4 s- 2 Vers van 't Vat is een blad van en voor het personeel van de Heine- ken's Bierbrouwerij Mij. N.V. Het blad wordt geredigeerd door de hieronder te noemen redactie; het kan echter slechts bestaan door de medewerking van alle leden van liet personeel. Zendt allen Uw bij dragen naar de onderstaande redactie-adressen; doet dit onbe schroomd. De redactie behoudt zich het recht voor artikelen te bekorten of zo nodig om te werken. Zo veel mogelijk zal dit geschieden in over leg met de inzender. De redactie: Mr. K. L. BEYEN*) Dis. J. GOMBERT Mr. E. C. KETTNER G. E. KLEINGELD J. G. TIMMER R. VESTERGAARD**) J. f. WOLFF J. VAN DER ZWAAL Redactieadres te Amsterdam. Redactieadres te Rotterdam. Gerritje op de voorpagina! De eerste biertanker in Europa en misschien zelfs wel in de wereld, gebouwd voor rekening van de Heineken' s Bierbrouwerij Maatschappij verdient deze ereplaats ten volle. De Amsterdamse fotograaf Aart Klein maakte deze karakteristieke foto op de werf te Muiden kort voor de Gerritje te water iverd gelaten. Op pagina 4 leest U meer over deze te waterlating. S- 4 it- 4 4 4 4 4 4 4 jo- U S' S- S- S- 4 5 -§ ■5 ■5 -ti -ti -ti -t: -tl -tl ■5 -ti -ti ■5 -ti -tt -Ct -ti -;i •;i -ti -ti -» -tt -ti -ti -ti -ti ■5 -ti -ti -ti -ti -ti •ti -ti -ti -ti -ti ■5 -ti -ti •ti -:i -ti -ti -ti ■tt -Ü „Waarom verheugt gij u op het Kerstfeest?" zou een interessante vraag kunnen zijn bij een opinie-onderzoek. De vraag zou een menigte zeer gevarieerde antwoorden opleveren, serieuze, plechtige, geestige, cynische, totdat men van de een of andere nuchterling te horen zou krijgen: „Ik verheug mij er helemaal niet op". Het zullen er echter maar weinigen zijn, die dit beweren en tevens menen. Want vrijwel iedereen, ook hij of zij, die zich niet los kan maken van smartelijke herinneringen, die juist op hoogtijdagen schrijnend op de voorgrond treden, zal met een gevoel van tevreden heid en vaak zelfs opluchting de onderbreking tegemoetzien van de dagelijkse arbeid, die aan velen in deze tijd van economische opbloei en recordproductie zware eisen stelt. En hoe men de viering ook opvat, men zal verheugd zijn over de vrijheid om zich aan deze viering hoe dan ook te wijden. De Kerstdagen hier te lande dragen bovenal een huiselijk karakter en kunnen daarom zo ongemeen gezellig zijn. Zij bieden ook gelegen heid tot rustige overpeinzing en wij, Heineken's mensen, zullen dan onwillekeurig stilstaan bij de enorme vlucht die ons bedrijf genomen heeft, de ontzaglijke vraagstukken, die zich bij deze ontwikkeling voordoen en de moeilijke beslissingen waartegenover het bestuur van onze wijdvertakte onderneming zich geplaatst ziet. Wij zullen ook denken aan onze collega's buitenslands, in Singapore, Cairo, Brussel, Surabaia, Caracas, Lagos, Léopoldville, Aba en Usum- bura, de collega's daar, die we nog kennen uit Amsterdam of Rotter dam, maar ook aan hen, die we nimmer ontmoet hebben, maar die eveneens bij het wel en wee van Heineken betrokken zijn. Als ze allen bijeen waren, zouden we een bonte rij zien van nationa liteiten en rassen, allen werkzaam in dezelfde organisatie en ondanks alle verschillen van taal en kleur samen met ons in Nederland, een grote, goedwillende familie vormend. Het is een schone Kerstgedachte, dat deze heterogene groep, ver spreid over de gehele wereld, door zijn onderlinge samenhang een bijdrage levert tot het streven naar internationale verbroedering en aldus de Kerstwens: „Vrede op Aarde" in onze gemeenschap een bijzonder relief verleent.

Vers van 't Vat | 1955 | | pagina 2