van onze veReniqinqen AMSTERDAM ROTTERDAM 14 S. EN O. „H.B.B.A." Ons hele clubleven staat nu wel in het teken van ons 15-jarig bestaan en vooral onze sportlieden ontwikkelen een grote acti viteit en wat nog belangrijker is, een ongedacht grote pro ductiviteit. Beginnende met onze voetballers trekken de fraaie resultaten van onze jongens direct uw aandacht. Immers ons eerste elftal, voor liet eerst uitkomende in de zware 2e Klasse A, doet een behoorlijke gooi naar een hernieuwd afdelingskampioenschap en als de match tegen de Twentse Bank 1 wordt gewonnen, ja, dan ja dan gaat het fier aan de kop. En wat te zeggen van ons zorgenkind, het tweede elftal. Zaterdag aan Zaterdag winnen zij en hun doelcijfers 36 vóór en 8 tegen zijn veel zeggend. Natuurlijk staan zij bovenaan en zij vrezen niemand. Dat Heineken's bier geeft kracht en spirit, de resultaten be wijzen het. Dan geeft ook de biljartafdeling een krachtproef ten beste. In ons prachtige clublokaal (o ja, bent u al eens in de Nieuwe Looierstraat 3 geweest, u bent er altijd welkom), in ons eigen home ontvangen wij liefst 234 biljarters, verdeeld over 13 ver enigingen in een nederlaagtournooi, hetwelk tot Maart duurt. Fraaie prijzen zijn er te over, en vooral de fraaie dagprijs, een Delftsblauwe bierpul, beschikbaar gesteld door onze direc tie, is in trek. Dat het beroemde Heineken's gerstenat hier ook wonderen verricht behoeft geen betoog. De kroon spant de afdeling klaverjassen die een waar monster- tournooi organiseert. Hier komen 420 klaverjassende sport mensen uit 30 verenigingen acte de présence geven. En ook hier dezelfde fraaie dagprijs als bij de biljarters. Zo zorgt de sportafdeling ervoor dat Heineken doorlopend op ieders lippen ligt en als Heineken eenmaal op uw lippen is, gaat de rest vanzelf. De tafeltennissers treden dit jaar niet naar buiten, maar let u eens op, volgend jaar spelen zij. doorgetraind als zij dan zijn, zeker zo sterk als onze voetballers nu. Slechts één zorg hebben wij en dat is ons muziekbandje. Door onvoorziene omstandigheden zitten zij heel hard verlegen om een pianist en gitarist. Ik doe dan ook een dringend be roep op u. Op onze grote brouwerij zijn die toch zeker wel te vinden. Meldt u nog heden. En dan H.B.B.A.-ers, wij gaan een prachtfeest maken van ons 15-jarig bestaan op Zaterdag 11 Februari 1956. Wij ver wachten u allen. Programma en nadere bijzonderheden maken wij u zo spoedig mogelijk bekend. DE TENNISCLUB Met een ledenvergadering op Maandag 3 October zette onze tennisclub een streep onder een zeer goed zomerseizoen. Het mooie weer van de afgelopen zomer had een gunstige invloed op de opkomst, waardoor het spelpeil en de sfeer over het algemeen ook beter waren dan vorige jaren. Enkele ontmoe tingen tegen de V.N.S. en onderlinge wedstrijden brachten levendigheid en moedigen zeker aan tot voortgaan op dit gebied. De ledenvergadering kon zich dan ook met de gang van zaken wel verenigen en het bestuur „mocht" blijven. Per 1 October zijn we begonnen met een geheel nieuwe activiteit, nl. „paddle-tennis". Dit is zaaltennis in een vorm, welke men niet moet verwarren met badminton, doch welke door de K.L.M. uit Amerika is geïmporteerd. Wij waren in Rotterdam de eerste vereniging welke dit spel is gaan beoefe nen (en de vierde in het land). Op dit moment is men met de oprichting van de zevende club bezig, welke deze nieuwe sport gaat beoefenen. De 16 leden, die Vrijdagsavonds in de gym nastiekzaal bezig zijn, hebben er over het algemeen al aardig de smaak van te pakken en in December hopen we de eerste officiële wedstrijd in Den Haag tegen de K.L.M. te gaan spelen. Het nieuwe zomerseizoen kondigt zich reeds aan, al moet de winter eigenlijk nog beginnen. Regeren is vooruitzien en reeds begin Januari moeten we banen gaan huren voor de zomer van 1956. Dat wil dus zeggen dat wij ook begin Januari moeten weten op hoeveel spelers we voor het volgende zomer seizoen kunnen rekenen. Onze leden wekken wij daarom hierbij op zich er vroegtijdig over te beraden of men ook in 1956 van de partij zal zijn en andere collega's, die lid van onze club zouden willen worden, verzoeken wij zich voor 1 Januari 1956 aan te melden bij onze secretaresse mej. W. van Kranenburg (boekhouding 3e etage). KATS HEINEKEN'S BROUWERIJ MANNENKOOR ROTTERDAM Het Heineken's Mannenkoor heeft op 25 November jl. in de grote zaal van Lommerrijk zijn 10-jarig bestaan gevierd, en wel onder moeilijke omstandigheden. De reden was, dat onze vorige dirigent, de heer Chris van Beek, die ons koor bijna tien jaar op eminente wijze geleid heeft, twee maanden voor het concert wegens ziekte ontslag heeft moeten nemen. Daarom stond onze huidige dirigent voor een zware taak gesteld, om in zo'n kort tijdsbestek het koor zo te maken, dat wij op het concert geen slecht figuur zouden slaan, en daarin is hij uit stekend geslaagd. Het kon natuurlijk beter, maar dat lag niet aan hem. Als de leden veelvuldiger de repetities hadden bezocht, hadden wij nog betere resultaten bereikt, maar trots alles kunnen wij op een geslaagd concert terugzien. Dat kwam wel tot uitdrukking door het hartelijk applaus van de bezoekers die in een groot aantal aanwezig waren. Dit applaus gold ook de solisten, mevrouw An ja Faddegon en de heer André van Breemen, die enige opera-aria's ten gehore brachten. Na de pauze hebben wij genoten van het cabaret met conférences van Daan Hooijkaas, en de twee Pico's die met hun accordeon- muziek weer zo'n gezellige Heineken's familie kweekten. U kunt de familie uitbreiden door U op te geven als lid van ons koor, dan zal het bestuur zijn best doen om meer van deze avonden te organiseren. Wij rekenen op U, ooms en neven, dan kunnen wij gezamenlijk onze 12(/>-jarige bruiloft vieren. Rest mij nog de aangename taak, de Directie, en al diegenen die ons in staat hebben gesteld dit concert tot een goed einde te brengen, namens bestuur en leden dank te zeggen. 1- Gr.

Vers van 't Vat | 1955 | | pagina 14