1500 BROUWSELS f p Vrijdag 30 September, de laatste dag van ons boekjaar dus, i Iwerd in de grote ziederij te Rotterdam, 's middags om 14.00 uur 13 BLOEDTRANSFUSIEDIENST. Men heeft in de dagbladen kunnen lezen dat in Rotterdam in de eerste dagen van December het aantal bloedtransfusies in 1955 de tienduizend heeft overschreden. Zoals bekend hebben vele employés van de brouwerij hun deel in dit menslievende werk gehad. Bij de uitreiking van de Landsteiner penningen en plaquettes op 28 November jl. werden de volgende werknemers onderscheiden met een leg penning voor het vijf maal geven van bloed: T. J. Boon (bottelarij) J. B. van Meggelen (bottelarij) P. van Oort (bottelarij) N. Epskamp (ligkelder) C. Molijn (ligkelder) De Landsteiner-plaquette voor 15 maal optreden als donor werd uitgereikt aan mej. D. A. Scheffer (dir. secr.) en P. Dub- beld (onderhoud I) Mochten zich nog nieuwe donors willen aanmelden dan ge lieven zij dit te doen bij de heer A. Breeman van de afdeling Controle te Rotterdam. „Van Mars, ja, dat hebt u al gezegd, maar van welk déél van Mars?" M. C. POLS Op 1 October heeft ons met pensioen verlaten de heer M. C. Pols, die precies 35 dienstjaren volgemaakt heeft. Behalve op diverse afdelingen van het kantoor Rotterdam heeft de heer Pols zich in het revueleven onderscheiden door het met groot succes vertolken van enige karakterrollen. Bij zijn afscheid, hetwelk als gevolg van zijn minder goede gezondheidstoestand voortijdig komt, zendt hij een hartelijke groet aan al zijn collega's en tevens aan de Amsterdamse en Rotterdamse medewerkers van de toneelgroep. Wij wensen de heer Pols het beste met zijn gezondheid en een langdurige periode van rust. het 1500e brouwsel in dat boekjaar gestort. Evenzo als dit in 1953/54 met het 1000e brouwsel is geschied, werd ook nu dit heuglijke feit met een kleine bijeenkomst in de brouwzaal gevierd. Nog meer dan het 1000e brouwsel in 1953/54 was het 1500e brouwsel in 1954/55 een mijlpaal. Het is nl. in de geschiedenis van de nieuwe ziederij, die in 1925 in gebruik is genomen en waarin het eerste brouwsel door Prins Hendrik is gestort, nog niet voorgekomen dat er 1500 brouwsels in één boekjaar gebrouwen zijn, zelfs niet in de voor oorlogse topjaren 1928 29 (1091 brouwsels), 1929/30 (1130 brouwsels), 1930/31 (1035 brouwsels). Op die gedenkwaardige dag dan waren een aantal mensen, die zich met de productie en aanverwante afdelingen bezig houden, in de brouwzaal aanwezig. Ir. Bartels hield een kleine toespraak, waarin hij zeide, dat met de medewerking van allen, altijd iets groots te ver richten is. Hij dankte in 't bijzonder het personeel van de ziederij, waarvan, vooral in die weken waarin 42 brouwsels gemaakt werden, veel gevergd is. Mej. Kleyngeld, die altijd de regelingen met de ambte naren van de accijnzen treft, was verzocht de handeling van de stor ting te verrichten, welke taak zij gaarne op zich nam. Op de foto is dit historisch ogenblik vastgelegd. Na het nuttigen van het traditionele glas bier en onder het genot van een feestsigaar werd deze kleine bijeenkomst gesloten. In dit verband is het misschien wel aardig te vertellen dat op Woens dag 16 November, des morgens om 5 uur, het 25.000e brouwsel in de „nieuwe" ziederij gestort werd, wat betekent dat er van 1 October 1925 tot 16 November 1955 ca. 1.000 millioen liter of te wel één milliard liter bier is gebrouwen in onze brouwerij te Rotterdam.

Vers van 't Vat | 1955 | | pagina 13