ONS BIER IN NIEUW-GUINEA 12 Personalia Buitenland Op 17 October jl. vertrok de familie Benne, die een lang verlof in Nederland doorbracht, weer naar Lagos. De heer Dirkse keerde in October uit Lagos naar Nederland terug; hij heeft inmiddels onze dienst verlaten. De heer De Goede van onze Amsterdamse brouwerij vertrok op 20 November jl. met zijn familie naar Lagos, waar hij de functie van tweede machinist zal ver vullen. De familie de Groot keerde op 30 Octo ber terug naar Soerabaja; het verlof was weer ten einde. Op 19 October vertrok de familie Herm- sen per K.L.M. naar Singapore, de heer Hermsen zal als afdelingsbaas werkzaam zijn bij onze brouwerijen aldaar. De heer Kooyman (Rotterdam) is behulp zaam bij het installeren van de machines van de nieuwe brouwerij in Aba (Oost- Nigeria); hij vertrok op 19 November met zijn vrouw naar donker Afrika. 3 December werd in Rotterdam geboren Elly, dochter van de heer G. van Meel, die thans in Singapore werkzaam is. Onze hartelijke gelukwensen. Op 4 November kwam Ir. van Leeuwen voor enige weken naar Nederland. In middels is hij echter weer naar Soerabaja teruggekeerd, waar hij nog enige tijd zal blijven. Dit najaar werd de laatste hand gelegd aan de montage van de Brasserie du Ruanda-Urundi; de heer Looman (Rot terdam) vertrok op 9 October naar Usumbura om daarbij behulpzaam te zijn. De heer Rijkhoek, bankwerker te Rotterdam, was hem op 21 September al voorgegaan, eveneens om bij de installatie van bovengenoemde brouwerij te helpen. Half November kwam de familie Phaff uit Singapore terug om in Nederland haar verlof door te brengen. Voor de familie Puts zat dit verlof er op 24 November weer voor enige tijd op; men vertrok op die datum met de „Willem Ruys" weer naar Soerabaja. Op 8 November arriveerde de heer Zwanenburg uit Lagos in Holland voor het doorbrengen van zijn verlof. Zijn vrouw was reeds enige weken eerder in Nederland aangekomen. 17 November arriveerde de familie C. Kroep op Schiphol. Nadat zij hun verlof hier hebben doorgebracht zullen zij weer terugkeren naar Soerabaja. Het gebeurt zelden dat wij in deze kolommen aandacht besteden aan afnemers van onze brouwerij en eerlijk gezegd is het personeelsblad daar ook niet de ge- eigende plaats voor. Soms echter ontvangen wij een brief uit een ver land die io ontwapenend van eenvoud en toch voor ons zo veelzeggend is, dat wij de inhoud gaarne eens aan u doorgeven. Dit maal een brief van de heer Kwa Hong Lok uit Fakfak op Nieuw-Guinea, geschreven op de achterzijde van een foto; hij is immers caféhouder èn fotograaf. Voor onze employe's die maleis spreken geven we eerst de oorspronkelijke tekst gevolgd door de vertaling: Fakfak. 6 September 1955 Kepada Toean Directeur Heinekens Fabriek di Amsterdam. Dengan banjak hormat, di sini saja kasi tahu pada Tuan sa ja Cave sekaloe Teroes mendjuwal Heine kens Bier. dari toko Nigimiy. dan disini saja ada bikin Foto 2 dari Tuan 2 Militer sam pe orang loewar banjak minoen dan suka banjak minoen Heine kens Bier. di Fakfak. dan saja ada bikin Fofo da ri Toean 2 jang minoen, dan saja ada bikin madjoe Tuan poenja bier Tjap Heineken. saja minta kaloe bisa saja minta Tuan kirim saja Reclame Dari Heinekens. dan Tuan poenja Ongkos kirim pada saja itu saja poenja tangoenan. saja harap saja bisa dipat Reclame Dari Heinekens. Terima kasi tas tuan punja poenja persen. hormat dan tabe Vrij vertaald luidt deze brief ongeveer als volgt: „Aart de Directeur van de Heinekens Brouwerij. Hooggeachte Heer, Hiermede laat ik aan Mijnheer weten, dat ik in mijn café altijd Heinekens hier verkoop, dat ik krijg van de Nigimij. Mijn café is tevens foto-atelier en ik maak hier vaak foto's van de Heren Militairen. Ik maak hier zoveel reclame mede, dat het publiek in Fak-Fak veel gaat houden van het drinken van Heinekens bier. Ik heb hier foto's gemaakt van Heren, die het aan het drinken zijn en bij zulke gelegenheden moedig ik de Heren altijd aan om bier te drinken van het merk Heineken. Ik zou graag willen, ah het kon, dat Mijnheer mij nog wat reclame van Heine kens zou sturen, en als hiervoor onkosten gemaakt worden, dan verzoek ik U mij daarvan de rekening te sturen. Ik ben er zeker van, dat ik Heinekens reclame zal kunnen krijgen. Heb veel dank voor Uw geschenken. Met beleefde groeten, KWA HONG LOK.

Vers van 't Vat | 1955 | | pagina 12