Het leven in de brouwerij oude ^arde^y r~ 4 Zaterdag I 5 Januari had te Rotterdam een bijzondere gebeurtenis plaats. Personeelsleden, die reeds eerder hun zilveren jubileum herdachtendoch bij die gele genheid geen legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel hadden ontvangen, eenvoudig omdat de rnetaalschaarste dit belette, waren bijeen geroepen in de cursuszaal derde verdieping van het gebouw, dat nog altijd het nieuwe kantoor heet of schoon hel eveneens bijna aan z'n 25-jarig jubileum toe is. Het doel van de bijeenkomst was geheim gehouden en de circa 90 veteranen uit alle geledingen van het bedrijf, die zo uit hun werk waren gestapt, de man uit de machinekamer nog met het poetskatoen in de hand, de boekhouder met het potlood achter het oor. keken een beetje nieuwsgierig naar het tafeltje waar op een grote doos en waarachter de beide Rotter damse directeuren. Een voor één, in alfabetische volgorde, werden de namen afgeroepen en nam men uit handen van de directie de gouden ster, de orde van 25 jaren trouwe dienst, in ontvangst. Geslachtsnamen als Grund, Sut ter, van Beuzekom, Meertens, Wuisman, Lussenburg, Hirt Kriesch hebben een bijzonder vertrouwde klank op de brouwerij. Ze komen tot in de oudste perso neelsregisters voor en ontbraken ook nu niet. Een kostelijk moment zvas het afroepen bij de letters E en F, terstond na elkaar, van de heren Emmens en Feith, die lot hun eisten verbazins eveneens in de o o onderscheiding werden betrokkenniet honoris causa, doch tengevolge van hun meer dan 25-jarig dienstver band. Was er reeds geleidelijk een reünie-stemming van oude dienstrnakkers ontstaan, toen ook de hoog ste functionarissen het eremetaal droegen, was de bin ding compleet. En 's avonds in het Groothandelsgebouw liepen er meer trotse veteranen met het eremetaal op de borst rond dan ooit te voren op een personeelsfeest. Zij hadden weliswaar niet het martiale uiterlijk van de oude snorrebaarden die eens de kern van Napoleons legers vormden, maar ze voelden zich evenzeer de oude garcle, de keurtroep, die wel sterft maar zich niet overgeeft. Coby Westerhout van de exportafdeling in Rotterdam verloofde zich 19 Februari met de heer J. v. Rijn, met welk heuglijke feit wij van harte gelukwensen. Wanneer U dit blad ontvangt is mej. A. v. Krimpen (cantine Rotterdam) waarschijn lijk reeds in het huwelijk getreden met de lieer Th. Ketting; hun huwelijk is n.l. op 2 Maart vastgesteld. Onze hartelijke felici taties aan het jonge paar. Op 12 Februari was het 121/2 jaar geleden dat de heer D. H. v. d. Wetering (mouterij Rotterdam) in het huwelijk trad met mej. J. C. Scheepbouwer. Ook dit koperen bruidspaar onze hartelijke gelukwensen. 26 Januari waren de heer en mevrouw Pop—Bonnier 45 jaar gehuwd. De heer Pop is een gepensionneerde kuiper uit Rotterdam en wij wensen hem zowel als zijn vrouw van harte geluk met dit feeste lijk gebeuren. Moge de heer Pop nog vele jaren samen met zijn vrouw van zijn wel verdiende rust genieten. Aan de heer E. Bremer van de afdeling tapkelder te Rotterdam werd een belo ning van 15,— toegekend voor een door hem uitgedachte verbeterde werkmethode. waardoor de ijzeren fusten tegen bescha diging beschermd worden. I11 Rotterdam is het de laatste maanden wel haast „vast pandoer" dat wij ettelijke berichten hebben over personeelsleden die in het huwelijk treden. Wij noemden reeds mej. v. Krimpen, doch kunnen hier tot ons genoegen nog een hele reeks aan toevoegen. De dag voor Kerst mis trad de heer A. J. H. Meyers van de bazencursus in liet huwelijk met mej. Y. M. Broeien; hartelijke gelukwensen. In Januari vallen er zelfs drie bruidsparen te signaleren; op de 12e was het de heer 1). E. Fronczek van de mouterij met mej. C. Vroegop en op 31 Januari de heer C. Boerewinkel van onderhoud II met mej. C. J. E. de Melker, die in het huwelijk traden. Voorts kunnen wij nog melding maken van het huwelijk van de heer K. Marée van de afdeling inkoop met mej. T. Nipius op 20 Januari (bij welk huwelijk niet minder dan 5 verschillende plaatsen in Nederland te pas kwamen!). Aan al deze jonggehuwden onze bijzonder harte lijke gelukwensen. I11 Februari waren mej. J. A. v. 't Hoofd van het laboratorium en de heer F. J. v. Muiden „het bruidspaar van de maand" en ook naar deze jonge lieden gaan onze beste wensen voor een mooie toekomst. Even voor het ter perse gaan van ons blad ontvingen wij van de afdeling personeels zaken nog een mededeling over twee hu welijken, zodat er „drie bruidsparen van de maand" zijn in Rotterdam. Op 16 Februari trouwde de heer B. Been van onderhoud I met mej. A. S. Hekking en deze datum was eveneens de trouwdag van de heer P. P. v. Helden van de pekkerij en mej. M. v. Lint. Hartelijk gefeliciteerd. Vrijdagochtend 11 Maart werd bij snij dende oostenwind en zes graden vorst op het platje boven het z.g. nieuwe ketelhuis in Rotterdam een nestje met 2 duiven- eitjes aangetroffen. Dus tóch lente! Mej. Visser, tot 1 Februari werkzaam op het secretariaat van ons Amsterdamse kan toor, is teruggekeerd tot haar oude liefde en is nu werkzaam als analyste op ons labo ratorium te Amsterdam. Ook in Amsterdam vinden wij nog enkele jonggehuwden. Op 30 December traden J. J. Pesman (olieman) en mej. Gertrud ten Cate in het huwelijk en op 4 Februari van dit jaar volgden J. S. H. Beek (van de boenplaats) en mej. Henriëtte van Kerk wijk dit goede voorbeeld. Met onze op rechte gelukwensen aan de heer en me vrouw Pesman en de heer en mevrouw Beek besluiten wij deze rubriek.

Vers van 't Vat | 1955 | | pagina 4