«kJi tteiÈl Heineken 2, Duivendrecht 3 Heineken 2 staat voorlopig nog in de woestijn het zal echter niet lang meer duren want men werkt koortsachtig aan de voltooiing van het nieuwe industrie terrein Duivendrecht. «JSwp Sr.' ï«?V. r if Gedurende de laatste jaren is het verbruik van bier en in het bijzonder van flessen- bier op verheugende wijze toegenomen. Hogere omzetten geven echter grotere hoeveelheden emballage. Dientengevolge moesten grote partijen emballage worden aangekocht. Het bierverbruik is in de zomer belangrijk hoger dan in de winter met als gevolg, dat gedurende het winterseizoen grote hoe veelheden kisten moeten worden opgesla gen. Het bleek in het voorjaar van 1954 steeds moeilijker te worden voor deze sei zoen-opslag in Amsterdam geschikte ruim ten te vinden. Verschillende overwegingen moeten bij het beoordelen van dergelijke ruimten gelden. In het bijzonder moet er een voldoende groot oppervlak voor het parkeren van de auto's aanwezig zijn, als mede vloeren, geschikt voor het behande len van de emballage met vorkheftrucks. De kisten worden op pallets gestapeld en deze „pakketten" kisten hebben langza merhand genormaliseerde afmetingen aangenomen. Deze afmetingen hebben weer invloed op die van het gebouw. Dit gevoegd bij de kosten, welke dergelijke gehuurde ruimten vroegen en het veelal niet ter plaatse kunnen behandelen van de emballage door ons personeel, deed het idee veld winnen een eigen opslagruimte te bouwen. Wij vernamen, dat nog een perceel op het nieuwe industrieterrein Duivendrecht be schikbaar was. Dit terrein lag ten opzichte van de brouwerij gunstig, zodat tot de bouw van een opslagruimte van 1800 nr oppervlakte aldaar kon worden besloten. Het gebouw is onderheid met palen van voorgespannen beton. Het skelet is even eens uit voorgespannen beton. Het voordeel van deze betonconstructie is. dat de verschillende onderdelen geprefa briceerd kunnen worden in de fabriek, waardoor de bouwtijd werd bekort. Ook kon met deze bouwwijze een over spanning van ca. 15 m worden aangehou den, waardoor het aantal kolommen in de ruimte beperkt werd. Deze kolommen hinderen n.l. het manoeuvreren met de vorkheftrucks en het stapelen van de pallets. Een nog grotere over spanning had een zeer kostbare dakconstruc tie met zich meege bracht. De vloer is belegd met vloerplaten met een harde slijtlaag. Aan de ene lange zijde zijn 9 schuifdeuren aangebracht, groot ge noeg voor het binnen rijden van de auto's. Aan een korte zijde be vindt zich een vak met kantoor, schaft- en kleedlokaal en ruimte voor verwarming. Daar bij het besluit tot de bouw tevens als overweging gold, dat gedurende de verbouwing van de Brouwe rij te Amsterdam, het magazijn voor kisten met gevulde flessen (biermagazijn) gedeel telijk in deze nieuwe opslagruimte zou worden ondergebracht, moest deze ruimte ook daarvoor geschikt zijn. In het bijzonder moest de ruimte dan des winters vorstvrij gehouden kunnen worden. Met het oog daarop zijn dak en muren op isolerende werking geconstrueerd. Bovendien werd een centrale verwar mingsinstallatie geplaatst met luchtverhit- ters, welke in de zomer tevens voor venti latie dienst kunnen doen. Ook werd daglicht-intrede zeer spaarzaam gehouden met het oog op haar slechte in werking op bier. De bouw werd begin Mei vorig jaar aanbe steed en de ruimte kon half Januari van dit jaar in bedrijf worden genomen. Vermeld /ij nog, dat de grondoppervlakte, waarover wij aldaar beschikken voldoende is om nog twee van dergelijke ruimten te bouwen (elk met een zelfde parkeerterrein als voor de thans aanwezige) Deze expansie-mogelijkheid werd gereser veerd voor eventueel later overplaatsing van kistenwerkplaats en dozenmakerij, zodat de gehele emballage-afdeling van de brouwerij te Amsterdam dan op een punt kan v/orden geconcentreerd. Ir. w. E. In de moderne ruime opslagplaats kunnen tienduizenden kisten worden geborgen.

Vers van 't Vat | 1955 | | pagina 3