40 JAAR BIJ HEINEKEN 13 J. SCHALK Op Dinsdag 22 Februari 1955 was het 40 jaar geleden dat de heer J. Schalk in onze dienst kwam. Van het begin af is hij, met slechts zeer kleine onderbre kingen, in de bottelarij te Rotterdam werkzaam geweest. Nadat hij de eerste bazencursus had ge volgd, is hij als baas in deze afdeling aangesteld. Als zodanig heeft hij de enorme groei van de bottelarij van dichtbij zien gebeuren. Hij herinnert zich nog zeer goed de tijd, dat een be stelling van 100 kisten een hele gebeur tenis was, terwijl hij thans een bestel ling van 10.000 kisten al normaal vindt. Doordat Schalk vlak bij de brouwerij woont, is zijn leven heel nauw met ons bedrijf verweven en zo kon het gebeu ren, dat buitenlandse bezoekers in een van de spreekkamers zich met verba zing afvroegen, waar zij waren, als zij de haan van Schalk's kippenfamilie hoor den kraaien. Schalk is gewend, dat er bij hem hard gewerkt wordt, maar hij heeft zichzelf ook niet gespaard. Wij hopen, dat zijn gezondheid, die de laatste tijd nogal geleden heeft, hem zal toestaan nog lang voor zijn familie gespaard te blij ten A. WALOP Ook de heer Walop, chef van de afde ling expeditie te Amsterdam, vierde zijn veertig jarig jubileum. 1 Februari 1915 trad hij in dienst van onze Maat schappij en vier en een half jaar later, op 1 September 1919, werd hij aange steld als chef van de afdeling expedi tie en deze functie behield hij 36 jaar. Er gebeurde wel het één en ander in die jaren. Toen de hr. Walop chef van de expeditie werd werkte hij in Am sterdam met 37 paarden maar auto's waren er niet; nu zijn er nog 4 paarden voor 2 spanwagens, 16 vrachtauto's en 5 flessenwagens. Binnenkort zal de heer Walop met pensioen gaan, hij heeft dan echter nog juist de laatste ontwikkeling op expe- ditiegebied, nml. de opening van het expeditiecentrum Duivendrecht, mee kunnen maken. Ook in het verenigings leven is de hr. Walop een vooraan staande figuur geweest, hij was, in 1920, mede oprichter van de Sportclub H.B.M. en hij is steeds penningmeester van de vereniging gebleven. Schermen en voetballen heeft hij actief beoefend. ü- C. A. VAN DRIEL Weer een oude Rotterdammer, die jubileerde. Wanneer wij de naam van Driel uit spreken, volgt daar wel haast automa tisch op: Parallelweg. Want deze, er nog jeugdig uitziende veteraan, die op 1 Februari j.l. 40 jaren in dienst van Heineken was, is een begrip geworden voor onze afnemers van het oude Feijenoord, waar ons filiaal aan de Parallelweg nu al bijna 20 jaren in de heer van Driel zijn chef heeft. En wat voor een chef. Geboren en ge togen bij Heineken, waarvan hij de sfeer om zo te zeggen met de moeder melk heeft binnen gekregen (hij ver vulde op het hoofdkantoor functies op de fustcontróle, de expeditie en de boekhouding) is hij voor de Feijenoor- ders de verpersoonlijking van „de brou werij". Hij kan met het volkje uit de havenbuurt voortreffelijk opschieten en dat is geen licht karwei, zoals de heer Diekema al opmerkte in zijn jubileum- speech, zeker niet voor iemand, die van nature rustig en bescheiden is zoals de jubilaris. De heer van Driel mag terugzien op een mooie staat van dienst bij onze brouwerij en wij hopen hem tot aan zijn pensionnering en nog vele jaren daarna in goede gezondheid van zijn verknochtheid aan ons bedrijf te zien en te horen genieten. Op 10 Maart was het veertig jaren ge leden dat de heer van Gijlswijk de Amsterdamse brouwerij betrad. Zoals te doen gebruikelijk heeft hij in zijn jonge jaren alle afdelingen doorlopen en is hij in die tijd een doorkneed Hei neken man geworden. Op het ogenblik is hij, schrikt U niet, baas van de leger- kelder. de tapkelder, de bottelarijkel GIJLSWIJK der, de boenplaats en de kuiperij. Een drukke werkkring die de heer van Gijlswijk nog vier jaar met dezelfde energie hoopt te vervullen. Aan ener gie ontbreekt het hem trouwens niet want tot voor kort liep hij nog regel matig de vierdaagse in Nijmegen mede en de vijfde dag kwam hij steeds weer fris en wel op de brouwerij. Hou het zo heer van Gijlswijk!

Vers van 't Vat | 1955 | | pagina 13