PERSONALIA S. en O. „H.B.B.A." BUITENLAND A. SNOEP f Ook de Kinderen leven mee 12 |hr. Feith vertrok in de tweede helft van Januari naar Egypte voor het voeren van diverse besprekingen, en keerde de tweede week van Februari terug in Holland. De heer Benne, chef-machinist in Lagos, ging begin Februari met zijn gezin naar Nederland waar hij zijn verlof doorbrengt. Zoals reeds in het vorige nummer vermeld wordt hij vervangen door de heer van Elswijk, die inmiddels zijn verlof in Ne derland heeft beëindigd. De heer J. v. Meel te Rotterdam, broer van de afdelingsbaas te Lagos, heeft zich voorlopig met zijn vrouw te Brussel geves tigd. De heer van Meel is daar als baas werkzaam bij de Brasserie Léopold. In Januari vertoefde de heer Natti uit Cairo weer enige dagen in Nederland voor het voeren van besprekingen, verband houdende met de montage van de brou werij te Khartoum. Op 19 Februari keerde de heer Rinkel met zijn gezin uit Caracas terug in Nederland, waar hij zijn (enigszins vervroegd) verlof zal doorbrengen. De heer Schalk Jr., die enige jaren werk zaam was bij de Brasserie de Léopoldville (Belgisch Congo) en die reeds enige maan den met verlof in Holland vertoeft, zal begin Maart met zijn gezin naar Léopold ville terugkeren. 1 Februari 1955. Wij bestaan 14 jaar en wij geloven wel dat wij in die tijd getoond hebben bestaansrecht te hebben. Wassili, de Vink en Koenders vieren evenals onze vereniging hun 14-jarig feest, zij als be stuurders en trouwe steunpilaren onzer S. en O. Groter dan ooit is de H.B.B.A. en als de voortekenen niet bedriegen zal deze groei voorlopig nog aan blijven houden want onze Amsterdamse brouwerij bloeit en groeit dus wij bloeien en groeien mee. Vreugde is ook in onze harten, want lezers, „Hollywood-Djempol" behoort tot het ver leden, laten wij het nu maar beschouwen als een erg nare droom en nu vol trots kijken naar het prachtigste geschenk dat wij ooit ontvingen, een eigen clublokaal, intiem en modern ingericht, een juweeltje dat door onze directeur-beschermheer de heer J. M. Honig op de hem eigen wijze geopend werd, onder grote belangstelling, o.a. van de heren v. d. Griendten v. Rooven, de dames Wolters en Stroeker, onze zuster vereniging de „H.B.M." met voorzitter Stap en Seger, voorzitter Maass van de Ned. Biljart Bond, de heer Nusse van het bekende „Blauw Wit" en verder al onze afdelingsafgevaardigden. Direct zijn nu weer grote tournooien op stapel gezet voor de biljarters en klaver jassers, het clubleven gaat dus weer zijn oude opgewekte gang en mocht U eens in de buurt komen, komt U even aan dan kunt U zich overtuigen hoe gezellig het is. Nieuwe Looiersstraat No. 3, vlak bij de Vijzelgracht. Van het voetbalfront geen nieuws want sinds het laatste „Vers van 't Vat" werd alles steeds afgekeurd zodat de strijd A.F.C.—H.B.M. nog steeds actueel is, wij wachten kalm. nu ja. doch vast be sloten af. Bij afdeling tafeltennis trekken vooral de resultaten van onze dames de aandacht. Zij zijn bezig zich geheel te herstellen van de eerste nederlagen en heren, goed voor beeld enz., ook hier wachten wij vol ver trouwen af. En nu op ter jaarlijkse vergadering, een dubbele deze keer, ik behoef U natuurlijk niet op te wekken deze te bezoeken. U komt natuurlijk graag. Tot kijk. J. J. M. HOLLANDER Na enige spannende weken kunnen wij gelukkig goede berichten geven over de toestand van de heer Gombert, die in het Bergweg-ziekenhuis te Rotterdam ver toeft waar hij een zware operatie heeft ondergaan. Het herstel vordert langzaam en het zal nog wel enige tijd duren alvorens hij zijn werk op de beide brouwerijen kan her vatten. Wij zenden de heer Gombert onze beste wensen en hopen hem spoedig weer in ons midden te hebben. Op 29 Januari overleed in de leef tijd van 82 jaar de heer A. Snoep, die op 28 April 1890 in dienst der brouwerij trad. De ouderen te Rot terdam zullen zich deze waardige figuur, die jarenlang chef was van de Rekening-Courant-afdeling pro vincie, nog herinneren. De heer Snoep was in zijn tijd een der belangrijke krachten van het kantoor Rotterdam en een be kwaam en consciëntieus werker. Op 1 Januari 1935 verliet hij ons met pensioen. Hij heeft dus 20 jaar van zijn rust mogen genieten, jaren die helaas de ellende van de bezet ting brachten, waartegen hij niet opgewassen was. De brouwerij bewaart aan de over ledene de herinnering van een trouw, toegewijd en bekwaam wer ker. De ouderen van ons herdenken hem als een eerlijk collega. Drs. G. L. Rinkel, de technische directeur van onze brouwerij te Venezuela, heeft een aardig dochtertje van 8 jaar die kennelijk een aardje naar haar vaartje heeft. Op school tijdens de Engelse les (daar be ginnen ze in Caracas vroeger aan dan in Holland) moest zij een brief schrijven waarbij het onderwerp ter vrije keuze werd gelaten. Hier volgt de brief die zij schreel: Dear father! I like you, because you bring always Hei- neken for us to drink. I like Heineken. My father likes it too and Rien and Bert and my grandmother and my grandfather and my mother like it too. When we eat something what Bert and Rien like than Bert and Rien scream to me, may I get Heineken and my mother or father say, Oh, yes, get one because I like it too. I like it, said my mother, I too said my father. Many greetings from your daughter Fenneke. VERTALING: Lieve Vader, Ik houd van je omdat je altijd Heineken voor ons mee brengt om te drinken. Ik houd van Heineken. Mijn vader houdt er ook van en Rien en Bert en mijn grootmoeder en groot vader en mijn moeder ook. Wanneer we iets eten waar Bert en Rien van houden dan roe pen Bert en Rien tegen mij: mag ik een Hei neken en mijn moeder en vader zeggen: oh, ja, neem er een want ik houd er ook van. Ik houd er van zegt mijn moeder, ik ook zegt mijn vader. Veel groeten van je dochter, FENNEKE.

Vers van 't Vat | 1955 | | pagina 12