jubileum en sport f/et gecoslumeerde voetbal-team van de administratie. Staande v.l.n.r.: R. v. IJsel- dijk, Han l'ing Hian, A. v. Berge, jhr l'. R. Feith, j. J. v. d. Eijk, G. Haven, Yap Gwan Tjhiang, L. Asmarnoe. Zittende v.l.n.r.Nie Gwat Boh, I\. Rumeser, J. A. Pattipeilohy, Tan Tjing liuay, R. Djoko Soerjadi, N. Soplamit. Heinek neken ooi op Ca pn 7 Het 25-jarig jubileum van tie H.I.B.M. in Surabaia is aanleiding geweest tot enkele sportmanifestaties, die er mochten zijn en die tussen de vele buien door een pret tig en vlot verloop hadden. Geruime tijd vóór de eigenlijke feestweek staken de bestuursleden van Heincken's Sportvereniging de hoofden bij elkaar om de mogelijkheid te bespreken, tot het organi seren van een tennistournooi waaraan be halve de H.S.V. zelf, een aantal teams van andere bedrijven deel zouden nemen. In een optimistische bui werden een zevental sport verenigingen aangeschreven, waarvan onmid dellijk enthousiaste reacties binnenkwamen; meer nog, van diverse andere zijden kwamen verzoeken of er nog een plaatsje open was! Tenslotte werd er gestart met 13 ploegen, ieder bestaande uit 4 man t.w. 2 single's en 1 double, die elkaar bestreden volgens het afvalsysteem over 4 ronden. Na 2 ronden werd het al duidelijk, dat twee ploegen zich regelrecht een weg naar de finale baanden en dat waren de ploegen van de Colibri Zeepfabriek en van de Jubilaris zelf. I>it vermoeden werd prompt bewaarheid, zodat op 2 Mei in alle vroegte de grote strijd tussen deze beide rivalen een aanvang kon ne men. Het was een „heet" gevecht, zowel wat het spel als de temperatuur betrof. De talrijke toeschouwers niet alleen aanhangers van beide spelende ploegen, maar veel enthou siasten van andere clubs die hadden deelge nomen zagen Hcineken een punt verlie zen door een gemene val van één der single spelers en vervolgens twee punten winnen door overwinningen in het andere enkelspel én in het dubbelspel, echter pas na een res pectabel aantal games. Direct hierop volgde de prijsuitreiking in de ontvangzaal van de brouwerij, waarbij de heer van der Eijk de captains van de beide ploegen, respectievelijk de eerste en tweede prijs ter hand stelde, voorafgegaan door een waarderend woord. Spelers en toeschouwers dronken intussen een, door beiden welverdiend, glaasje bier en aten een hartig hapje. Maar niet alleen onze cracks betraden de tennisbaan bij deze gelegenheid, ook de iets mindere en véél mindere goden maten zich met elkaar in een intern tournooi. Er was groot enthousiasme, zowel op als langs de baan, waarbij de reeds lang bestaande, ove rigens zeer sportieve rivaliteit tussen „kan toor" en „bedrijf" weer eens duidelijk naar voren kwam. Bij de dubbelspelen kwam het tenslotte tot een strijd op leven en dood tus sen de diverse kantoorafdelingen, waarvan de „administratie" in casu de heren Manoe- hoetoe en Paltipeilohy, het bestond, het be roemde team van de „hoofdboekhouding" in de finale te verslaan. Een en ander tot ont zetting van enkele aartsgokkers. Van de heren A-spelers bleek de heer Fran- ciscus weer onverslaanbaar voor zijn colle ga's, hoewel hij steeds meer tegenstand krijgt te overwinnen. Bij de B-spelers was de heer Hutapea de overwinnaar, terwijl in de eindstrijd van de dames mevrouw van der Eijk de eer moest laten aan mej. Moeloek. Een onwillige spier noodzaakte de eerste, de strijd bij gelijke stand te staken. Intussen zijn er al heel wat revanches gevraagd door lie den die denken, dat zij het tóch wel beter kunnen! Ook de voetbal rolde over het groene veld. Twaalf ploegjes ieder bestaande uit 5 spelers traden aan in een miniatuur be- drijfstournooitje, waarbij gespeeld werd in de dwarsrichting van de helft van een nor maal voetbalveld. Zodoende konden er dus 2 wedstrijden naast elkaar worden gespeeld, een spectaculair schouwspel! Er werd hevig tegen de bal en in de lucht geschopt met als resultaat, dat de „kelderploeg" de eerste prijs bemachtigde. Er schijnt toch overal wel iets stimulerends in de kou te zitten! Het beste spelpeil echter werd bereikt bij de gecostumeerde wedstrijd kantoor—bedrijf. Ondanks zware tegenstand van het bedrijf met een vernuftige inrichting om de doel- mond hermetisch af te sluiten met een zonnescherm, wist het kantoor met 3—0 te winnen. De voornaamste oorzaken voor deze overwinning waren wel het feit, dat het be drijf vergeten had, dat er halverwege ge draaid moest worden en het zonnescherm zeer goed was bevestigd, het meespelen van een geroutineerd voetballer als de heer Feith (in fraaie rode pandjesjas) en de onomkoop baarheid van de scheidsrechter, in de per soon van tie bedrijfsarts. Rest nog te vermelden, hoe tie vele belang stellenden de strijd ademloos (van plezier) volgden en vele spelers de volgende dag een zorgelijke trek op hun gezicht hadden. De heer Bossers uit Haarlem schreef ons als volgt: Tijdens mijn verblijf in 1 talie ver bleef ik met een aantal landgenoten een dag op het eiland Capri. Toen mijn gezelschap de wens te kennen gaf om een consumptie te gebruiken stapten wij één der vele restaurants binnen en bestelden o.a. bier (Ita liaans), Oranciade enz. Tijdens ons verblijf kwamen 2 dames en 2 heren binnenwaarvan één hun ner een Amerikaan was. Toen de ober kwamhoorde ik hem *ot mijn grote verwondering bestellen one Heinekens Beer99 en toen de consumptie geserveerd werdstelde ik vastdat het een flesje origineel Heinekens99 bier was. Toen ik mij als Dutchman bekend maakte en hem zei, dat dit een Ne derlands product was, zei hij: Oh, Heinekens is the best beer all over the world. I drink it also in Ame rica. De prijs was 325 Lires. Ik meen IJ deze aardige ondervin ding niet te moeten onthouden.

Vers van 't Vat | 1954 | | pagina 7