Het leven in de broMivirij 5 legde leidingen voorlopig in bedrijf kunnen blijven. Wij hebben nu dus te Rotterdam een hoge- drukstoomketel voor 15 ton stoom per uur en vier lagedrukstoomketels (8 ato) met ge zamenlijk ongeveer 16 ton stoom per uur. Deze 8 ato stoom wordt via een reduceeraf- sluiter ook op 2\/2 ato gebracht, zodat de stoomdruk in de productie-afdelingen steeds constant is. De opgestelde turbogenerator is 750 Kw., hiervoor is ruim 8 ton stoom nodig. Zodra meer stoom in het bedrijf nodig is, gaat deze niet dóór, maar langs de turbine, via een reduceerafsluiter naar de leiding voor afgewerkte stoom van de turbine en met deze stoom naar de stoomverzamelaar en vandaar naar de verbruiksplaatsen. Voor kleinere brouwerijen zal het installeren \an een dergelijke installatie over het alge meen geen voordeel opleveren. Te Rotter dam hopen wij op deze wijze tenminste de helft Aan de totale stroombehoefte, die het laatste jaar bijna 4 millioen KWH bedroeg, zelf te kunnen opwekken. Vooraanzicht nieuwe hogedruk ketel Als er één schaap over de dam is, zegt een spreekwoord, een ander luidt: een ongeluk komt zelden alleen Het zou bepaald onheus zijn dit van toepassing te brengen op onze boekhouding te Rotterdam, maar als wij het lijstje van huisvrouwen- in-spé op die Rotterdamse afdeling in ogenschouw nemen, dan is de verleiding toch wel groot. Allereerst is daar Hanny van Hoewijk, die op 6 Mei j.l. in het huwelijk trad met de heer J. A. Aukes. Vervolgens werden Annie Zuidema en de heer F. C. de Vries in de echt verbonden (80 Juni) en drie weken -|- één dag later volgen Vida Muller en de heer Goof de Rest dit goede voorbeeld. En dan zijn er nog de plannen van Greetje Buurman, maar daarover de volgende keer. Aan allen onze zeer hartelijke gelukwensen, hoewel de vreugde natuurlijk getemperd wordt door het afscheid, want zij verlaten allen, hetzij direct, hetzij binnen enkele weken de dienst van Heineken. Uit Rotterdam vallen nog andere prettige zaken te melden. Op 12 Mei j.l. traden 2 Heineken's employé's gelijktijdig in het huwelijk, n.l. P. Th. v. d. Sluys, uit de mouterij, met mejuffrouw J. J. G. van der Kooy, en M. Th. Kreukniet, van het biermagazijn, met mejuf frouw G. E. Breemerkamp. Aan deze beide echtparen onze bijzonder hartelijke gelukwensen. Eveneens feliciteren wij P. van Kuyp, van het biermagazijn, die op 26 Mei 1954 in het huwelijk trad met mejuffrouw H. H. Jansen. En tenslotte huwden op 23 Juni '54 S. Wijnveldt van de afd. kuiperij, met mejuffrouw Aria Doolaard, onze allerbeste wensen! De dames van onze afdeling boekhouding Rotterdam, die in een vorig nummer van Vers van 't Vat inwoning vroegen in verband met trouwplannen, zijn geslaagd en haar plannen zijn inmiddels ver wezenlijkt, zoals U elders in deze rubriek kunt lezen. Thans komt de vraag van een monteur uit onze bottelarij te Rotterdam, die al zeer geruime tijd bezig is woonruimte te zoeken, maar niet kan slagen. Wellicht wil één onzer lezers een tip geven, die hem een gelegenheid tot inwoning kan bezorgen? Bij voorbaat hartelijk dank. Dorus Polder, metselaar van de afdeling Onderhoud te Rotterdam, heeft een beloning ontvangen van f 25.— voor enkele door hem aangebrachte verbeteringen aan het eestvuur, waardoor hier gedu rende een geheel jaar geen reparaties aan behoefden te worden verricht. Onze hartelijke gelukwensen. Het bestuur van het Heineken's Brouwerij Mannenkoor te Rotter dam laat weten dat in het vervolg de repetities zullen worden ge houden elke Dinsdagavond van 8 tot 10 uur. Het bezwaar tegen de repetities van 5 toL 7 uur is hiermede verholpen. Komt U eens luisteren? Op 1 Mei verliet de heer M. Bindemanis, werkzaam in de pekkerij van ons Rotterdamse bedrijf, onze dienst wegens emigratie naar de Verenigde Staten. Wij wensen hem veel succes in zijn nieuwe vader land, waar hij hel bekende Heineken's flesje nog wel eens zal tegen komen. Het zal er iets duurder zijn dan aan cle automaat Ook te Amsterdam werd feest gevierd. Op 15 April vierden J. C. G. Budde, kistenreparateur, en Adriana M. van Bockel hun 40-jarige echtvereniging. Onze zeer hartelijke gelukwensen. 25 Jaar waren getrouwd: op 17 April G. J. van Schooneveld, brou wer, en Hendrika Smit. Op 22 Mei X. G. van Geilswijk, chauffeur, met Frederika M. Terpstra. Beide zilveren echtparen onze hartelijke gelukwensen. En nu twee paren die nog maar net beginnen. In het huwelijk traden op 1 Mei j.l. G. A. v. Gameren, gistkelder, met Klazina C. Krijgsman, en op 29 Mei F. Gortworst, bottelarij, met Anna M. Goes. Beide bruidsparen wensen wij veel geluk en voorspoed toe. Het sportieve element ontbreekt niet te Amsterdam. Onze grote zeiler Stap, afdeling buitenland, zal aan de volgende internationale zeilwedstrijden deelnemen: 2—5 Juli te Split, Yougo-Slavic; 8—11 Juli Riva del Garda, Italië, en van 2—8 Augustus, Alpensee Kam pioenschappen te St. Moritz, Zwitserland. Veel succes Hr Stap!

Vers van 't Vat | 1954 | | pagina 5