MHITTOCHT r 5 ge pensionneerden Autotocht met de jongeren Loevestein Maas en Waal tezamen vloeien en in de hoek, die daar gevormd wordt, ligt prachtig tussen het groen, het trotse slot Loevestein. Na de lunch aan boord bestond gelegen heid het kasteel te bezichtigen. Hoewel deze rondgang nogal vermoeiend zou worden, wegens het vele trappen klim men, hebben toch vrijwel allen van de geboden kans om hun vaderlandse ge schiedenis op te halen, gebruik gemaakt. Zelfs „Opoe Driessen", die reeds sedert 1905 (nee, dit is geen drukfout) gepen- sionneerd is en 31 December a.s. 87 jaar hoopt te worden, huppelde letterlijk nog de vele trappen af. Wij hoorden dat niet alleen Hugo de Groot op Loevestein gevangen heeft ge zeten, maar nog vele anderen en dat nog meer gestraften op zeer avontuurlijke wijze de weg naar de vrijheid hebben teruggevonden. Na van de uitkijktorens genoten te heb ben van de fraaie vergezichten over het wijde land en de machtige rivier, werden bij terugkomst beneden kaarten naar fa milieleden geschreven. Aan boord stonden inmiddels de tafels keurig gedekt met heerlijke slaatjes. We voeren terug via de Nieuwe Merwede, gingen onder de Moerdijkbruggen door, we zagen de wijde verte van het Hollands Diep en draaiden zo de Dordtse Kil in. Onder het genot van een heerlijk glaasje bier (ook de kapitein wist Heineken's op z'n juiste waarde te schatten) voeren we de zon-overgoten rivieren over en kwa men tegen half zeven, uiterst voldaan aan de Willemskade terug. Een woord van dank aan onze directie, die deze onvergetelijke tocht mogelijk heeft gemaakt, is hier zeker op zijn plaats. „Wij ontvingen van diverse deelne mers dunkbetuigingen en verslagjes voor ons personeelsorgaan welke wij zo goed mogelijk in bovenstaand ver haal hebben weergegeven. Aan de inzenders, de 79-jarige H. Wuisman Sr, de 72-jarige P. Lussen- burg Sr, bijgenaamd „Ome Piet", en de heer Oosterbroek onze hartelijke dank." V 9 Juni 1954 is voor de gepensionneerden van onze Rotterdamse brouwerij een hoogtijdag geworden. Reeds weken tevoren werd gesproken over de boottocht, die voor Woensdag na Pinksteren op het programma stond. De herinnering aan de kersentocht naar Vianen in 1953 lag nog in het geheugen en deed het beste voor de reis naar Slot Loevestein verwachten. Om kwart voor negen voeren we met ruim 200 gasten aan boord en veel pro viand (waaronder een lading bier) op volle kracht, vóór de wind en met de krachtige vloedstroom méé, de woelige Maas op, donkere wolken tegemoet. De optimisten, en dat waren er velen, herinnerden er aan dat we vorig jaar met regen vertrokken waren, maar dat we die dag toch nog prachtig weer gehad had den. Zij verwachtten er ook vandaag het beste van. Gelukkig hebben zij volkomen gelijk gekregen. Onder het genot van koffie met gebak en vrolijke muziek van Joop en Cor voeren we langs de vele scheepswerven, via de Noord naar de oude Merwestad Dor drecht. We volgden de druk bevaren Merwede en passeerden de ruïne van het slot, waar eens Graaf Dirk III z'n tol hief. Tegen twaalven bereikten we het punt waar Opoe Driessen (87) amuseert zich best Op 9 Mei werd door 44 jongelui tussen 14 en 19 jaar uit onze Rotterdamse fabriek een autotocht gemaakt naar de bloeiende Betuwe, onder leiding van de heren van Roon, Schalk, Dekker en Hoogvliet. De tocht liep door de Betuwe naar de omgeving van Arnhem (waar een warme maaltijd werd genuttigd bij Ruteck)Wagenin gen, de villastreek in Utrecht en via de plaats van die naam terug naar Rotterdam. Er is onderweg' veel bezichtigd, waaronder o.m. het oorlogs kerkhof met het koperencentenmonument op de Grebbeberg. Gedurende de rit deden er zich geen gevallen van wagenzieken aan „boord" voor en de stemming was prima. We kunnen dan ook op een geslaagde dag terugzien. Ook het eten was voortreffelijk, al leek het met de eetlust niet hele maal in orde. De 300 broodjes, die waren meegenomen, werden door deze 44 stoere jongens niet eens allemaal opgegeten; er bleven er een stuk of tien over. Nog geen zeven de man, 't is de moeite. 12

Vers van 't Vat | 1954 | | pagina 12