3, Van de Redactie 2 n Januari j.l. hebben wij een verslag kunnen publiceren dat gewaagde van het ntooie boekjaar 1952/53. Vele personeelsleden zullen reeds van dit jaarverslag hebben kennis genomen, doch wij stellen er prijs op in Vers van 't Vat nog even te herhalen de woorden waarmede wij ons jaarverslag besloten: „De grote vermeerdering der werkzaamheden, die zich over alle afdelingen onzer bedrijven in het afgelopen jaar heeft uitgestrekt, vergde van al onze medewerkers in binnen- en buitenland buitengewone inspanning. Wij willen niet nalaten op deze plaats een woord van bijzondere erkentelijkheid uit te spreken voor de onverflauwde ijver en inspanning, waardoor zij, ieder op zijn terrein, zo zeer tot de bereikte resultaten hebben bijgedragen." DE DIRECTIE. DE H.C.C. IN MOEILIJKHEDEN Van de heer J. Bruinsma, die voor ons Heineken's bier verkoopt op St. Maarten (U weet wel, één van de Bovenwindse eilanden in Midden-Amerika), ontvin gen wij het volgende briefje: „In het Franse gedeelte van het eiland hebben wij een Heineken's cricket club. Wij doen hier alle moeite om een oranje vlag te kopen, maar het is niet moge lijk. De ene stof is te geel en de andere weer te rood. Ook zou het hier moeilijk zijn om de letters er op te krijgen. Nu verzoeken wij U vriendelijk of U zo iets voor ons in orde zou kunnen maken. Het moet een oranje vlag zijn met zwarte letters HEINEKEN C.C." Natuurlijk is de gevraagde vlag gezonden en wij tekenen hierbij aan, dat H.C.C. ook in ons land een zeer bekende naam in de cricketwereld is (de H bete kent hier: Haagse); onze directeur Jhr. Feith is in talloze wedstrijden voor deze cricketclub uitgekomen. Zou het ooit zover komen dat de heer Feith op St. Maarten voor de H.C.C. nog eens een gastwedstrijd speelt? BIERMIJMERING De slagzin het Bier is weer Best is als een atoombom bij het grote publiek ingeslagen. Maar ja als Heineken's man besef je, dat dit een reclame is voor bier in 't algemeen en niet speciaal voor ons Heineken's biertje. Voor ons bier wordt dan reclame gemaakt met o.a. de volgende zinnen: „Heineken's het meest getapt" en „Uw Heineken's meneer", hetgeen rustig aan te vullen zou zijn met: Overal ter wereld, zowel in Noord. Zuid, Oost als West, treft men Heineken's bier en het is er best. Nog even over: Uw Heineken's, Mijnheer. Zou dit niet aan te vullen zijn met: en ook voor U, MevrouwVrouwen (lees dames) vormen een belangrijke groep in onze samenleving en indien wij, bier drinkende mannen, de vrouwen zover konden brengen ook van ons edele gerstenat te gaan houden, zou onze omzet in nog stijgender lijn gaan en volgend jaar zou een nog hoger de rest kunt U wel raden. Dames en Vrouwen Prosit. F. S. Met ingang van dit nummer zult U in „Vers van 't. Vat" regelmatig een artikel van algemene aard vinden, dat niet is geschreven door een der redactieleden of medewerkers, doch door een deskundige op het gebied, waar de bijdrage betrek king op heeft. Het eerste heet „Ivoren Wachters"U treft het aan op pagina 6. Wij maken voorts in dit nummer een be gin met gesprekken, welke onze medewer kers zullen hebben met diverse personen van de Heineken's familie (zowel uit de fabriek als van kantooroxter hun werk. Zodoende hopen wij onze lezers nader te brengen tot wat er in ons bedrijf omgaat. Om te beginnen vindt U in dit nummer een praatje met de heer Deen, excursie- leider in Rotterdam. Tevens zal „Op Eigen Erf", luelke rubriek enige jaren geleden geregeld in ons blad was opgenomen, weer worden voortgezet en wel door de zorg van onze nieuwe redacteur de heer J. Wolff. Bovendien heeft zijn medewerking toege zegd Mr E. C. Kettner, die speciaal de be richten van de buitenlandse brouwerijen zal behandelen. De redactie is hiermede weer op haar oor spronkelijke getalsterkte teruggebracht, na de verliezen die zij had ondergaan doordat de heer van Alem (Amsterdam) werd gepensionneerd en Mr Dresselhuys ons vorig jaar door de dood was ont vallen. Het ligt voorts in de bedoeling dat „Vers van 't Vat" voortaan zal uitkomen op de 15de van elke oneven maand, dus 15 Maart, 15 Mei, 15 Juli enz. Wij hopen van velen in ons bedrijf, zowel hier te lande als van onze buitenlandse brouwe rijen bij voortduring medewerking te mo gen ontvangen, opdat ons blad méér nog dan voorheen een welkome gast in de huiskamer van onze personeelsleden zal zijn. Het feit, dat „Vers van 't Vat" thans regelmatiger zal verschijnen, zal hier, naar XVij vertrouwen, toe bijdragen.

Vers van 't Vat | 1954 | | pagina 2