v^n onze veReniqinqen AMSTERDAM S EN O 1941 1 Februari 1954 Ja, mijne lezers, het is al weer dertien jaren geleden dat onze vereniging het levenslicht aanschouwde, met oorspronkelijk als enige onderafdeling het voetbal. Maar weldra volgden dan klaverjassen en biljarten, terwijl later „The Happy Players" voor ontspanning zorgden en tafeltennis de wedstrijdsporten volmaakte. Opvallend is het kleine aantal bestuurders dat onze vereniging haar grote bloei bezorgde. Immers als Voorzitter kennen wij van de oprichting af slechts één man, n.l. M. Wassili, maar die mag er dan ook wezen. Twee Penningmeesters hebben wij tot nu toe slechts gehad, terwijl wij onze derde Secretaris aan het verslijten zijn. Van de overige bestuurders zijn Vink en Koenders ons ook al van de oprichting af trouw. U ziet, bestuurder is een best baantje, als je het éénmaal bent, kom je er nooit meer vanaf. Maar in ernst, wij zijn trots op onze sterke sportclub en zelfs verhuizingen van onze brouwerij naar elders, al doet dat pijn, verstoren de band niet en wij gaan vol vertrouwen zorgen voor een daverend derde lus trum. Natuurlijk met Uw hulp en vanzelfsprekend met de hulp van onze, ook van de oprichting af, sym- patieke beschermheer-directeur J. M. Honig. Voetbal: Daar Koning Winter het gedecideerd won van Koning Voetbal van dit front geen nieuws. Alleen hopen wij, met het oog op de stedenontmoeting met Rotterdam, dat alle spelers trouw de training en wijze lessen van de Engelse oud le Divisie-speler Ernst Plower zullen volgen. Biljarten: Het Nederlaagtournooi met 10 verenigingen (10 x 20 200 spelers) is op een oor na gevild, zoals altijd zonder één wanklank. Dat onze tegenstanders beter biljarten en wij veel beter bier (Heineken) drinken is vrij logisch en verhoogt slechts de wederzijdse animo. Heren Commissieleden: ons respect. Klaverjassen: De dames en heren gaan een tournooi organiseren, aanvang 18 Februari, gedurende negen opeenvolgende weken in „Hollywood". Heren Commissieleden „Sterk te". Hier nemen 27 x 16 432 spelers en speelsters aan deel. Och ja, zo leveren wij op bescheiden wijze toch ook reclame voor ons product. En dat moet ge zegd worden, er gaat niets boven een pils en een goede kaart. Dan win je beslist altijd. „The Happy Players": oefenen en studeren zo hard zij kunnen. Want bij vie ring van ons feest willen zij in een fonkelnieuw reper toire voor U optreden. Heer Wilmse met Uw band, onze verwachtingen zijn hoog gespannen. Tafeltennis: De competitieresultaten zijn niet direct denderend, maar als U in dezelfde goede geest en animo verder gaat, moet dat winst brengen. Uw bestuur is vol ver trouwen, het parool is trainen, trainen en nog eens trainen. De overige commissie's, t.w. elftal-, feest- en kascom- missie doen hun werk zoals het behoort, dus kan ik eindigen zonder wanklank, alleen jaéén kleinig heidje. Eén dezer dagen zult U weer een uitnodiging ontvangen voor onze jaarvergadering. Juist. Er wordt op U gerekend, afgesproken dus, alle werkelijke H.B.B.A.'ers aanwezig. Tot kijk. J. J. M. HOLLANDER. „HET BROUWERS MANNENKOOR" AMSTERDAM Zaterdag 20 Februari j.l. heeft „Het Brouwers Man nenkoor" in eigen kring haar tienjarig bestaan ge vierd. Door verschillende omstandigheden was een jubileumconcert niet mogelijk. Het was 's avonds 8 uur en de Schermzaal der H.B.M. was tot aan de deur toe gevuld met leden, donateurs (trices) en genodigden. Na het openingswoord door onze voorzitter, de heer Eibers, die alle aanwezigen hartelijk welkom heette en een speciaal woord richtte tot de afgevaardigden van onze zusterverenigingen de „S. O. H.B.B.A." en de „S.C.H.B.M.werd de verdere leiding voor de avond overgedragen aan de conferencier „Daniëllo." Het koor, onder leiding van Bertus Brouwer en met medewerking van de pianist, de heer F. ter Voort, opende deze avond met Abendfrieden van E. Stiehl, Die Zwolf Riiuber van S. Jaroff, Nabucco van Verdi en II Trovatore van Verdi. Het succes was groot, niettegenstaande het ruimtege brek in onze Schermzaal (130 bezoekers en 15 mede werkers). Hierna trad voor ons op „Tody Nordahl" met haar accordeon en ook zij oogstte veel succes. Volgde het optreden van de Jongeren Vereniging „Amster dam" met Indische dansen en Hawaii-muziek. In de pauze waren er geen handen genoeg om het Heineken's pils te serveren, want de temperatuur was inmiddels boven het gewenste aantal graden gestegen en de rook was snijdbaar, ondanks de drie ventilato ren. Na het tweede optreden van het gehele gezelschap was het al spoedig half twaalf geworden en werd deze vooravond besloten door vrolijke klanken uit Zuid- Amerika. Vóór het bal, dat werd geleid door „Daniëllo", met medewerking van de bij ons zo bekende „Shooting Stars", werden allen voorzien van broodjes en koffie. De broodjes waren heerlijk en ik wil nog even een woord van dank richten tot mevr. Wilschut en haar man, die 's middags zo'n 250 broodjes voor ons heb ben klaargemaakt. Dat de stemming er in zat behoeft verder geen betoog, als het einde van deze „avond" om 4 uur 's morgens was. Wij kunnen dan ook terugzien op een zeer geslaagde feestavond die in goede orde en vriendschap is verlo pen en wij hopen in het komende najaar met een groot gecombineerd concert bij U terug te komen, maar niet vóór October a.s. Voor ik het vergeet zeg ik allen hartelijk dank voor hun medewerking aan deze avond. N. BURGERS. 12

Vers van 't Vat | 1954 | | pagina 12