m VROUW TOT VROUW ^aa.r^&&ót c^mót&rdam 10 Lieve Amalia, Nog eens even een woordje over jouw dochter Antje. Het moet mij van het hart dat ik het kind in die bierfahriek toch niet op haar plaats vind. Kun je haar niet beter in een magazijn voor babykleertjes plaatsen, daar heeft ze later zoveel meer profijt van als ze vrouw en moeder wordt. Of laat haar voor verpleegster leren, dat is een beroep dat zoveel beter strookt met de vrouwelijke natuur. Als ik in gesprekken met vriendinnen moei bekennen dat een nichtje van mij op een brouwerij werkt, wil je wel geloven dat het schaamrood mij dan nog steeds naar de kaken stijgt? Wat heeft jou toch indertijd bezield dat goed te vinden? Ik vermoed dat Gijsbertus met zijn ver derfelijke moderne opvattingen daar weer de hand in gehad heeft. Maar icij, Amalia, wij stammen toch uit een oud en degelijk geslacht. Het was toch aan jou geweest je tegen deze werk kring voor je dochter tot het uiterste te verzetten Heb je je wel goed gerealiseerd dat het kind daar op die brouwerij bier drinkt! En als het nu nog „donker met suiker" was zoals wij dat op een zeer warme dag nog wel eens plegen te doen. Maar ze schroomt zelfs niet mij te schrij ven dat ze Pils en Stout en al die andere soorten drinkt, 's zomers zelfs elke dag een flesje, en dat ze het nog lekker vindt ook. Ik maak mij sterk dat ze het zelfs in het openbaar in een café doet ook. En hoe zal het kind op die manier ooit een fatsoenlijke man ontmoeten en tot een degelijk huwelijk komen? Ze is nog te jong om te beseffen dat ze getekend is voor haar hele leven als ze op deze manier doorgaat. Dringt dat wel voldoende tot jou door?! Zelfs mijn zoon zou ik niet graag toestaan in zo'n fabriek te werken, hoewel dat dan ?iog een man is die aan de verleidingen van het leven heeft geleerd weerstand te bieden. Maar jouiu dochter is een arm weerloos meisje, vergeet dat niet. Het doet mij pijn te zien hoe het kind van mijn zuster door haar werk het verkeerde pad dreigt op te gaan. Het is toch aan ons, moeders, onze doch ters daartegen te beschermen. Ik wil mij natuurlijk niet met jullie kinderen be moeien, maar dit zijn toch dingen die de hele familie aangaan, die een smet op onze naam werpen. En een schandaal wil je ons toch niet aandoen? Daarom moge ik je nogmaals met alle na druk verzoeken je dochter van die bier- fabriek weg te halen nu het hopenlijk nog niet te laat is. In een degelijke omgeving laat haar b.v. eens een maandje bij mij logerenzullen haar die slechte gewoonten wellicht nog uit het hoofd gepraat kunnen worden. Bezin je er ernstig op Amalia, het gaat om het welzijn van je kind. Dit is een welgemeende raad van je liefhebbende zuster AGATHA. Het jaarfeest van de Heineken's Personeels Unie is al weer een hele tijd achter de rug (30 Januari), maar het Verse Vat zou zijn plicht verzaken, als het verloop van deze prachtig geslaagde avond hier niet voor het nage slacht zou worden vastgelegd! Nadat door de heer Stap de traditionele welkomstwoor den waren gesproken, begroette de stampvolle Bellevue- zaal de heer Honig en de vier jubilarissen (de heren Both, Wassili, Gimbel en Vos). Onze Directeur sprak hen en hun vrouwen op de hem eigen vaderlijke wijze toe. Vervolgens ging de heer Honig over tot een algemene beschouwing van de gang van zaken in onze brouwerijen, een beschouwing, die geluk kig in een hoopvol majeur kon worden gehouden. Aar het slot van zijn rede sprak cle heer Honig nog over ch factor „vertrouwen" in onze onderneming. Vertrouwet is niet alleen iets, dat de Directie graag schenkt aan haai medewerkers, maar dat zij op haar beurt ook gaarne ont vangt, niet alleen wat betreft haar zakelijke, maar ooi haar sociale beleid. Het daverende applaus, dat op deze toespraak volgde, zal de Directie op dat punt stellig gerust hebben gesteld. Na het officiële gedeelte week het gordijn voor de groot ste gek, die het Nederlandse cabaretpodium op 't ogen blik kent: Toon Hermans. Wat hij persoonlijk bracht was subliem en men nam er de rest van de show (teksteii van Toon Hermans, muziek van Toon Hermans, choreo grafie van Toon Hermans, decors van Toon Hermans en regie van Toon Hermans) gaarne voor op de koop toe. „Een geanimeerd bal besloot de avond", zoals dat in de geijkte verslagen heet. Poen wij in de ijzige morgen weer op de Leidsekade stonden, was men het er roerend over eens, dat het feest voortreffelijk was geslaagd en dat het goed is te behoren tot de „Happy Heineken's Family" waarover de heer v. Münching het zo vaak heeft!

Vers van 't Vat | 1954 | | pagina 10