5 fFoto Vermeulen - N.C.R.V. Studio.) Wat kan het soms erg tegen zitten Daar hebben we op een goede dag een aantal fami lieleden van onze employé's in Lagos voor de radio laten spreken en Lagos heeft niet eens geluisterd: Dat zat zo: Tante Pos, die toch over de hele wereld zo'n keurig net heeft gebreid, heeft ditmaal een steekje laten vallen: zij heeft onze brief aan Lagos (die toch heus op tijd verzonden was) een dag te laat afgeleverd. En dus vernam men in Nigeria op Donderdag 26 November, dat men „gisteren" had moeten luisteren. 't Was jammer, maar de fout kon worden hersteld: opnieuw uitzenden op Woensdag 2 December. Een telegram naar Lagos en allen schaarden zich daar op deze datum en op de juiste tijd om het radiotoestel. Maar Lagos heeft niets kunnen verstaan vanwege „Harmattan conditions". Weet U niet wat „Harmattan conditions" zijn? Wij ook niet, maar we hebben er bepaald iets op tegen. Toch hebben we er ons niet door van de wijs laten brengen. Als het dan via de aether niet lukken wil, dan maar per gramofoonplaat. Terwijl we dit schrijven weten we, dat er per vliegtuig vier gra- mofoonplaten naar Lagos onderweg zijn. Met Kerst mis en op Oudejaarsavond twee momenten in het jaar waarop overal ter wereld de familieband extra sterk wordt gevoeld zullen onze vrienden aan Afrika's Westkust duidelijk de woorden verstaan, die hun familieleden kort geleden tot hen gesproken hebben. De uitzending naar Singapore, die op dezelfde dag plaats vond, is uitnemend ontvangen en smaakte naar méér. Het is niet uitgesloten, dat wij aan dit verlan gen nog eens zullen kunnen voldoen. Slagen wij in onze pogingen, dan zullen belanghebbenden dat wel merken. PERSONALIA BUITENLAND Op 3 Januari is de heer Dirkse naar Lagos vertrok ken, waar hij de machinisten-afdeling zal gaan ver sterken. 9 December kwam de heer Van der Post met zijn gezin in Rotterdam aan, teneinde na een verblijf van vier jaren te Soerabaja zijn verlof in Nederland door te brengen. Van 8 November tot 19 November vertoefde de heer Van der Eyk in ons land voor het bespreken van enige aangelegenheden betreffende de brouwerij te Soerabaja. De heer Plooy van de exportafdeling te Amsterdam keerde op 17 December j.l. in ons land terug na een reis van twee maanden naar het Nabije Oosten. De familie Kroep in Soerabaja werd op 24 Decem ber j.l. verblijd met de geboorte van een dochter Cor nelia Elizabeth. Hartelijk gelukgewenst.

Vers van 't Vat | 1954 | | pagina 5