1954 V Dl RECTIEMEDEDELING Bij ons op de eerste etage*) 2 s Nu dit nummer van Vers van 't Vat zo spoe dig na Nieuwjaar verschijnt, beginnen wij natuurlijk met alle H.B.M.'ers (U wilt deze oudenvetse uitdrukking wel excuseren) van ganser harte een voorspoedig jaar te wensen. Niet alleen in het gezin, maar ook bij de werkzaamheden. Het juist verstreken jaar is niet het slechtste geweest van de tachtig, welke zijn voorbijge gaan sinds de heer G. A. Heineken onze brou werij grondvestte; de verkoopcijfers spreken een duidelijke taal. 1953 is voor bijkans allen, die bij onze maatschappij werkzaam zijn, een heel drukke periode geweest en sommigen zullen zich wel eens hebben afgevraagd, of zij niet tot „boven cle rode streep" belast waren. Laten wij ons gelukkig prijzen, dat deze drukte een gezonde oorzaak had en hopen, dat ook 1954 ons de handen vol zal geven. Steeds meer van ons worden uitgezonden naar Heineken's overzeese vestigingen U hebt er nog onlangs in Vers van 't Vat van kunnen lezen en dit is alweer een verheu gend teken, omdat ons bedrijf door de sprei ding van belangen een hechtere basis krijgt dan wanneer het alleen moest steunen op de Nederlandse bierconsument, die nog steeds minder dorst heeft dan in 1939 (en veel min der clan de Nederlandse brouwers zouden wensen). Problemen zijn er nog voldoende, niet al leen vanwege het geringe aantal droge kelen in ons land, maar ook omdat men nooit weet of de heren, die het in het buitenland voor 't zeggen hebben of er al of niet, veel of weinig, Heineken's bier hun gebied mag bin nenkomen, op een ongelegen ogenblik het stoplicht niet eens op rood zullen draaien. Dat ons bier geliefd is in alle windstreken en bij gevolg het gebrek aan dorst minder fnuikend dan in ons eigen land, zal een ieder duidelijk zijn, die de statistieken wel eens heeft bestu deerd. Mogen deze problemen in het zo juist aan gevangen jaar blijken te kunnen worden opge lost, zoals dat ook in de afgelopen periode het geval was, dan behoeven wij voor het welzijn van Heineken in 1954 niet te vrezen en zal het in tientallen talen weer talloze malen klinken van IJsland tot in Centraal Afrika en van Japan tot aan de Panamese stranden; „Uw Heineken's, meneer!" Door de Directie is op 21 December j.l. de vol gende mededeling aan de pers verstrekt: „Commissarissen en directie hebben besloten op de algemene vergadering van aandeelhouders, die op 19 Januari a.s. is bepaald, een statutenwijziging aan de orde te stellen, verband houdende met uitbreiding van het kapitaal der vennootschap. Het ligt in de bedoeling het maatschappelijk kapitaal te verhogen van 18.000.000, tot 25.000.000,en het ge plaatste kapitaal van 15.000.000,- te brengen op 20.000.000,door herwaardering der activa. Aan aandeelhouders zal één nieuw aandeel van 1.000, worden aangeboden op drie oude, terwijl hun tevens de daarop te betalen inkomstenbelasting zal worden uitge keerd, zoals zulks bij de „Wet op de Herkapitalisatie 1951" is geregeld en mogelijk gemaakt Tevens zal worden voorgesteld over het boekjaar 1952/ 1953 een dividend van 10 procent in contanten uit te keren (v.j. 9 pet.)". De statutenwijziging zal o.m. behelzen een aan passing van de winstverdeling aan de nieuwe situatie. Voor zover nodig zullen in een der vol gende nummers van Vers van 't Vat nadere mede delingen omtrent een en ander volgen. Eerst was er niets. Jarenlang niets. In October verscheen er een ronde tafel. Met een glasplaat. En drie luie stoelenwaarin een ieder die er aan voorbijging, zich zó neer zeilde vlijen. Op die tafel kwam een Heineken's gedenkboek. Later ook een Xacobrouzujaarboekje en in December zelfs de platenmap van Heineken's wint err eclame. Ook kwam „ter tafel" een bijzonder grote Heineken's asbak, nauw verwant aan het bekende betaalbord van de winkel- verkoop. Toen de dames van de correspondentie dat alles zagen, zuilden ze hun steentje bijdragen. Er kwam een Heineken's pul uit het magazijn. En bloemen. Uit de Zzuart Janstraat. Het zuerd een feestelijk zitje daar bij ons op de eerste etage. En nu is onze laatste aanwinst, afkomstig van onze tech nische directeur, een juweel van een vitrine met waarlijk prachtige opgezettevogels, die het oog van de zuachtenden boeien. Eigenlijk jammer, dat die zuachtenden tot dusverre zo gering in getal zijn, want we menen dat in ons gebouw geen gezel liger „wachtje" bestaat dan bij ons op de eerste etage. Van het kantoorgebouw in Rotterdam.

Vers van 't Vat | 1954 | | pagina 2