Toen wij begonnenin Den Haag 14 Ons filiaal in Den Haag is van recenter datum dan onze brou werijen te Amsterdam en Rotterdam, die zoals bekend - dateren uit de zeventiger jaren van de vorige eeuw, zij het dan dat sindsdien wel „het één en ander" aan de gebouwen is ver anderd en uitgebreid. Bovenstaand plaatje toont U ons Haagse filiaal kort na de ope ning (1923). Ook zonder dit jaartal zou de zeer opmerkzame lezer ver moedelijk uit het model van de auto's wel heb ben begrepen dat de foto ongeveer een kwart eeuw later gemaakt is dan die welke U elders aan treft van onze Rotter damse brouwerij. Links ziet U het hoofdgebouw met woonhuis. Op de voorgrond zijn tram rails zichtbaar, welke echter sinds lang zijn verdwenen; de tram verbinding met het filiaal is er helaas niet beter op geworden. RECLAME IN AMERIKA Het mag algemeen bekend worden verondersteld dat in de Verenigde Staten reclame in radio-uitzen dingen gebruikelijk is, zelfs zo, dat de radio-omroep practisch gesproken door reclame wordt gefinancierd. Ook voor Heineken's bier wordt van deze reclame mogelijkheid gebruik gemaakt. Het is misschien aar dig één der steeds wisselende teksten te vermelden welke wordt uitgesproken voor de A.B.C. „Have you ever heard of HEINEKEN'S, World's finest lager? For over 300 years, this fine, world famous beer has pleased the most discriminating beer drinker. It's a smooth, mellow, light lager, sold in the leading hotels, restaurants and clubs all over the world. You can find Heineken's in Holland as luell as in Iceland, Malaya, Singapore, Venezuela Wherever fine, European beers are demanded, HEINE- KEN'S rates NUMBER ONE. If your dealer doesn't have it, call Standard Beer 3-9231. Vrij vertaald komt dit op het volgende neer: Hebt U wel eens gehoord van Heineken's, 's we relds beste Pilsener? Reeds langer dan 300 jaar hebben de grootste bierkenners van dit heerlijke wereldberoemde bier genoten. Het is een zacht, zuiver Pilsenerbier, verkocht in de leidende hotels, restaurants en clubs over de gehele wereld. U kunt Heineken's vinden zowel in Holland als in IJsland, Malakka, Singapore, Venezuela Overal waar goede Europese bieren worden ge vraagd is Heineken's nr. I. Wanneer U het niet in voorraad hebt, bel op Standard beer 3-9251.

Vers van 't Vat | 1954 | | pagina 14