Oranje Hein Mr Leo v. Munching met Miss Heineken 1953. Ieder jaar wordt in New-York een „Miss Heineken" gekozen. Deze jonge dame moet niet alleen mooi zijn maar zij moet bovendien stammen uit een Nederlands geslacht. Miss Heineken 1953, die gekozen werd uit een groot aantal mededingsters, voldoet aan alle eisen. Haar naam, Flora-Jean Zeeman, zegt alles van haar Hollandse afstamming, hoewel zij al de derde generatie der Zeemannen is die in Amerika woont. Nan Miller, Miss Heineken 1952, is mi een ster in de Nationale televisie show voor Lucky Strike; Cathy Hild, onze Miss 1951, heeft een televisie contract voor Anheuser Busch ver overd. En wat zal de toekomst brengen voor Flora-Jean? Misschien wordt zij wel ster in de Heineken's televisie-show, want bin nenkort zal in een televisieprogram ma in Florida een Heineken's pro gramma worden uitgezonden. Over enige tijd hopen wij hiervan foto's te publiceren. Wanneer Miss Zeeman echter als Hol lands meisje in de Amerikaanse tele visieprogramma's zou gaan optreden dan hopen wij toch, dat zij haar Hongaars vest verwisselt voor een Hollands keurslijf. We zijn niet chauvinistisch en gaarne vergeven wij na drie geslachten Ame rika enige folkloristische onachtzaam heid, maar wij hebben voordat we aan de klompen toe waren wel even moeite gehad in Flora-Jean een Hol lands meisje te herkennen. gedenkwaardige feit, dat een hele straat van noodwinkels kon worden opgeruimd, omdat die winkels een nieuw permanent onderdak hebben gekregen. Voordat de tijde lijke bouwsels, welke inmiddels ook al bijna aan een derde lustrum toe zouden zijn, onder de slopershamer zullen vallen, hebben zij enkele weken tot pret-cenlrum gediend. Op dit terrein werkten Heineken en Oranje boom samen en zo ontstond de naam: Oranje-Hein boven de ingang van Festa, een tijdelijk café, waarin de pret hoogtij heeft gevierd en waarin dus het feestelijke bier niet heeft ontbroken. Als bewijs, dal gezonde concurrentie een prettig samenwerken, daar waar het pas geeft, niet in de weg behoeft te staan, moge het etablissement Festa gelden, dat in de roem ruchte dagen van de Rotterdamse Licht hoven een der hoogtepunten was van het vermaakscentrum aan de Jongkindstraat. Hier ging het om een feest van de studen ten, tevens een feest van de stad; de viering van het achtste lustrum viel samen met het

Vers van 't Vat | 1954 | | pagina 13