van onze veReniqinqen AMSTERDAM 10 S.C. II.B.M. Het winterseizoen is al wat gevorderd en het wordt dan ook weer tijd dat wij U eens iets over de presta ties van onze H.B.M.-teams in de verschillende takken van sport vertellen. Tafeltennis. We zijn dit jaar dan gestart met één herenteam Lakeman, Seger en Stap in de derde klas en twee damesteams het eerste met de dames Pastoor, Schoemaker en Stap en het tweede met de dames Groenman, Seger en Wilschut in de derde en vierde klas. De heren, gedegradeerd uit de tweede klas, golden uiteraard als kanshebbers en daar speelden ze dan ook naar. Van de zeven gespeelde wedstrijden won nen ze er vijf, speelden éénmaal gelijk tegen de K.L.M. en verloren van Bloemenlust II. Deze laat ste vereniging schijnt in deze afdeling wel de sterkste te zijn, verspeelde nog geen enkel punt en staat dus ongeslagen bovenaan. Ons team volgt op de tweede plaats juist voor Robaver I en Holver I. Maar wie weet hoe het verder gaat. In elk geval vechten we tot het eind voor onze kans. De dames waren dit jaar wat ongelukkig, want ter wijl mevrouw Stap door een onwillige spier de eerste competitiehelft zeker uitgeschakeld werd, was ook mevrouw Wilschut helaas noodgedwongen afwezig. Twee onvolledige teams dus waarbij gelukkig mej. Hastman nog een paar maal in het tweede inviel. Toch doet het eerste damesteam het met twee dames Pastoor en Schoemaker lang niet gek. Van de eerste zes wedstrijden werd slechts van Albert Heyn in Zaandam met 73 verloren. Verder 2 gelijk en drie gewonnen. Hopelijk komt de tweede helft hulp opdagen. Het tweede dus ook meestal onvolledig. Dat dit slechts tot één overwinning leidde zal weinig verwon dering wekken. De training was vrij onregelmatig, evenals de be langstelling hiervoor. Bridge. De afdeling is zeker de klap tegen de Robaver nog niet te boven, we hoorden althans weinig van wed- strijdactiviteit. Wel staat voor Januari onze traditio nele Marinewedstrijd weer op het programma, terwijl ook V.V.G.A. zich als tegenpartij heeft aangemeld. Klaverjas. Het wordt haast eentonig om weer te moeten schrij ven dat onze deelnemers aan de bedrijfscompetitie ook dit jaar weer tot de middenmoot behoren. Dan winnen ze eens met een paar puntjes en dan verliezen ze eens met wat meer puntjes, 't Geheel is echter genoeglijk. Biljarten. Hiervoor staan in Januari weer een paar wedstrij den genoteerd. Kunt U met de feestdagen mooi voor gaan oefenen. Schermen. Waren we over onze schermafdeling meestal wat pessimistisch, ditmaal kunnen we een optimistischer geluid laten horen. Zowel mej. Zondervan als de heer Hansen komen binnenkort deze afdeling, waarvoor de heer Derksen nog steeds onze beste propagandist is, versterken, terwijl het niet uitgesloten is dat nog enkele damesleden van ons personeel zich als mus ketiers gaan ontpoppen. Overigens staat onze seherm- zaal, gezien de vaak belangrijke wedstrijden die er verschermd worden, nog steeds in het middelpunt der belangstelling. Mochten er nog meerdere adspirant- enthousiastelingen zijn dan kunt U zich om inlichtin gen altijd tot de heer Derksen wenden. Clubavonden. Ook in deze „tak van sport" hebben we reeds twee avonden achter de rug. De eerste eind September, toen de heer Monnink, op z'n echt ronde gezellige wijze, ons meenam op z'n reizen naar het Midden- Oosten, en begin December onze traditionele St Nico- laasavond, waar weer de „echte" Sint en z'n beide knechten voor ons verschenen. Het programma werd verder deze avond gevuld met 'n goochelaar. Hoe krijgen die lui al die trucjes toch voor elkaar. Dat onze dans- en drumband „The shooting stars" het geheel mede tot een uitermate gezellige avond maakte, spreekt wel vanzelf. HEINEKEN'S PERSONEELS UNIE. Deze naam is voor het Amsterdamse personeel reeds een begrip geworden en dit bleek al heel duidelijk toen op Maandag 23 November j.l. circa 6000 H.B.M.- ers waaronder Dr Heineken en de heer en mevrouw Honig in de Bachzaal verzameld waren om de film avond bij te wonen, die de H.P.U. daar had georgani seerd. Een filmavond, waarop de geoloog-alpinist de heer De Booy aan de hand van lantaarnplaatjes en een prachtige kleurenfilm verhaalde over de tocht, die twee Nederlandse geologen en een Franse berg gids maakten naar het Andesgebergte en waarbij zij de hoogste bergtoppen van Amerika overwonnen. De heer De Booy vertelde zijn wedervaren op een humoristische, pittige en vlotte wijze, terwijl de film zowel als de lantaarnplaatjes een duidelijk beeld gaven van de ontzettende moeilijkheden, die bergbe klimmers hebben te overwinnen bij tochten op der gelijke hoogten. Dat de aanwezigen het gebodene van deze avond zeer op prijs stelden, bleek wel uit het langdurig applaus, dat de heer De Booy aan het einde der film in ontvangst had te nemen. Het was weer een prima H.P.U.-avond.

Vers van 't Vat | 1954 | | pagina 10