E PRIJSVRAAG 1953 2de prijs. Laatste vacantie- dag in Tirol van A. AFrenks, R'dam. lste prijs. Poortje in Toledo van H. R. H. Plooy, A'dam. kunt zien zijn de resultaten rijst aag niet teleurstellend. hellben ver gereisd in hun vacantie en hun foto's uit Italië, Spanje, Tirol, Joego-Slavië, getuigen ervan dat ze teel moois gezien heb ben. Dat het voor het maken van een goede foto niet nodig is ver van huis te gaan, toont ons de plaat van P. Lakeman, die hij tegen het vallen van de avond nam in het Vondelpark. Aan de inzenders tviens foto dit maal niet voor plaatsing in aanmerking is geko men, zouden wij willen zeggen dat het maken van een mooie, goede foto een heel moeilijk ding is. Een kiekje van Uw familieleden in actie is voor LT persoonlijk een gezellige herinnering aan een fijne vacantie, maar moeilijk z te maken dat het vol doet aan zekere maatstaven. Behalve nevenstaande, bijna uitsluitend statische foto's, hadden we trouwens graag actie-foto's tan mensen of dieren afgedrukt, die aan de eisen van de jury konden voldoen. Misschien iets om zich volgend jaar op toe te leggen? Met vreugde maken wij de uitslag van deze wed strijd bekend. Een fraaie prent maakte J. G. Tim mer, die aan de Italiaanse meren zijn vacantie doorbracht en ons verblijdde met dit stemmig dorpspleintje, buiten mededinging overigens. De eerste prijs krijgt de heer Plooy voor het stads- poortje van Toledo. De tweede prijs gaat naar A. A. Frenks uit Rotterdam, voor zijn stilleven, dat zo duidelijk weergeeft hoe en waarmee hij zijn vacantie heeft doorgebracht. De derde prijs is voor P. Lakeman voor de wijze waarop hij de sfeer ge troffen heeft van het vallen van de avond in het Vondelpark. De andere, hierbij afgedrukte foto's, zijn niet be kroond, d.w.z. ze vallen niet in de prijzen, maar de reproductie van hun werk is een compliment van de jury en een aanmoediging voor allen die hun vacantie-foto's van dit jaar niet ingestuurd hebben, om het volgend jaar mee te doen. het Vondelpark van A'dam. Stadhuis van Gouda van C. J. Slooves, A'dam. 't Meer van Bied, Slovenië, van Mej. Stilting, die wel het verst van huis was.

Vers van 't Vat | 1953 | | pagina 9