TOPPRESTATIE „DE SLEUTEL" Dordrecht 6 VAN EEN 80-JARIGE PERSONALIA BUITENLAND. De heer Honig keerde dezer dagen terug van een reis naar Venezuela, waar hij tezamen met de heer Ter Haar een langdurig bezoek bracht aan de Cer- vezeria Heineken de Venezuela, zoals de Criolla- brouwerij in Caracas sinds korte tijd heet. De heer Ter Haar zal vermoedelijk eerst in Januari uit Vene zuela naar Holland terugkeren. De heer en mevrouw De Groot hopen binnenkort met hun twee dochters weer naar Soerabaja te ver trekken. De heer De Groot zal de reis in Singapore enige dagen onderbreken voor een kort bezoek aan de Malayan Breweries aldaar. De „Heineken's familie" in Soerabja werd uitge breid. In de eerste plaats arriveerde op 15 September Ir. E. H. van Leeuwen met zijn gezin. De heer Van Leeuwen zal de bedrijfsleiding in Soerabaja enige tijd assistentie verlenen. Voorts werden de heer en me vrouw Bannink op Zaterdag 19 September verblijd met de geboorte van een dochter, Marjolein. De heer J. M. van der Post zal op 25 November a.s. uit Soerabaja naar Nederland vertrekken voor zijn Europese verlof. De familie werd op 14 October verblijd met de ge boorte van een zoontje, Cornelis. Onze hartelijke gelukwensen. Het gezin van de heer J. Coesel, de assistent-machi nist van de brouwerij in Lagos, is herenigd. Op 17 September j.l. arriveerde mevrouw Coesel en zoon namelijk in Nigeria, waar de heer Coesel sinds 19 Januari van dit jaar alleen vertoefde. De heer H. Benne, de hoofdmachinist in Lagos, arri veerde op 4 October j.l. weer op zijn standplaats na genoten te hebben van zijn Europese verlof. Uit Singapore valt te melden dat de heer J. van Straten op 17 Augustus j.l. met periodiek verlof naar Nederland is vertrokken. Ook de heer G. van Wijk verblijft inmiddels in het vaderland, hij zei op 15 Sep tember Singapore vaarwel en werd enige dagen later door het K.L.M.-vliegtuig veilig in Nederland afgezet. De heren J. E. de Rijke en B. de Jonge keerden respectievelijk 25 Augustus en 6 September j.l. in Singapore terug van hun Europese verlof. Ir. Jonkers arriveerde half October weer in Neder land na een bezoek aan de Verenigde Staten en onze brouwerij in Venezuela. Op 5 October zijn mevrouw Steeneken en haar kin deren naar Caracas vertrokken, waar de heer Stee neken sinds half Juni als bottelarijbaas werkzaam is bij onze brouwerij in Caracas. In Dordrecht aan de Varkenmarkt is sedert 1433 ge vestigd de brouwerij „De Sleutel". Deze instelling met de eerbiedwaardige leeftijd van 510 jaar is niet alleen Nederlands oudste brouwerij doch tevens Ne derlands oudste industriële onderneming. Het zal U interesseren te vernemen, dat „De Sleutel" besloten heeft als dochterbrouwerij van Heineken tot onze or ganisatie toe te treden. Wij heten haar van harte welkom en twijfelen niet of deze op degelijke en bekwame wijze door de heer J. G. Geuvels geleide brouwerij zal een waardig lid van onze familie worden. t, Geachte lezer, het gaat hier niet over Wim van Est, Wim Slijkhuis of Fanny Blankers—Koen. Geen van hen bereikte reeds de 80-jarige leeftijd. Zover wij weten. Maar in 1873 zag de Heineken's Bierbrouwerij Maat schappij het levenslicht en deze werd dit jaar dus 80. Van harte proficiat! Jammer dat deze verjaardag bij de zeden en gewoon ten van onze tijd niet de mijlpaal is waaraan een feest viering verbonden pleegt te zijn. Want dan zou er een dubbele aanleiding zijn tot grote uitbundigheid. Immers, de oude Heineken heeft iets heel bijzonders gepresteerdIn het op 30 September geëindigde boek jaar hebben Amsterdam en Rotterdam samen de groot ste omzet, uitgedrukt in hectoliters, behaald sedert de oprichting. Het vorige hoogtepunt werd bereikt in het boekjaar 19291930. Het is verleidelijk vergelijkingen te maken tussen de twee recordjaren, maar schrijver dezes wil geen zwaar wichtige betogen houden met allerlei reeksen van cijfers en feiten. Het zou U misschien vervelen. Opgemerkt zij slechts dat niet alleen de binnenlandse afzet, maar vooral ook onze export, die tot een veelvoud van voor de oorlog is gestegen, tot deze gelukkige ontwikkeling heeft bijgedragen. Het is voor ons Heineken's mensen een voldoening schenkende gedachte, dat onze bedrijven tegen de hevige verdrukking van deze gecompliceerde tijd in een zo duidelijke groei vertonen en een nieuwe top hebben bereikt. Wij mogen in alle bescheidenheid daarop toch wel een beetje trots zijn. Want allen hebben hun bijdrage daartoe geleverd, en man voor man heeft een rol ge speeld in het stuk, dat door vlot, sluitend samenspel dit fraaie resultaat heeft opgeleverd.

Vers van 't Vat | 1953 | | pagina 6