Buitenlanö OM DE FEITH CHARITY CUP f5* t r Wij ontvingen krantenuitknipsels uit Singapore waaruit ons duidelijk werd dat de voetbalwedstrijd tussen Singapore Business Houses Football Association en een team van de Combined Service een belangrijke gebeurtenis was, bijgewoond door 5000 toeschouwers. Ir. Wanschers was zo vriendelijk ons een en ander over het ontstaan van deze wedstrijd te vertellen en wij laten zijn relaas hieronder volgen. De S.B.H.F.A. is een bedrijfsvoetbalbond, min of meer te vergelijken met de vroegere kantoorvoetbal bonden in Holland. Vrijwel alle grote fabrieken in Singapore welke een eigen club hebben zijn erbij, aangesloten; tot de op richters behoren o.m. Malayan Breweries en Fraser Neave. Het team van de Combined Services werd samengesteld uit de in Singapore aanwezige onder delen van het Engelse leger, de vloot en de lucht macht. Deze vertegenwoordigende elftallen speelden een liefdadigheidswedstrijd waarvan de opbrengst be stemd was voor de Armed Services Wellfare Asso ciation, een instelling welke tot doel heeft om mili tairen in hun moeilijkheden bij te staan, speciaal de jongens uit de locale districten, die door korter en De „pipe-band", xuelke de wedstrijd opluisterde met Schotse muziek. Vliegtuig laat bal vallen. los dienstverband minder goede sociale voorzieningen hebben dan de Engelse militairen. De „cup", vervaardigd van Leerdams glas, zeer origineel en afwijkend van de gebruikelijke zilveren bekers, werd beschikbaar gesteld door Jhr. Feith, toen hij de laatste keer in Singapore vertoefde. De heer Feith was toen zeer getroffen door een spannende eindstrijd om het kampioenschap van de kantoorvoet balbond, waarbij het brouwerij-elftal op het nippertje verloor, doch waardoor onze directeur werd geïnspi reerd tot het uitloven van een prijs voor een jaarlijks te houden sportevenement, waarvan de baten ten goede zouden komen aan de liefdadigheid. Over de wedstrijd tussen het elftal van de kantoor voetbalbond en het gecombineerde legerelftal, waarin de Feith Charity Cup voor het eerst werd verspeeld, valt als bijzonderheid mede te delen dat de bal door een vliegtuig werd uitgeworpen. De aanvankelijke bedoeling om de scheidsrechter en de twee aanvoer ders plus de bal met een helicopter op het veld af te zetten kon om veiligheidsrede nen geen door gang vinden. Het was een bijzonder spannende strijd, welke met 32 door het leger ge wonnen werd. U ziet op de foto's het moment waarop de bal uit het vliegtuig wordt neergelaten, als mede één van de twee militaire corpsen die de wedstrijd met mu ziek opluisterden. H'

Vers van 't Vat | 1953 | | pagina 4