ROTTERDAM HET WATERBALLET VAN 30 AUGUSTUS 1953 13 S. EN O. „H.B.B.A." Sinds ons vorige overzicht heeft de afdeling Voet bal het meeste succes gehad. Eerst werd de stedenontmoeting Rotterdam Amsterdam gespeeld, met als uitslag 43. De heer Vestergaard, die de prijsuitreiking verrichtte, prees het goede spel en de verstandhouding en dit terwijl gedurende de gehele wedstrijd het hemelwater met bakken op ons neergutste. Dit voorbeeld van de oudjes inspireerde de jongeren zo, dat zij in het. jaarlijkse oud-„A.K.V.B." tournooi, dit keer door ons in samenwerking met de H.B.M. georganiseerd, tot ongekende prestaties kwamen. Oordeelt U zelf: le ronde: INTIMUS I—H.B.M. 3—5, en dit terwijl wij slechts met 10 man speelden. De halve finale bracht ons tegen het sterke E.R.V.E.A. I, maar ook zij moesten in een zeer goed gespeelde wedstrijd in eigen huis een 52 nederlaag accepteren. Daarna kwamen wij in de finale tegen H.A.Z.E.D. I. Op het Olympiaplein werd deze zenuwslopende wedstrijd gespeeld met als uitslag 33, een stand waarin ook in de daarna volgende verlenging geen verandering kwam. Strafschoppen brachten tenslotte de beslissing ten gunste van H.A.Z.E.D., waardoor wij met de, overigens zeer eervolle, 2e prijs genoegen moesten ne men. Een goed geslaagde prijsuitreiking, waarvoor wij helemaal naar „Hollywood" togen, besloot deze wedstrij denreeks. Inmiddels heeft op 10 October onze eerste seizoen feestavond plaats gevonden, waar o.a. ook onze „Happy Players" zich weer hebben doen horen en bewonderen. Tot de volgende keer. J. J. M. HOLLANDER, Secr. VOETBAL 6 September, H.B.B.—H.A.V.O.O.R. De le helft werd er door H.B.B. vrij slap gespeeld en daardoor kwam het dat onze gasten de rust met een 20 voorsprong ingingen. Na de rust pakte H.B.B. de zaken aan en door doelpunten van Wim Huizer en Dirk v. d. Wetering konden wij het nog tot een gelijk spel brengen. 13 September, SCHIEDAMSE BOYS—H.B.B. Dit was een pittige wedstrijd met afwisselende kan sen. Voor de rust werd het 10 voor onze gastheren door een klein foutje van onze doelverdediger. Na de rust zochten onze voorwaartsen het doel steeds op de lat of een kruising daarvan en daar de Schied. Boys door het sublieme werk van onze doel verdediger, alsmede van onze beide backs geen doel punten meer konden scoren, bleef de stand 10 in ons nadeel. Jammer was het dat onze midvoor in deze wedstrijd verstek liet gaan en daarvoor een invaller, toevallig ook Jan geheten, moest medespelen. De echte Jan was het dus niet, anders hadden wij mis schien wel gewonnen. Jan de invaller, bedankt voor je loffelijk streven en de andere Jan 20 September, H.B.B.—F.O.G.Z. Ruststand 02. Eindstand 03. 27 September, O.B.R.—H.B.B. Tot de rust was dit een vrij gelijk op gaande wed strijd met wisselende kansen, maar daar beide voor hoeden geen kans zagen te doelpunten ging de rust dubbelblank in. Na de rust kreeg O.B.R. door een ongelukje in onze verdediging een gelukkig doelpunt cadeau en hoe hard H.B.B. ook zwoegde voor de gelijkmaker, die zij zeer zeker verdiende, de stand bleef 10 in ons na deel. In de maand October ging het gelukkig iets beter en werden vier punten behaald. Zó doorgaan, mannen! F. s. Het is niet te boud gezegd wanneer beweerd wordt, dat vele voetballers met een jarenlange loopbaan nog nimmer een zo vochtige wedstrijd gespeeld zullen heb ben als de twee veteranen-elftallen Amsterdam en Rotterdam op 30 Augustus deden. Er zullen ook wei nig terreinen in Rotterdam en omgeving zijn, die in staat zijn zulke grote hoeveelheden water te verwer ken als het veld op Vreelust, dat de R.V. A.V. Sparta zo genereus voor dit festijn ter beschikking had gesteld. De gehele wedstrijd door stroomde het water met bakken uit de hemel, zoals men in de film ziet en dan niet als „echt" beschouwt. Het wonder lijke was, dat de oude heren een technisch hoogstaand en boeiend spelletje vertoonden. De uitslag was 43 voor Rotterdam nadat Amster dam met 20 had voorgestaan. Rotterdamse doelpun ten, die van uitstekende kwaliteit waren, werden gescoord door Van Ginneke en Van Wijk, ieder voor de helft. De gemiddelde leeftijd van de Amsterdammers was 45 jaar en van de Rotterdammers 40. De spanning duurde tot de laatste minuut en met een klein beetje geluk had Amsterdam nog gelijk kun nen maken. Dit was, mede gezien het leeftijdsverschil en het uitstekende ploegverband van Amsterdam, wel de juiste verhouding geweest. De oudste speler in het veld was J. Grootveld, 57 jaar, die merkwaardig genoeg ook een van de besten was. De prestatie van beide ploegen in dit beestenweer was een niet bedoelde doch evengoed markante reclame voor het gebruik van Heineken's bier. Na afloop werd in de Raadskelder ook het inwen dige vochtig gemaakt en hier vond de uitreiking van de fraaie door de directie uitgeloofde beker plaats. Dit geschiedde met een toepasselijk woord door de heer Vestergaard. De beker zal driemaal achtereen of vijfmaal in totaal gewonnen moeten worden alvorens hij een vaste plaats in een der beide prijzenkasten gevonden zal hebben. Ter wille van de geschiedenis volgt hieronder een opstelling van de ploegen: H.B.B.A. Amsterdam W. Post J. Bikker K. Smit F. de Vink J. Hollander A. Griffioen A. Schutter K. v. d. Horst G. Schutter H. Bakker W. van Biezen H. Hollebrandse F. Steenhorst G. v. Ginneke H. v. Wijk G. Remeeus P. Santbergen B. Verkuijl N. Epskamp J. Zwijnenburg J. Grootveld H. Miedama H.B.B. Rotterdam

Vers van 't Vat | 1953 | | pagina 13