van onze veReniqinqen AMSTERDAM DUAL MEET ROBAVER-H.B.M. Wi 11 terptrog ra m ma H.P.U.-A'dam 12 Onze beide sportverenigingen van de brouwerij te Amsterdam zijn het seizoen 53/54 niet zo minnetjes begonnen, niet met een onderling oefenpartijtje of een vriendschappelijk wedstrijdje zus of zo, nee het seizoen 53/54 is op uitnodiging van de sportvereniging „Robaver" ingezet met een tweekamp op acht takken van sport tussen de „sportsterren" der Rotterdamse Bankvereniging en die der Heineken's Brouwerij. Het resultaat? Zie hier. RobaverH.B.M. Voetbal 11 Tafeltennis 11 Biljarten 02 Klaverjassen 02 Bridge 2—0 Schermen 20 Schaken 02 Lawntennis 11 Totaalstand 79 Zo U ziet hebben onze vertegenwoordigers, ondanks dat de bankmensen als de favorieten voor deze wed- strijdreeks gestart waren, kans gezien de eerste maal van dit jaarlijks terugkerend evenement te zegevie ren. H.B.M.-ers proficiat. Op het voetbalveld werd met de doelpunten geheel niet kinderachtig omgesprongen. Na tweemaal 45 mi nuten was hier de stand 88, terwijl tien minuten voor het eindsignaal de Robaver zich bij een stand 85 nog veilig waande. Bepaald een ondankbaar baantje om deze middag als doelverdediger te mogen optreden. Aan dit gelijke spel voegden onze tafeltennissers (sters) een dito resultaat toe. Van de vier in de strijd gebrachte teams boekten het eerste en derde een over winning terwijl de beide anderen een negatief resul taat behaalden. Het derde team waren onze dames Pastoor, Schoemaker en Stap die hun mannelijke te genstanders op keurige wijze versloegen. Toen kwamen er twee specifieke biersporten biljarten en klaverjassen en onze overwinningen lagen hierbij in de lijn der verwachtingen. 24 Biljar ters en 20 klaverjassers waren hiervoor in de strijd gebracht. Door deze uitslagen hadden we een aardige voor sprong genomen doch de volgende twee dagen kwam de balans weer in evenwicht. Eerst trad onze „brain-trust" aan voor de bridge- ontmoeting tegen de „koppen" der Robavers. Nu, toen aan het einde van deze inspannende avond de punten geteld werden bleek van onze zeven viertallen slechts één het echtpaar Leeflang en de heren Kampmeyer en Smit een overwinning behaald te hebben ter wijl de rest zo goed als „weggebridged" was. Onze „musketiers" trokken in de schermontmoeting ook al aan het kortste eind en zo was met nog twee sporten voor de boeg de stand 66. Ja en toen is er een enorme klap gevallen. Hadden de H.B.M.-ers met bridge geen voet aan de grond gekregen, onze schakers hebben in sneltreinvaart de Robaver-stukken van het bord geschoven. Van de zes partijen gingen er vijf naar de H.B.M., van welke speciaal Himmel onze eerste man door z'n ijl tempo opviel. Waren we door dit resultaat als uit gedaagde hadden we aan een gelijk spel voldoende al overwinnaar, aan onze lawntennissers(sters) de taak om minstens door een gelijk spel deze overwin ning in cijfers uit te drukken. Het winterprogramma van de H.P.U. staat in grote lijnen reeds weer vast en evenals vorig seizoen staan er ook ditmaal weer twee culturele avonden op het programma. We denken in November te starten met een avond, zo ongeveer als vorig jaar de lezing over Marokko, welke avond zo buitengewoon in de smaak viel. Een tweede avond is in April „gepland", waarbij we voor het programma weer gedacht hadden aan een toneelvoorstelling door de Rotterdamse Comedie, die ook het afgelopen seizoen met zo'n groot succes voor ons optrad. Als hoogtepunt van het verenigingsjaar 1953/1954 geldt natuurlijk ons jaarfeest op 30 Januari 1954 in de grote zaal van „Bellevue". Dit moet een avond wor den, die klinkt als een klok. En het programma be looft wat, want wat denkt U van het optreden van TOON HERMANS met zijn gezelschap in „Ballot". En de dansmuziek. Nie mand minder dan ACCOR- DEOLA", een orkest dat niet alleen voor goede dansmuziek, maar ook voor een goede stemming zal zorgen. Het spreekt wel haast vanzelf, dat op deze avond de jaarlijkse huldi ging van de jubilarissen door onze directeur, de heer J. M. Honig, zal plaats vinden. H.B.M.ers houdt allen 30 Januari 1954 vrij om in groten getale op te trekken naar de feestavond in „Bellevue". BESTUUR H.P.U. We speelden 2 dames-, 4 heren- en 2 mixed doubles en het resultaat werd 4—4. En het moet gezegd, onze mensen hebben gespeeld alsof er belangrijker dingen dan een wisselbeker op het spel stonden. Ver boven het normale spelpeil van onze doubles kwamen deze partijen en het gelijke spel en daarmede de defini tieve eindoverwinning was een welverdiende beloning. Naast de vele goede prestaties van onze leden in de diverse takken van sport willen we nog één uit zonderlijke noemen en wel die van ons lid Gimbel, die niet alleen vier keer tafeltennis, biljarten, scha ken en lawntennis tegen de Robaver aantrad doch ook al z'n gespeelde wedstrijden won. En wanneer we nu nog eens met genoegen op deze sportweek terugzien dan doen we dat niet in de eerste plaats omdat wij deze tweekamp wonnen maar wel omdat deze week een reeks van prettige en ge zellige sportontmoetingen heeft gebracht die de vriendschapsbanden die er reeds jaren tussen de sportvereniging „Robaver" en onze sportverenigingen bestaan, nog eens nauwer hebben aangehaald. Dat aan dit geheel nog een gezellige avond op de schermzaal, waar de prijsuitreiking plaats vond, ver bonden was spreekt wel haast vanzelf. En deze laatste ontmoeting van genoemde reeks was ook voor ons, want toen we in de vroege Zondagochtend, na met 60 Robaver-lieden tegen 60 H.B.M.-ers begonnen te zijn, nog eens om ons heen keken zal de stand zo onge veer 50 tegen 5 voor H.B.M. geweest zijn. JAC. F. STAP.

Vers van 't Vat | 1953 | | pagina 12