BIJ EEN AFSCHEID 7 Vermits zelfs de meest sensationele nieuwtjes niet langer dan drie dagen de tongen in beweging hou den en alle HBM-ers inmiddels reeds van het bericht of) de hoogte zijn, is d<' aankondiging van Mr. Bier mans vertrek per ultimo Augustus geen actueel onderwerp meer. Mr. G. M. Bier ma ti heeft overschrijving aangevraagd naar een andere club en ondanks de strengheid der overschrijvingsbe palingen is deze overschrijving op korte termijn verleend. Het eerste team van Heineken-Rotterdam ziet dia een van zijn beproefde forwards vertrekken. In de meeste clubbladen zoekt men tevergeefs naar een af scheidsartikel indien een der cracks in de kracht van zijn kunnen van shirt verwisselt. Men kan een dergelijke overgang nu eenmaal moeilijk verkroppen en voelt zich teleurgesteld en gegriefd door deze voor keur voor een andere omgeving. Er zijn echter spelers die zich veel, zo niet alles, kunnen veroorloven zonder de sympathie van bestuur en leden te verliezen en tol dezulken behoort onze lange, blonde voorhoedespeler, die een gaarne ge ziene figuur in het veld is en zelfs bij het gros der tegenstanders een goede pers geniet. En daarom blijft in dit geval de redactie van ons clubblad niet achter bij hen die waardering en hulde uiten aan het aclres van de scheidende. Bierman was in het vertegenwoordigend team van Heineken een zeer speciale figuur, die, als hij op dreef was, vaak briljante dingen deed en altijd goed was voor een doelpunt. Zoals zo vaak bij lange spelers, maakte hij af en toe de indruk weinig snel te zijn en als hij, terwijl alle spelers reeds gekleed in het veld stonden, lang zaam als laatste uit hel kleedlokaal kwam, zou men niet verwachten, dat cleze zelfde man even later, na drie, vier tegenstanders te hebben verlakt, met een loer van een schot, Heineken de leiding zou schenken. 'Zijn spel stond meestal in het teken van het indivi duele en het was voor zijn huurlieden vaak moeilijk zijn bedoelingen te raden. Als hij er tussenuit trok, had dit meestal het karakter van een verrassing, ook voor zijn teamgenoten. Maar omdat tenslotte de goals beslissen, zullen in onze herinnering voortleven niet. de bezwaren van zijn intelligente spel, doch de behaalde punten en daarover behoeft in dit blad, hel orgaan van een kampioensclub, niet te worden uil- gewijd. Bierman, met zijn intense belangstelling voor alles wal sport is, met. zijn sportief karakter, is in waarde als clubmakker moeilijk te overtreffen. Bijna steeds ivas zijn humeur zonnig, ook indien de lijnen en tint van zijn gelaat de vermoeienissen van een zware uitwedstrijd overduidelijk verraadden. Hij is bemind bij zijn medestrijders in hel eerste, even goed als bij de mensen van hel twaalfde, bij de junioren en de veteranen. Wij, mensen -van Heineken, zien hem dan ook ongaarne gaan en als wij hem succes en bevrediging hl zijn nieuwe omgeving toewensen, is dit x>an hart gemeend. En denk erom, good old Bier, de deur van ons clublokaal staal altijd voor je open. Kom vaak bij ons om oude krijgsfeiten op te halen. En vergeet niet nieuwe lauweren te vergaren! Ook je oude club zal in deze roem delen. PERSONALIA BUITENLAND De heer H. M. Hansen is op 1 Juni j.l. na een ver blijf van ruim anderhalf jaar in Venezuela met zijn familie in Nederland teruggekeerd en heeft de functie van verkoopleider aanvaard. De heer O. Mimmel, kuiper in Amsterdam, is kort geleden weer in Nederland teruggekeerd. Gedurende een half jaar heeft hij voor ons zijn diensten verricht bij de brouwerij „Bomonti et Pyramides" in Cairo. De heer B. Pellekaan heeft zijn verlof weer achter de rug; op 18 Juni hervatte hij zijn werkzaamheden bij de Nigerian Brewery in Lagos. De heer Steeneken is op 13 Juni j.l. vertrokken naar onze brouwerij in Caracas, waar hij als chef zal optreden van de bottelarij, aldaar. De heer De Rijke arriveerde begin Juli in Neder land voor een verlof van twee maanden. Hij zal begin September met zijn vrouw en dochtertje naar Singa pore terugkeren. 11 Augustus j.l. vond een radio-uitzending plaats waarbij familieleden van in Soerabaja vertoevende personeelsleden van onze brouwerij via de Wereld omroep vanuit Hilversum groeten uitspraken aan hun verwanten bij de Heineken's Indonesische. Wellicht vindt U hieromtrent nog iets in dit num mer; voor het plaatsen van een foto zal ditmaal geen gelegenheid meer zijn, dit houdt U te goed tot de vol gende maal. Uit Singapore ontvingen wij nog de verheugende tijding dat de heer en mevrouw G. Swart op 25 Juli j.l. werden verblijd met de geboorte van een doch tertje, Margaretha. Vers van 't Vat zendt haar hartelijke felicitaties en beste wensen voor een voorspoedige groei van de baby. Ir. Meesters wordt na een langdurig bezoek aan Soerabaja en een korter aan Singapore en Caïro in de tweede helft van Augustus in Rotterdam terug verwacht. Ir. W. J. Emmens, die kortgeleden uit Soerabaja terugkeerde, is thans werkzaam als werktuigkundig ingenieur in onze brouwerij te Amsterdam.

Vers van 't Vat | 1953 | | pagina 7