^ïfluziek uit ^J>mburg Va na van over de grenzen 6 Het was in September van het vorig jaar, dat onze brouwerij in Rotterdam bezoek ontving van de Maas trichtse fanfare St. Joezep. Dat was destijds een groot feest en toen ons dus de komst van het muziekcorps van de Staatsmijn Maurits uit Geleen werd aangekon digd stond al wel van te voren vast dat Rotterdams bier en Limburgse mu ziek tezamen voor het nodige jolijt zouden zorgen. De prachtige unifor men van de Limbur gers, de kepi's met schitterende witte plui men en de mooie vlag waarop „hun mijn" staat afgebeeld, maak ten een voortreffelijke indruk op de talrijke Rotterdammers, die het corps van de brouwerij naar de Willemskade, waar men zich inscheep te voor de havenrond- vaart, zagen marcheren. „Staatmijn Maurits" gaf 's avonds enige nummers ten beste in de Rivièrahal en de muzikanten genoten daar, na het variété programma, nog van menig glaasje Heineken's bier. Toen naar de brouwerij waar de Limburgers in één der schaftlokalen logies vonden en heel niet in slaap konden komen vanwege het feit, dat de tellingen over de geconsumeerde biertjes maar niet kloppen wilden vanwege het feit, dat men slechts tien vingers bezit, waaraan men uiteraard niet voldoende had. De volgende morgen bood het R.K. Zeemanshuis „Stella Maris" gelegenheid voor een kerkdienst, waar na de terugreis weer werd aanvaard. „Staatsmijn Maurits" in het besef, dat men een genoeglijk week end had beleefd en het Heineken's bier naar waarde had genoten en wij met het gevoelen, dat een prachtig muziekkorps veel goodwill voor de mijnstreek had ge kweekt en zich van zijn beste zijde had doen kennen. Een voortreffelijke beurt van de „Staatsmijn Maurits"! Ir. A. J. Verbiest, zoon van de heer B. J. Verbiest en broer van de heer E. Verbiest, beiden aan ieder van onze Rotterdamse brouwerij bekend, schreef onlangs uit Kolwezi (Belgische Congo) als volgt: „Onlangs hebben we hier een fancy-fair gehad, waarop ook een tent was, welke door Hoofd-ingenieur S. werd beheerd en waar Indische gerechten rijst tafel gereed gemaakt werden. Mevrouw S. was de kokkin. De nasi goreng was zo verschrikkelijk heet, dat niemand ze kon eten! Maar.... beter dan best was het geïmporteerde Heineken's Bier, waar we 600 flessen van consumeerden." En de heren Steers van Amsterdam en Boon van Eindhoven (beiden voor ons totaal onbekenden) schreven ons 19 Juni j.l. uit Beatty: „Als Nederlandse technici maken we een rondreis door de Zuidwestelijke Verenigde Staten. Na een bezoek aan de Hooverdam in Nevada, kwamen we na enkele honderden km's door de woestijn gereden te zijn, van Las Vegas, richting Reno, op deze snik hete dag in een heel klein dorpje: Beatty. Onze dorst was groot, en we gingen een klein echt Westers kroegje binnen. Wat vonden we daar? HEINEKEN'S BIER! Midden in de woestijn. "And, oh, boy, what a drink!" De heer H. P. C. de Haan, een Rotterdams architect, heeft reeds enige malen in de wintermaanden opgra vingen verricht in de Sahara. Het afgelopen voorjaar gebeurde het dat hem in de oase Beni-Abbes, Terri- tore du Sud (ong. 1500 km ten Zuiden van Oran) als speciale attractie een goed gekoelde fles, bevattende ongeveer liter Heineken's bier, te koop werd aan geboden. Een attractie, die tevens een tractatie was. En bij een officiële ontvangst door het Gemeente bestuur van Nancy in Frankrijk werd aan dezelfde architect Heineken's bier aangeboden. Wij menen dat de Gemeentebesturen van Amsterdam en Rotterdam bij hun officiële ontvangsten Franse champagne schenken in plaats van Hollands bier. Tja, een pro feet is zelden geëerd in eigen land, dit is al meer opgemerkt als de cijfers van de bierconsumptie in ons eigen land bekeken worden. Vervolgens een mededeling van een ad spirant-straal jagerpiloot in opleiding in de Verenigde Staten, be vriend met een onzer redactieleden: Dan zijn hier talloze Mexicanen, die je echter zo niet moet noemen, maar ter voorkoming van ruzie beter als Spanjaarden kunt betitelen. En je zult het niet geloven, in dit Zuidelijkste puntje van de U.S.A. is de meest gewaardeerde drank: Heineken's Beer. Dat doet je Hollandse hart goed!

Vers van 't Vat | 1953 | | pagina 6