GEBEURTENISSEN 2 In Amsterdam zullen we „het" binnenkort gaan beleven. Vrouwe lijke (reserve) politie, gewapend met pistool en gummistok. Is me dat even wat! Tuniek en uitmonstering als van de „echte" agenten, pet of baret, maarrrgéén lange broek. De dames zullen dienst moeten doen gekleed in rok. Misschien valt ze dat tegen, want een dame, die zich vrijwillig opgeeft voor vrouwelijk agent het gaat voorlopig om 100 vrijwilligsters, hoofdzakelijk bestemd voor een taak bij de bescherming burgerbe volking en daartoe met pistool en gummistok wordt uitgerust, verwacht toch minstens de broek aan te zullen hebben. Ik ken gezinnen waar de vrouw thuis onmiskenbaar de broek aan heeft, maar nergens zag ik nog pistool en gummistok. Het was daar blijkbaar de broek alléén die het hem deed. Zullen deze dames, met rok, nu wel voldoende ge zag uit kunnen oefenen, ondanks pistool en gummi knuppel? Ik zie U al of, laat ik niet onbeleefd zijn, ik zie mijzelf al na een feestelijkheid je onder de hoede van een dame met pistool en gummistok thuis gebracht. Zou mijn vrouw, zou Üw vrouw dat goed vinden? Laten wij hopen, Amsterdamse vrienden, dat U nooit met zo'n lieftallige agente in aanraking zult ko men. Want, eerlijk, het is toch maar een vernederende positie voor een heer der schepping om door een Eva (ook al is die nog zo goed gewapend) op de bon ge slingerd te worden In Rotterdam de wentelwiek. In deze komkommertijd is iedereen er vol van. Vooral wij brouwerij mensen. Want we hebben de wentelwiekweide (die we, in ternationaal als we zijn, onmiddellijk „Heliport" doopten) vlak bij de deur: de Katshoek is nog geen drie minuten gaans van de brouwerij en dagelijks zien we enige keren de koffiemolens over de brouwerij malen. Rotterdam is altijd trots geweest op Waalhaven, dat de oudste luchthaven van Europa was en toen „hogerhand" van geen Schieveen ter vervanging van Waalhaven wilde weten, zijn wij héél erg boos ge worden. We hebben subiet een millioen op tafel ge smeten en hebben gebruld: en toch willen we Schie veen. Todat meneer Sikorsky kwam met z'n helicoptère, die hij helicopter noemt, hetgeen onze Belgische vrienden prompt vertaalden in wentelwiek. Toen hadden we meteen emplooi voor ons millioentje en we staken dat in een wentelwiekweide, zoals de Vla mingen zeggen. Dat knusse veldje is even goed als Schiphol, want er wordt ook Heineken's bier verkocht en bij de opening waren er voor de buitenlandse gasten zelfs klompen met een flesje Heineken's Stout. Dat was vermoedelijk om in stijl te blijven, want Stout is dè drank voor jonge moeders en was Rotterdam niet pas bevallen van een prachtig landingsterrein? Wij hebben nu in Rotterdam al visioenen van voet balclubs die in een half uur van de Coolsingel naar de Maastrichtse Bospoort worden vervoerd voor een wedstrijd tegen M.V.V. en van tochtjes naar Brussel en Antwerpen die niet meer tijd in beslag nemen dan een tramrit van het Feijenoord-Stadion naar het Spartaveld. In Maastricht is men druk doende. Ook al met een wentelwiek weide. Want de Sabena is actief en al staat de K.L.M. nog even met de ogen te knipperen en al ziet de Hollandse P.T.T. nog niets in wentelwieken, de Bel gen hebben er een lieve duit ingestopt en vertroete len nu arme stervelingen zoals Maastrichtenaren en Rotterdammers, die het zonder vliegveld moeten stel len, met de mogelijkheden van snoep-reisjes naar Brussel en zo Onze ijverige directeur van Sint Servatius zou geen groter glorie kennen dan ook op de „vlieghaven" van de plaats waar onze derde Nederlandse brouwerij is gevestigd Heineken's bier te schenken. Na Schiphol en Heliport kan zijn goede stad niet achterblijven. Maar Heineken of niet, onze verkoopleider voor Limburg zal binnenkort geen vele uren in trein of auto meer behoeven door te brengen om de uithoeken van zijn gebied te bezoeken. Een drie kwartiertjes wentelwieken en hij is waar hij wezen wil. Terug in Amsterdam. Amsterdam kan hier nog wat van leren. Er be stond, bijna ingebouwd tussen ons kantoor en onze fabriek, een ruim plantsoen. Nu wordt dat getransfor meerd in een verkeersplein met vreselijk ingewik kelde aanwijzingen over doorrijden en omrijden en zo. En dat terwijl het zulk een prachtige gelegenheid was geweest voor een wentelwiekweide. Dan zouden we naast een eigen rechtstreekse tele foonlijn een eigen wentelwiek aangeschaft hebben, die een uur-dienst tussen de Crooswijksesingel en 't Weteringplantsoen had onderhouden. Op de halve uren uit Amsterdam, op de hele uren uit Rotterdam. Eerste vlucht om half negen van het Tweede Wete ringplantsoen, laatste vlucht om vijf uur van de Kats hoek, dus juist voor kantoorsluiting „aan" in Amster dam. Maar ja, dat hebben die Amsterdammers zich na tuurlijk weer laten ontgaan. Enfin, je kunt niet alles hebben, zeggen ze en voorlopig schijnt Amsterdam tevreden met Schiphol. En met vrouwelijke politieagenten. Maar toch, waarom zouden onze directie-chauffeurs geen cursus wentelwieken volgen, want wie weet zou den we niet een eigen wentelwiekje bestellen als Am sterdam tóch nog een landingsplekje in de buurt van de Ferdinand Bol mocht vinden. Op dus, om zo'n plek te zoeken. En óp naar een stijgende bierconsumptie, want zonder dat zijn geen dure wentelwieken voor ons weggelegd.

Vers van 't Vat | 1953 | | pagina 2