Haar de kersen ORANJEBOOM HEINEKEN Het is nog niet zo lang geleden, dat de heer G. F. Verschoor, 77 jaar, en gepensionneerde van onze Rotterdamse brouwerij te kennen gaf, dat hij wel zin had in een kersentocht, maar zo'n bootreis alléén, neen, dat was niets. Geen nood. De vitale weduwnaar kwam in kennis met Mevrouw E. van Leeuwen-Barendrecht, 7b jaar, weduwe van een Oranjeboom-employé en jeugdig van hart. /ij waren het spoedig eens en I Juli togen zij naar het stadhuis. Daags daarna maakte het „jonge" echtpaar met de Prinseplaat zijn huwelijksreis naar Vianen. On nodig te zeggen, dat zij tijdens de tocht door de oude Heinekens getrouwen braaf gefêteerd werden. Vers van 't Vat voegt gaarne haar zeer hartelijke felicitaties bij alle goeds dat het bruidspaar reeds van allerlei kanten is toegewenst. Nog vele mooie jaren! Het bruidspaar in T\anen Van vele zijden kwamen verslagen binnen U leest dat onder Leven in de Brouwerij waaruit wij op maakten dat de tocht algemeen bijzonder op prijs is gesteld. Wij lazen van accordeon en drum, van sigaren, van koffie met gebak, van soep en broodjes, van bier. En dat alles vóór half elf! Een wandeling door Vianen met muziek voorop, een pond kersen de man (is er niet hier en daar een kers overgebleven?) en toen terug aan boord voor de koffie maaltijd met slaatjes, broodjes, bier en limonade. Daar na weer thee en koek en tot slot een rondvaart door de Rotterdamse haven. We lezen van heerlijke zonneschijn, van gezelligheid, grote zorg voor de invaliden enhartelijke dank aan Directie en de commissie voor personeelsfeesten, die alles zo prachtig had georganiseerd. Niet minder waar dering oogstten onze Sociale Werksters, die al evenveel plezier hadden als de oudjes en hun (jongere) introducé's. Wanneer we de vele tientallen foto's bekijken, waar uit op deze bladzijde een greep is gedaan, constateren we dat de fotograaf al evenzeer in goede stemming verkeerde; hij heeft werkelijk alles onder de loupe ge nomen en wij kunnen niet anders zeggen dan dat zijn smaak voortreffelijk was. Al met al mogen we constateren: het was een onver getelijke kersentocht. Ernst en luim

Vers van 't Vat | 1953 | | pagina 11