^3oottock VAN ONZE ROTTERDAMSE GEPENSIONNEERDEN Donderdag 2 [uli hebben de Rotterdamse gepensionneerden een boottocht gemaakt naar Vianen. Deze trip werd gemaakt, omdat wij bij ons jubilarissen-feest in Maart door plaatsgebrek de gepensionneerden thuis moesten laten. De reis werd gemaakt met de „Prinsenplaat" van de Haven dienst „Spido". Een prachtige boot, die om kwart voor negen, met ongeveer 200 gasten aan boord in een fikse regenbui de Ma as opstoomde. Joop van Bergen, geassisteerd door een accordeonnist, bracht met zijn muziek en liedjes en zijn kwinkslagen vanaf de afvaart een uitstekende stemming. Toen na een uurtje varen het zonnetje ons gezelschap kwam houden en ons die dag verder niet meer in de steek liet, was het feest volmaakt. Na aan boord diverse heerlijkheden uit de keuken van het Beurs-Café genoten te hebben werd om half één Vianen bereikt. In optocht met muziek voorop trokken we Vianen binnen. Zij, die de talrijke foto's hiervan gemaakt, gezien hebben, kunnen zich voorstellen, hoe luisterrijk onze intocht in het rustige stadje aan de Lek was. Het einddoel was een kersenboomgaard, waar ettelijke zak ken met kersen en lege veilingkisten (om op te zitten) gereed stonden. Om hall drie waren allen weer ingescheept en onder het genot van veel lekkers, waarbij veel Heineken's Bier, voeren we uiterst voldaan naar de Maasstad terug, waar we precies half zeven aan de Willemskade meerden. Een uitstekend geslaagde tocht, die we niet spoedig zullen vergeten. O. Kun je nog zingenzing dan mee De boot Kersen eten is een ernstige zaak Jong van hart De wandeling

Vers van 't Vat | 1953 | | pagina 10