20 jaar3 geleder^ 8 Tot 1933 was de invoer van bier in de Verenigde Staten onmogelijk als gevolg van het drankverbod. In April 1933, dus thans twintig jaar geleden, onmid dellijk na de opheffing van liet drankverbod, reisde onze directeur, de heer Feith, die toen onze export-manager was, per Statendam van de H.A.L. naar New-York. Het plaatje, dat wij bij dit artikel afdrukken, laat zien dat de heer Feith ditmaal van een ongeicone reisbagage was voorzien, t.w. een partij fust- en flessenbier. Dat het hier iels betrof, wat men tegenwoordig met het woord „stunt" aanduidt, blijkt wel duidelijk uit hetgeen de New York Times op 14 April 1933 schreef: The first legal shipment of imported beer in thirteen years arrived Tuesday in Hoboken N.Y.; it was about 100 gallons from the Heineken Brewery in Rotterdam and u>as brought here in the Holland- America Liner "Statendam" as a test shipment. Wij namen hier dus een voorsprong op de concurrenten en het moet gezegd, dat wij er in geslaagd zijn deze voor sprong te behouden. Het is fascinerend om vast ie stellen, dal deze reis en eerste zending van minder dan 5 lil de basis is geweest van onze bloeiende export naar de Verenigde Staten, waarheen thans ons bier met scheepsladingen tegelijk verzonden wordt en waar Heineken nu evengoed als in Nederland een merkartikel is, terivijl de Amerikanen onze naam over de gehele ivereld uitdragen. Tevens kunnen wij moed en inspiratie putten uit het geen met volharding en doorzettingsvemiogen uit een be scheiden begin blijkt te kunnen worden opgebouwd. Wij zouden de heer Leo van Munching nu misschien onrecht aandoen als wij zijn naam niet met ere vermeld den! Hij heeft bij onze successen in Amerika een grote rol gespeeld, evenals zij die voor de veivaardiging van het prima product zorgen dat ter aflevering komt. Vieren we over 5 jaar een jubileum

Vers van 't Vat | 1953 | | pagina 8