Heineken's 5 Deze zomer zullen wij een serie adver tenties voor Heineken's Bier plaatsen, die het resultaat is van een ongewone internationale samenwerking. Kunstenaars in verschillende delen der wereld, kregen namelijk de opdracht op hun eigen wijze in beeld te brengen, wat hen inviel bij het motto: „U ruikt het, U proeft het Heineken's Bier: verruk kelijk!" Wij konden dit stoutmoedig initiatief gerust nemen, omdat de fijne smaak en het geurig aroma van ons bier in alle windstreken een gevestigde reputatie ge nieten, die de slagzin in alle talen dan ook dezelfde inhoud geeft. Kunstenaars uit Japan, Australië, Mexi co, Frankrijk, Amerika, Italië en Afrika gingen aan het werk. Hun tekeningen vormen een bonte reeks. De directie van Heineken verbond er een prijsvraag aan. Het publiek mag als jury over de ontwer pen oordelen en de namen der kunste naars. naar eigen voorkeur, op een lijstje zetten. Onder de inzenders van de meest gekozen volgorde, worden prijzen ver deeld. Om over die prijzen de beschik king te krijgen, nam Heineken een prij zenswaardig initiatief, door twintig, meest jonge Nederlandse kunstenaars te invi teren een schilderij te maken, binnen de (zeer wijde) grenzen van het motto: Blijheid des levens". De aangekochte schilderijen zullen, aan gevuld met enkele andere werken van de deelnemende kunstenaars, in verschei dene plaatsen van ons land worden ge- exposeerd. De eerste tentoonstelling vindt plaats in museum Fodor te Amsterdam van 5—29 Mei. De advertentiecampagne zal half Mei starten en duren tot half Augustus. Op Donderdag 9 April werd in het Stede lijk Museum te Amsterdam een perscon ferentie gehouden, waarbij onze plannen voor deze zomer bekend werden gemaakt. De heer j. M. Honig sprak hier als directeur van onze vennootschap de pers toe. Dr. N. R. A. Vroom, hoofd van de afdeling Kunstzaken van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, belichtte in zijn toespraak speciaal de culturele kant van het Heineken's initiatief. Hier is op waardige wijze een huwelijk gesloten tussen commercie en vrije Kunst tot heil van beide. Tijdens de persconferentie in het Stedelijk Museum te Amsterdam: van rechts naar links de heren H. L. C. .laffe, adjunct-directeur van de Dienst der Gemeentemusea te AmsterdamJ. M. Honig; dr. N. R. A. Vroom, hoofd van de afdeling Kunstzaken van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen; mr. R. ter Haar en J. G. Timmer. De tentoonstelling in Rotterdam zal worden gehouden van 214 Juni in het Schielandshuis (v.m. Museum Boymans). De opening zal geschieden door burgemeester Van Walsum. Het Centraal Brouwerij Kantoor organiseert dit jaar weer een biertapwedstrijd of liever gezegd biertapwedstrijden door het gehele land. De eindstrijd vindt in Amsterdam plaats. De resultaten zullen wij U in een der volgende nummers van ons blad meedelen.

Vers van 't Vat | 1953 | | pagina 5