Fotowedstrijd 15 De lezers van Vers van 't Vat hebben elkaar al eens beconcurreerd op puzzle-gebied, nu zouden we daar toe de gelegenheid willen geven in de fotografie. De bedoeling is dat U aan de redactie van Vers van 't Vat vóór 1 October toezendt Uw best geslaagde vacantie-foto van 1953, en dat de redactie, daartoe bijgestaan door een kundig adviseur, deze inzendingen beoordeelt en beloont. Het is helemaal niet noodzakelijk dat U op de proppen komt met een kunstfoto, elke aardige, origi nele, levendige, maar bovenal scherpe foto kan mede dingen. Scherpte is een eerste eis, want de foto moet geclicheerd kunnen worden voor Vers van 't Vat. De aardigste foto's zullen natuurlijk in Vers van 't Vat worden opgenomen. Doet Uw best, neemt Uw box (of Leica) mee op vacantie en ziet of U één der prijzen, bestaande uit een kistje bier en brouwerij-glazen, in de wacht kunt slepen. Aan de slag en veel succes! Illllll.!lllllllllllllllllllll!lllllll!llllllllllll!li:illll!llllllllllllllll!llllllllllllllll!llll!lllllllllllllllllllllllllllll!lll!llllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllll!l 17-3-'53 Hendrica Cornelia, dochter van Koning, gist- kelder. 3-4-'53 Willem Hendrik Theodoor, zoon van v. Liempt, bankwerker. 4-4-'53 Aleida Francisca, dochter van Dammers, mag.adm. 5-4-'53 Marga, dochter van Deugd, boenplaats. 28-4-'53 Marja, dochter van Stolwijk, bierontvanger. Rotterdam: 7-2-'53 Anthonius Pieter, zoon van C. A. den Boer, garage werkplaats. 14-2-'53 Elisabeth, dochter van J. M. C. Michilsen, emballage afd. 25-2-'53 Iny, dochter van H. van Hoorn, inkoop. 18-3-'53 Eric en Hugo, zonen van A. W. Agatz, boek houding. 23-3-'53 Paulus Chr., zoon van P. M. v. Velzen, export. 12-4-'53 Albert Johannes, zoon van W. H. Schellevis, garage. 21-4-'53 Pieter, zoon van P. v. OortBott. BIERFLITSJES! HUWELIJK. In de Haagse Post lazen wij een uitlating van iemand, die blijkbaar verstokt vrijgezel is en de ideële kant van het huwelijk niet kan bevatten. Hij vindt, dat een man, die in het huwelijk treedt, vergeleken kan worden met een man, die een soort bier tegenkomt, dat nu eens precies naar zijn smaak is en dan zijn baantje er aan geeft om in de brouwerij te gaan werken. UIL li BLUSTE BRAND. Het was gemakkelijker te krijgen dan water, dus ge bruikten vier politie-agenten bier om een brand in een restaurant te Huntington te blussen. De agenten ont dekten de brand in een stapel bierkisten. Via de radio vroegen zij om hulp en gingen toen het vuur met brandblusapparaten te lijf. Toen de apparaten leeg waren, lieten zij bier in emmers lopen en gooiden die leeg op de vlammen. PRIMA KWALITEIT. Wij lazen in het Algemeen Dagblad, dat vijf Beierse mannen in leren broeken onlangs een eigenaardige en jaarlijks te München terugkerende plechtigheid heb ben verricht. Nadat een paar brouwersknechten don ker, zwaar bier over een houten bank hadden gegoten, gingen de vijf met ernstige gezichten op de bank zit ten. Toen ze weer opstonden ging de bank mee omhoog, vastgekleefd aan hun leren broeken en de toeschou wers juichten. Met deze proef wordt hier namelijk elke laatste Donderdag in April het pas gebrouwen voor jaarsbier op zijn drinkbaarheid gekeurd. Pas als de bank plakt is het bier geschikt voor consumptie. BIER EN VOETBAL In een gesprek met Dick van Rijn, de bekende radio verslaggever, vertelde deze ons iets over professiona lisme in het Braziliaanse voetbal. De vereniging Sao Paulo maakte vorig jaar een trip naar Europa en speelde toen ondermeer in Amsterdam tegen een ver tegenwoordigend elftal. De Brazilianen waren ons natuurlijk verre de baas en gaven een perfecte „voet bal-show". Het viel Dick van Rijn bij die gelegenheid op dat deze, voor de Brazilianen toch niet zo belang rijke, wedstrijd door de radio werd uitgezonden naar Zuid-Amerika. Bij informatie bleek hem echter dat de gehele Europese tour van Sao Paulo was gefinan cierd door een Braziliaanse brouwerij, die zich, om de kosten enigszins goed te maken, had verzekerd van de rechten van uitzending per radio van alle wedstrij den. Er waren drie verslaggevers, één voor de eerste helft en één voor de tweede helft, terwijl de derde er zich toe bepaalde op ogenblikken dat het spel even „dood" was, b.v. bij een klein ongeval of het nemen van een doelschop, vlug enige voor Dick van Rijn onverstaanbare klanken voor de microfoon te uiten. Bij informatie bleek dat dit nu de reclame van de brouwerij was. Als hij maar even gelegenheid had, onderbrak verslaggever no. 3 zijn collega's met opmer kingen als: Het bier is weer best, ons bier is het meest getapt, half Brazilië drinkt ons bier, Zo'n Heerlijk Biertje, 'n vorstelijk glas bier, ons bier doet je goed, enz. Zou het nog eens zover komen, dat Ajax naar Bra zilië gaat en daar de heer Volkers U vanuit Brazilië opwekt om thuis Heineken's bier te drinken?

Vers van 't Vat | 1953 | | pagina 15