V.O. voor Li allen BLOEDTRANSFUSIE vincent van qoqh heRöenkinq Het is nu weer geruime tijd geleden, dat zowel in onze brouwerij te Rotterdam als in die te Amsterdam de eerste stappen werden gedaan op het gebied van de verkoopsontwikkeling. Daarbij werd ieder lid van de brouwerij gemeenschap gewezen op het belang om de populariteit van ons product in zo ruim mogelijke kring te vergroten en in enkele bijeenkomsten werd er op gewezen hoe dit het beste verwezenlijkt kon worden. Ook bij de rondleidingen van personeelsleden en hun familie, welke thans plaats vinden, wordt hieraan aandacht besteed. Het lijkt ons aardig over te nemen wat „Le Petit Journal", een Belgisch brouwersblad, omtrent de drank „bier" vermeldt. Toegerust met de wetenschap, die hier wordt uit gedragen, kunt U stellig velen tot consumenten van ons voortreffelijk gerstenat maken. Eerst dan gaan de letters Y.O. voor U leven, zo niet als Verkoop Ont wikkeling, dan toch als Verbruiks Ontwikkeling, het geen voor de bieromzet per hoofd der bevolking het zelfde nuttig effect zal hebben. Lange tijd heeft de medische wereld bier, omdat het alcohol bevat, zonder uitzondering voor alle patiën ten als verboden drank beschouwd. Het is een ver blijdend verschijnsel, dat hierin sedert enige jaren verandering is gekomen en dat deze beperkende maat regel steeds soepeler wordt toegepast. Met voldoening mag worden vastgesteld, dat het gebruik van bier in vele gevallen niet alleen kan worden toegestaan, maar zelfs aanbevolen. Het belangrijkste argument is gelegen in het feit, dat bier niet alleen een dorstlessende drank, maar ook een voedingsmiddel is. En wat voor een voedings middel! Het kan direct door het lichaam worden verwerkt, want het is samengesteld uit enzymen, afgeleid uit gerstbestanddelen, en de alcohol, de mout-dextrinen, de glycerinen enz. kunnen zonder dat de spijsverte ringsorganen in werking behoeven te treden, direct in het lichaam worden opgenomen. Bovendien is bier door zijn lage alcoholgehalte een hygiënische, stimulerende ja zelfs eetlustverwekkende drank, dank zij de bittere bestanddelen van de hop en het koolzuur, waarvan de gunstige invloed op de maagsappen de vertering van andere voedingsmidde len bevordert. Bij deze gunstige factoren komt nog de rijkdom aan vitaminen, veroorzaakt door de grote oplosbaarheid der vitaminen uit de B groep. Voedingsmiddelen, welke vitaminen bevatten, zijn onontbeerlijk voor de gezondheid. Bier behoort stel lig hiertoe. Laten we hierbij niet vergeten de voe dingswaarde van deze drank, welke ongeveer 450 ca lorieën per liter bedraagt. De belangrijkste factor waarmee de tegenstanders van het bier schermen, is zijn alcoholgehalte. Welnu, behoudens sterk misbruik is de zich in het bier bevindende alcohol verbrand, voordat zij ook maar enig schadelijk effect op het organisme kan hebben. Neen, de alcohol bezit daarentegen bepaalde gun stige eigenschappen, vooral in bier waarin hij in een verdunning van 4 a 5 voorkomt, hetgeen de voor zwakke ingewanden ideale concentratie is. De heilzame werking van alcohol op neurasthenici, bij wie het de bloedsomloop bevordert, is bekend. Een glas bier voordat men zich ter ruste begeeft, heeft een gunstige invloed op de slaap. Hierbij komt nog, dat bier, méér dan andere dranken met hoger alcohol gehalte, de vorming van niersteen voorkomt. Van groot belang is de aanwezigheid van vitamine B2, welke een belangrijke rol speelt in de enzymen stelsels welke verbranding bevorderen. Vitamine B2 komt overvloedig in gist voor. Sportlieden, intellectuelen, herstellende zieken, jonge moeders, in een woord de gehele bevolking, moet bier-minded gemaakt worden en dit doel kan men bereiken door te wijzen op het feit, dat bier niet alleen dorstlessend en verfrissend is, maar dat het door zijn rijkdom aan voor het organisme belangrijke stoffen en vitaminen in ieder seizoen als dagelijks vloeibaar voedsel noodzakelijk is. Tot zover „Le Petit Journal", aan welks ontboeze ming wij niets hebben toe te voegen. Wij willen nog gaarne vermelden dat op 27 Januari aan de hieronder genoemde leden van het personeel van onze brouwerij in Rotterdam de Landsteinerpen- ning werd uitgereikt: E. Bremer, tapkelder, G. de Klerk, bottelarij, C. Lockhorst, biermagazijn, G. A. Salomons, portier kantoor. Als nieuwe donors gaven zich op: D. E. Fronczek, reserve-personeel, J. B. v. Mechelen, bottelarij, P. Keuning, onderhand I, alsmede enkele van hun familieleden. Het is ons bekend, dat zich onder onze personeels leden verscheidene minnaars van de schilderkunst bevinden Dezen zullen ongetwijfeld bekend zijn met de nationale Van Gogh-tentoonstelling, welke van 31 Maart tot 17 Mei wordt gehouden in het Haagse Gemeente Museum, daarna gaat zij naar het Kröller Museum in het Nationale Park „De Hoge Veluwe" en vervolgens naar Amsterdam. Maar ook zij die leken zijn op dit gebied willen zich mogelijk eens van het werk van deze grote Neder landse schilder op de hoogte stellen en het is speciaal voor hen, dat wij hier de aandacht op deze tentoon stelling vestigen. J. a L Er *it vast bier to." 13

Vers van 't Vat | 1953 | | pagina 13