11 ROTTERDAM JUBILEUMFEEST 1952 ROTTERDAM KLAVERJASSEN 7 Maart j.l. werd in de gezellige cantine van Van Nelle het jaarfeest van de zeskamp gevierd, welk feest als gebruikelijk gepaard ging met de prijsuit reiking. Zoals velen Uwer mogelijk al weten heeft de Kla- verjasvereniging H.B.M. alle hoogste prijzen ge wonnen. Trots als een pauw betrad onze voorzitter, de heer Beuzekom, dan ook het podium om de serie prijzen in ontvangst te nemen. Hoe broederlijk het toegaat in de zeskamp, bewees wel weer het feit dat, nadat de voorzitter de wisselprijs in ontvangst had genomen, hij als eerste prijs koos: de fraaie beker, die de Brouwerij d'Oranjeboom beschikbaar had gesteld (van de weeromstuit zag ik later op de avond een Oranjebomer een pulletje Heineken's soldaat maken). Ook de beker voor het hoogste aantal punten per wedstrijdavond werd uitgekozen en daarna versche nen 2 leden van onze vereniging om uit handen van de heer Biljauw ieder een prachtige asbak te ontvan gen. Dit voor het feit dat zij als koppel het hoogste aantal punten in één partij hadden behaald. Zo bleef er nog één hoogste prijs over en dat was de hoofdprijs van de tombola: een 15-delig theeser vies. Het leek misschien inhalig, maar onze penning meester kon ook niet helpen, dat no. 2073 toevallig bij zijn lootjes zat. Het Theaterbureau „Minerva" heeft de avond ver zorgd en liet een keur van artisten optreden, waar onder vooral uitblonken „The Rio's" en Nickie Nobel. De avond werd voortgezet met een gezellig bal met aansmuziek van „The Sonny Boys". Veel te vlug was het drie uur, want toen behoorde deze bijzonder geslaagde avond weer tot het verleden. Om al onze prijzen, die we in de loop der jaren gewonnen hebben, goed tot hun recht te laten komen, heeft de directie ons een juweeltje van een beker- kast geschonken. Daarvoor onze hartelijke dank. De trots van de klaverjasvereniging hangt op de nieuwe schaftkamer. J. HIRT. ROTTERDAMSE JUBILEA 1952 Ter gezamenlijke viering van alle jubilea in 1952 was ons kantoor- en fabriekspersoneel van de brou werij Rotterdam op 14 Maart j.l. bijeen in de Rivièra Hal, waar een bijzonder aardig variété-programma werd afgewerkt. Ook het Mannenkoor en het Heine ken's Ballet leverden hun zeer gewaardeerde mede werking. De jubilarissen met hun dames woonden uiteraard de feestavond bij, nadat zij eerst in intieme kring nog eens waren gehuldigd en zich vervolgens verenigd hadden aan een gezamenlijke borrel en diner. Het bal na afloop van het variété-programma was bijzonder gezellig en het duurde tot 3 uur alvorens de extra trams de laatste feestgangers huistoe brachten. Het feest inspireerde onze jubilaris, de heer P. v. d. Vloed, tot een lang gedicht, dat wij hier vrijwel onver kort voor U afdrukken. De gezamenlijke jubilarissen van het jaar 1952 wil len langs deze weg Directie en Staf der H.B.M. Rotterdam hartelijk dank zeggen voor de zeer gast vrije en prettige wijze waarop zij, vóór de gezamen lijke feestviering in de Rivièra Hal, door hen ontvan gen en toegesproken zijn. DANKWOORD Namens mijn collega's dank ik De directie voor het feest, Dat ons zo gul is aangeboden In één woord, het is knal geweest. Daaraan voegend wil ik tevens U wel zeggen, het is goed, Als men in dit jachtig leven Nog waardering ook ontmoet. En daarom kunnen wij het loven, Dat men even stil bleef staan Bij zo'n reeks van jubilea. Dit heeft ons allen goed gedaan. Het verstevigt weer de banden Tussen ons en de Maatschappij, Om ééndrachtig voort te bouwen Aan de taak, welke die ook zij. Ook de feestcommissie dank Voor 't slagen van dit feest. Zij zijn zeker dag en nacht Daarvoor in touw geweest. Zij zorgden voor een pracht program Waarvan wij vooruit wisten, Dat het zeker lopen moest Met zo'n stel artisten. En dan de ziel van dit festijn Met die bekende naam, Hij deed zijn taak als conferencier Eervol en zeer bekwaam. Het ballet was als altijd Weer schitterend in vorm, Het muntte uit in lenigheid In sierlijkheid enorm. De zang was ons een waar genot Om er naar te luist'ren. Zo verkrijgen ze 't koninklijk praedicaat Heb ik al horen fluisteren. En tot slot nog de muziek Wat klonk dit ons verheven. De muzikanten hebben steeds Hun uiterste gegeven. Wat zou de wereld arm zijn Als er geen muziek bestond, Het veert ons op bij d'arbeid Maakt ons geestelijk gezond. Doch nog armer is de mens, Nog minder zijn pleizier Als hij moest missen op z'n tijd, Een schuimend glaasje bier. En daarom roep ik het U toe Dit is wat mij nog rest, Drinkt als die avond steeds Uw glas Het bier dat is weer best. v. d. V.

Vers van 't Vat | 1953 | | pagina 11