van onze veReniqinqen 10 AMSTERDAM Hieronder volgt dan weer een klein verslagje over onze verschillende takken van sport. Bridge. Zoals in ons vorig nummer reeds geannonceerd zijn wij half Maart met ca. 30 H.B.M.-ers de gast geweest van de Marine. Het was hoe kan het ook anders weer een erg gezellige en voedzame avond en het sportieve resultaat, oh ja het werd 88, nogal eerlijk verdeeld dus. Twee onzer viertallen vielen in de prij zen en wel de heren Van AalsumWijdooyen en DuikerBrabiers en de heren KampmeyerVan Minnen en KeizerKeiler. Bravo! Klaverjassen. De competitie loopt ten einde en aan het H.B.M.- team is dit wel te merken, want uiteindelijk staan ze nu niet ver meer van de onderste plaats. Enfin het is net als in de loterij: volgende keer beter. Schermen. Van dit front is weinig nieuws te melden, of het moest zijn dat ons lid de heer Derksen als commissaris van het hoofdbestuur is herkozen. Lawntennis. Begin April is het seizoen weer begonnen. De animo onder onze leden voor deze tak van zomersport is enorm en de lawntenniscommissaris kunnen wij dan ook gerust adviseren - mits uiteraard de financiën het toelaten neem volgend seizoen drie banen. Voor de beginners hebben wij een trainer kunnen krijgen en speciaal onze dames, oefenen dapper. Tafeltennis. De competitie is achter de rug, de bekerwedstrijden en Amsterdamse kampioenschappen zijn in volle gang. Eerst dan de competitie. Het heeft ons bepaald niet meegezeten. Ons eerste Herenteam na meestal met twee i.p.v. drie man gespeeld te hebben onderaan en dus naar de 3e klas gedegradeerd. Het tweede Heren team tot aan de laatste wedstrijd favoriet en op de eerste plaats. Nog slechts één overwinning op het middelmatige team van Bloemenlust uit Aalsmeer en het kampioenschap zou een feit zijn. Maar niets hoor. Dammers bleek op het beslissende moment verhin derd en de reserves nou ja, die konden ook niet. Seger en v. Assen hebben gedaan wat ze konden maar brachten het toch niet verder dan gelijk spel 55 en hiermee was dit seizoen de eerste plaats verspeeld. Het Damesteam hield zich dit seizoen kranig. Niet éénmaal werd verloren, wel viermaal gelijk gespeeld, waarvan tweemaal tegen de kampioen Steeds Voor waarts uit Wormerveer. De andere veertien wedstrij den werden alle gewonnen en de behaalde tweede plaats was dan ook zeker verdiend. Het grote Rampenfondstournooi op zestig ta fels verspeeld in de Apollohal te Amsterdam lever de voor onze vereniging een succes op. Ons dameslid Wilma Pastoor behaalde hier in de 3e klas een tweede prijs. Proficiat! En bedankt voor het tafeltennisnet dat je hiermede voor de Vereniging won. Drie onzer leden namen nog in Haarlem deel aan de Nederland se kampioenschappen, doch helaas zonder succes. Een volgende maal beter. Voor de bekerwedstrijden zijn wij inmiddels ook gestart, de heren met een nederlaag (73 tegen C.S.M.), de dames met een overwinning (91 tegen A.M.V.J.). De tweede ronde leverde ons volle winst want de dames sloegen nu op het kantje N.L.L. (64) en de heren wonnen in de verliezersronde van V.D.O. II (6—4). De training gaat inmiddels normaal door en hoewel tegen de zomer de animo wat verflauwt kan voor ons toch slechts gelden: regelmatig doortrainen. Werke lijk, des te eerder is U kampioen van Nederland. Biljarten. Eind April speelden wij weer de jaarlijkse ontmoe ting met onze zustervereniging H.B.B.A., het werd weer een sportieve strijd en een zeer genoeglijke avond. De H.B.M.-ers waren meesters op het groene laken en zegevierden met 14 tegen 12. Sommige stemmen fluisteren dat van onze spelers de gemiddelden wel wat laag waren opgegeven, doch de uitslag bewees dat de partijen elkaar toch niet veel ontliepen. Een revanche zullen wij zeker binnenkort spelen. HEINEKEN'S PERSONEELS UNIE Voor de komende maanden komt onze Unie met het volgende programma: 5 Mei Toneelavond, waarop de Rotterdamse Comedie in Bellevue de thriller „Moord bij open doek" opvoert; 7 Juni, op deze datum is onze grote voorjaarstrip gepland. Met touringscars Nederland in. Na een prach tige sight-seeing-tour bezoek aan de Hoge Veluwe; 's avonds diner in Arnhem waarbij huldiging van onze jubilarissen door de heer Honig. S. EN O. „H.B.B.A." Dit eerste verslag in ons 13e levensjaar mag, gezien de prestaties onzer leden, optimistisch zijn. Allereerst slaagden onze voetballers erin de a.s. kampioen A.S.A. zijn eerste en enige nederlaag toe te brengen en dat nog wel op hun eigen terrein. Terecht schreef „Zater- dagsport": „Het bier is weer best, maar de prestatie der Heineken's voetballers niet minder". En zo is het, als het moet dan kan het, en nu aanpakken, volgend jaar enz. De tafeltennissers(sters) doen het voor hun eerste competitiejaar ook lang niet slecht, het eerste team eindigt in het midden terwijl team twee de kans in eigen hand heeft om de laatste plaats te ontlopen. Het parool is hier evenals bij de voetballers: vasthouden enoefenen!!!! Onze klaverjasafdeling heeft haar tournooi (natuur lijk) tot een goed einde gebracht en hier kan men zeggen „jammer dat het afgelopen is". Maar dames en heren er wachten U nog vele en belangrijke kam pen, zodat men hier ook al niet op zijn lauweren kan gaan rusten; ook hier moeten we oefenen en nog eens oefenen. De prijsuitreiking van het gehouden tournooi vond plaats op Zaterdag, 18 April. De biljarters hebben hun prijsuitreiking achter de rug en als bewijs van goede vriendschap, elke deel nemende vereniging was vertegenwoordigd. Hoe het was? Nu citeer ik dan maar even „De Carambole", het officiële maandblad der K.N.B.B., afd. Amsterdam: „Er zij weinig verenigingen in den lande waar de band tussen directie en personeel zo stevig en vriend schappelijk is. De directeur der Heineken's Bier brouwerij, de heer J. M. Honig, reikte niet alleen persoonlijk alle prijzen met een hartelijk woord uit maar deed dit zichtbaar met zoveel plezier dat het voor genoemde heer zeker geen plicht maar wel dege lijk genoegen was." Dat wij trots zijn op zo'n beschermheer behoeft ver der geen toelichting, hopen wij dat deze verstand houding tot in de lengte der dagen behouden mag blijven. Tot de volgende keer, J. J. M. HOLLANDER.

Vers van 't Vat | 1953 | | pagina 10