r V 9 PERSONALIA BUITENLAND. De heer Honig is eind December van zijn reis naar Caracas in Nederland teruggekeerd. Jhr. P. R. Feith vertrok 17 Januari voor enige we ken naar Cairo; hij keerde begin Februari terug. De heren Van Eerbeek en Coesel hebben op 18 Januari Nederland verlaten om waarschijnlijk ge durende enige maanden in Lagos werkzaam te zijn. Op 6 Januari is Ir. Lens van Rijn uit Lagos in Ne derland teruggekomen om hier enige maanden verlof door te brengen. Als zijn vervanger treedt op Ir. Wan- schers uit Singapore. Mevrouw Wanschers en haar dochtertje zouden hem naar Lagos vergezeld hebben, ware het niet dat de laatste bij haar doorreis in Neder land ziek werd. Aangezien zij thans weer geheel ge nezen is, konden Mevrouw Wanschers en Annemarie op 4 Februari naar Lagos vertrekken. Woensdag 11 Februari is Ir. Tijssens naar Lagos vertrokken teneinde in verband met de grote kelder uitbreiding de montage van de nieuwe koelinstallatie te inspecteren. De heer C. G. van Meel heeft zijn verlof er weer op zitten. Op 7 Januari j.l. werd de terugreis naar Lagos aanvaard. Voor het verrichten van werkzaamheden aan de brouwerij in Cairo vertrok de heer O. O. Mimmel, kuiper te Amsterdam, op 8 Januari j.l. van Schiphol. De heer K. Mulder heeft de afdeling Buitenland in Amsterdam op 6 Januari j.l. verlaten om zijn krachten te gaan wijden aan de brouwerij „La Criolla" in Caracas. Mevrouw Mulder en de kinderen hopen hem spoedig te volgen. De heer B. Pellekaan uit Lagos vertrok 29 Januari met periodiek verlof naar Nederland. Vele prettige dagen worden hem toegewenst. Mevrouw Steeneken verliet Singapore op 27 De cember 1952 per „Willem Ruys" en arriveerde inmid dels zoals bekend met enige vertraging in Hol land. Haar echtgenoot zal haar volgen zodra hij zijn vervanger, de heer Klop, heeft ingewerkt. Nadat de familie Steeneken enige tijd verlof heeft genoten in Nederland, zullen zij niet naar Singapore terugkeren, doch naar Caracas vertrekken, waar de heer Steene ken zich zal belasten met de leiding van de bottelarij. De heer Klop is 23 Januari naar zijn nieuwe bestem ming vertrokken. Mevrouw Kat heeft op 23 Januari de reis naar Singapore aanvaard om zich daar bij haar man te voegen. De reis gaat gedeeltelijk per trein, n.l. tot Genua en vandaar per s.s. „Indrapoera" naar de haven van bestemming. Op 29 Januari vertrokken de heer en mevrouw Swart met de „Johan van Oldenbarnevelt" naar Sin gapore. De heer en mevrouw v. d. WagtHeukeshoven zon den ons de blijde mare van de geboorte van hun dochtertje Margareth Victoria op 16 Januari j.l. Onze hartelijke gelukwensen. De heer Weymarshausen is Donderdag 15 Januari een reis begonnen naar het gebied om de Caraïbische Zee. Moge een grote toename van onze export het gevolg zijn. De heer C. A. Cieremans, expeditiebaas in Rotter dam, zal binnenkort naar West-Afrika vertrekken voor een inspectie van de lossing van ons bier in dit voor ons zo belangrijke exportgebied. HEINEKEN ALOMTEGENWOORDIG Als U het kostelijk stukje van Leonard Huizinga, onder de titel: „Lofzang van een dorstig reiziger", ge lezen hebt en dat hebt U natuurlijk gelezen, dan zal het opnieuw tot U doorgedrongen zijn, dat Heineken tot een merk met een wereldbekendheid uitgegroeid is. Bij herhaling heeft Vers van 't Vat melding gemaakt van toevallige ontmoetingen met Heinelien's op plaat sen in de wereld, waar men het wel allerminst zou verwachten. We kennen het verhaal van de Neder landse officier, die aan het front in Korea in een Amerikaanse commandopost een Heineken's kalender zag hangen en hierover zo enthousiast was, dat hij ons op staande voet een hartelijk briefje schreef om ons te vertellen, dat het hem deugd deed op deze afgelegen post herinnerd te worden aan het goede Heineken's bier. De eenzame en eerzame Hagenaar, die aan het strand te Miami-Beach twee vrouwen ons bier zag drinken en dit gebeuren maar al te gaarne aangreep om met de dames, die er het zij gezegd voor treffelijk uitzagen, kennis te maken, zult U zich ook nog herinneren. Dit was ,jHeineken" als aanknopings punt. Een bericht van recente datum is afkomstig van een Hollander die een bezoek bracht aan de Belgische gezant te Athene. De gastvrije Belg stelde hem de vraag wat hij nu wel het liefst zou drinken. Geksche rend zei de Hollander, dat hij een Koninkrijk zou geven voor een glas Heineken's. Wie schetst zijn ver wondering, toen hij zich prompt geplaatst zag tegen over een heerlijk gekoeld flesje bier met het bekende groene etiket! Het alleraardigste verhaal is misschien wel de erva ring van een Hollands meisje, dat kort geleden door de straten van Sydney in Australië liep en zich her innerde, dat ze voor een klein neefje in Rotterdam een stukje speelgoed moest meebrengen. Ze stapte het bekende warenhuis van David Jones binnen en ver voegde zich bij de speelgoedafdeling. De keus was groot en daarom moeilijk, maar nu schoot haar te binnen, dat de vader van het kind aan een brouwerij verbonden was. Dies vroeg zij de juffrouw naar een auto'tje met biertonnetjes. En nu komt het merkwaar dige. De juffrouw loopt naar een ander vak en keert terug met een keurig bierauto'tje, waarvan de zijbor den beschilderd zijn met het opschrift ,JHeineken's Bier". V zult zich de blijde verrassing van onze land genote kunnen voorstellen, een verrassing die zich herhaalde, toen zij kort daarna in het provinciestadje Drummoyne een zelfde Heineken's auto in de etalage van een klein speelgoedwinkeltje aantrof. Dit zijn voorvallen, die elk van ons aangenaam stem men. Aan de verbreiding van Heineken's roem, werken we allen, van hoog tot laag mee en het aanzien van de Brouwerij bepaalt voor een deel ons eigen aanzien. Het is nog niet zover, dat het dienstverband met de Brouwerij ons het recht geeft om aan onze familienaam het praedicaat Heineken toe te voegen. Anders zouden velen dit doen. Maar bij herhaling ervaren wij, dat onze mensen, als ze zich bekend maken, in een adem vertellen, dat ze bij Heineken werkzaam zijn. En waarom zullen ze dit als waardige leden van onze gemeenschap niet doen? Het betekent tevens zoveel als: „Wees gerust, we zijn gezellige mensen". Immers Heine ken's mensen zijn gelukkig als regel bierdrinkers.

Vers van 't Vat | 1953 | | pagina 9