©e vlag uit in Lagos 4 LAGOS Om het jaar wordt er in Londen een grote brou werijtentoonstelling gehouden, waaraan tevens een biercompetitie is verbonden. Alle brouwerijen binnen het Britse Gemenebest kunnen het door haar vervaardigde bier inzenden. De inzendingen worden in verschillende klassen gesplitst, afhankelijk van de sterkte, soort van ver gisting, fust- of flessenbier, etc. Een uit experts be staande jury beoordeelt alle inzendingen op haar kwaliteit. De Nigerian Brewery Ltd. te Lagos en onze brouwerijen te Singapore hebben dit jaar meegedon- gen naar een prijs in de klasse voor het beste bier met een stamwortgehalte van ten hoogste 12%, ver kregen met ondergist. Niet minder dan 24 brouwerijen hadden voor deze klasse ingeschreven met 31 inzendingen. De inzen dingen kwamen uit de volgende landen van het Gemenebest: Nieuw-Zeeland, Nigeria, Australië, Tri nidad, Zuid-Afrika, Cyprus, Br. Oost-Afrika, Tan ganyika, Kenya, Canada, Singapore, Pakistan, New- Foundland en Malta. Dat de jury zeer tevreden was over de kwaliteit van het in Lagos gebrouwen bier moge blijken uit het feit dat zij de 2e prijs in deze klasse aan dit bier toekende. De le prijs werd toegewezen aan de Waitemata Brewery van de Dominion Breweries Ltd., Auckland, Nieuw-Zeeland. Wij herinneren er nog eens aan dat twee jaar geleden onze Archipel Brouwerij te Singapore met haar Anchor-beer de le prijs haalde in haar klasse en bovendien de Kampioensprijs verkreeg van de gehele tentoonstelling. Ir. J. Lens van Rijn, technisch directeur van de Nigerian Brewery in Lagos, keurt zijn product. „HOE HET GROEIDE". Jhr. Feith stipte in zijn Nieuwjaarsrede aan hoe snel het aantal gegroeid is van hen, die na hun oplei ding bij Heineken te hebben gekregen, naar een van de overzeese brouwerijen zijn uitgezonden. Hieronder volgt het overzichtje daarvan: voor de oorlog: thans: Caïro 2 Singapore 4 13 Soerabaja 1 9 Lagos 6 Léopoldville 3 Caracas 4 5 37 Vermoedelijk zal dit aantal binnen drie maanden op 41 worden gebracht.

Vers van 't Vat | 1953 | | pagina 4