11 en speelsters. Niet alleen werd deze avond een sportief succes doch het was weer een „knal" feest. Wat de sportieve resultaten betreft, onze vertegenwoordigers zegevierden met 106. Voor de persoonlijke prijzen werd de eerste prijs gewonnen door het „Heineken" viertal VunderinkStap en SegerVersteeg, de tweede prijs ging naar de Marine terwijl de derde prijs weer voor ons was met het echtpaar Mars en de dames HastmanStap. De Marine vroeg natuurlijk direct een revanche. Dat doen we dan op 19 Maart a.s. Schermen. Schermen is nog steeds één onzer afdelingen die aan bloedarmoede lijdt, hoewel juist de laatste tijd zich voor deze sport weer een paar employé's op hebben gegeven. Er wordt elke Dinsdagavond onder deskun dige leiding geoefend, en goed. Biljarten. Naast de oefenavonden op Woensdag kwamen onze biljarters slechts éénmaal in een wedstrijd uit en wel tegen de P.T.T. Het werd een spannende strijd die tot aan de laatste partij gelijk opging. Van de 9 partijen wonnen we er vier de heren Keizer, Mars, Ritman en Stap en verloren er vijf zodat de verenigings- prijs naar de P.T.T. ging. En na al deze sportbeoefening blijven dan nog de clubavonden. Voor in het seizoen was het de journalist-wereld reiziger Monnink die ons op een humoristische wijze een avond verteld heeft over „met fiets en tent naar d'Oriënt". Dan waren we de Zaterdag voor 5 December weer op de Sportzaal present om St. Nicolaas met zijn beide knechten te ontvangen. Op niet te evenaren wijze trad dit drietal voor ons op. Naast St. Nicolaas was deze avond uitgenodigd „Jonglisto". Hij heeft voor ons gegoocheld en hij heeft de telepathie beoefend. Nu eerlijk, we stonden verstomd. Op onze derde clubavond was het de heer Plooy die voor het voetlicht trad. Als medewerker van de afde ling Export was hij onlangs voor zaken enige maan den naar het Midden-Oosten, en hierover vertelde hij ons op een uiterst vlotte en prettige wijze. Deze avond, die we in de intieme raadskelder hielden, was echt gezellig. VOLKSHOGESCHOOL TE BERGEN N.H. Wederom mocht een drietal Heineken's mensen een 14-daagse cursus volgen aan bovengenoemde Volks hogeschool. Hoe het was? Enorm! Gelijk met drie Rotterdamse collega's hebben wij een onvergetelijke tijd daar doorgebracht. Stelt U niet voor dat U een bijzonder mens moet zijn om deze cur sus te volgen. Neen, integendeel, zou ik haast zeggen. Het enige wat van U verlangd wordt is interesse, de rest komt uit U zelf. Het eten is behoorlijk, een goede burgermanspot, stevig, zonder liflafjes. Mocht U in de toekomst uitgenodigd worden om daarheen te gaan, grijp het dan met beide handen aan, en ga met de hoogste verwachtingen, U zult zien, zo hoog kunnen zij niet zijn of ze worden overtroffen. Mogen wij directie en staf onzer brouwerij nogmaals hartelijk bedanken voor dit milde gebaar en mocht U in de toekomst (wat haast niet denkbaar is) geen liefhebber kunnen vinden, Romers, Venema en Hollander gaan graag en direct. Wat er behandeld werd? Och, vier Verse Vaten zouden niet kunnen bevatten wat wij daarover te vertellen hadden. Wilt U iets weten, wel wendt U dan tot bovengenoemd drietal, zij zijn gaarne bereid U in te lichten op alle punten. J. H. ROTTERDAM VAN HET VOETBALFRONT. H.B.B. viert St. Nicolaas. Zondag 7 December j.l. gaf de voetbalvereniging H.B.B. een St. Nicolaasmiddag voor kinderen van leden en donateurs in de raadskelder. Na het vertonen van enige kinderfilms tot groot vermaak van de jeugd, kwam St. Nicolaas te paard (geen brouwerspaard maar een politiepaard), uit de mist opdoemen. Nadat door de jeugd enige St. Nico- laasversjes gezongen waren, kwam de Sint, begeleid door Zwarte Piet, in de raadskelder. Daar werden enige kinderen bij de Sint geroepen en wist hij (hoe weet ik niet, denkelijk door het luisteren in de schoorsteen) precies te vertellen welke meisjes en jongens braaf en welke stout geweest waren. Daarna kregen de kinderen na het zingen van nog enige St. Nicolaasliedjes, limonade, sprits en een St. Nicolaasverrassing. Bij het verlaten van de raadskelder onderhield de goede Sint zich nog enige minuten met Jhr. Feith en Dhr. Vestergaard. Verder werden er van dit festijn nog verscheidene geslaagde foto's genomen. Na het vertonen van nog enkele leuke films gingen de kleintjes vrolijk huiswaarts en bleven de ouderen nog enige tijd in gezellige sfeer met muziek, dans en „Uw Heineken's mijnheer" bijeen. Een woord van dank aan de Directie en genodigden waarvan de medewerking en aanwezigheid op deze gezellige middag en avond ten zeerste door ons op prijs werd gesteld. Het bestuur van H.B.B. ontving van de Directie de vererende opdracht in 1953 een St. Nicolaasfeest voor de kinderen van het voltallige personeel te organise ren, aan welke opdracht gaarne gevolg zal worden gegeven. (Helaas waren de van deze feestelijke gebeurtenis ingezonden foto's niet zó scherp, dat zij opgenomen konden worden in ons blad, red.) BRIDGE KERSTDRIVE HEINEKEN—VAN MARLE. Het is voor de bridge-liefhebbers van beide perso neelsverenigingen een aangename traditie geworden om even voor de altijd zo stemmige kerstdagen elkaar in een sportieve strijd te bekampen in de Raadskelder van onze brouwerij. Ook ditmaal werden aan beide zijden vele deelnemers in de gelegenheid gesteld één van de fraaie prijzen „binnen" te bridgen. Door de steun van beide directies, alsmede inschrijfgeld en offers uit de bridgekassen, zijn de prijzen ieder jaar weer „af". Iedereen die, wat gehaast nog, binnenkomt, wordt overvallen door een sfeer van gezelligheid! Zijn het de kersttakken of de kersttafel, waarop al de heer lijkheden zijn uitgestald, die de sfeer brengen? Of is het de vertrouwelijkheid tussen alle deelnemers op deze avond? De gezellige gesprekken tussen oude be kenden en het drinken van dat kostelijke nat, dat men bier noemt? We weten het niet. Maar één ding is zeker: de bridgedrive voor de kerstmis vormt de be kroning van alle achterliggende competitiewedstrijden van dat jaar. Ditmaal 84 deelnemers; drie groepen van 14, zowel voor Van Marle als voor Heineken. Als dan de wed strijdleiders van beide verenigingen, zijnde de heren W. Verheijen en K. K. Hoffen, hun speech hebben be ëindigd, begint de inspannende strijd om de konijnen, rollades, kippen, flessen vuurwater, kerstkransen en fruitschaaltjes. Na de eerste tafel hoorden wij door

Vers van 't Vat | 1953 | | pagina 11