van onze veReniqinqen AMSTERDAM 10 HET BROUWERS MANNENKOOR. Gaarne willen wij beginnen onze hartelijke dank uit te spreken aan allen, die hebben medegewerkt aan het grote Jubileumconcert van Bertus Brouwer op 16 November j.l. in het Concertgebouw te Amsterdam, ter gelegenheid van zijn 30-jarige loopbaan als koor dirigent. Dat dit concert voor onze dirigent en voor de mede werkenden een groot succes is geweest hebben we allen uit de grote dagbladen kunnen vernemen, zoals o.m. in „Het Parool" - „Het Vrije Volk" - „Algemeen Handelsblad" - „De Courant Het Nieuws van den dag". Wij lazen o.a.: De grote zaal van het Concertgebouw was nagenoeg geheel gevuld. Toen de jubilaris de trappen naar het podium afdaalde om zijn eerste stukken (het uit muntende koorwerk Paeschen van Joh. F. Keja en Trost van Reger) uit te voeren werd hij verwelkomd door een omstandig applaus. „De schoonste feestdag", zelden hoorden wij dit meerstemmige werk zo gaaf uitvoeren. Gevormd tot één ensemble zongen „Het Brouwers Mannenkoor", „Erato", „De Amstelzangers" en „Kunstmin" een bewerking van Sem Dresden ,,'t Ros Beyaard". Dat dit voortreffelijk geslaagde concert niet alleen een belangrijke gebeurtenis voor de jubilaris is ge weest, doch evenzeer voor het veelhoofdige publiek, bewees het geestdriftige applaus. Zo behoort dit concert weer tot het verleden en zullen wij het nieuwe jaar beginnen met het instu deren van nieuwe werken. Namens het Bestuur: N. BURGERS, secr. S. EN O. „H.B.B.A." In dit overzicht springt een heel belangrijk feit naar voren en wel de oprichting van een nieuwe onder afdeling „Tafeltennis", dank zij de volledige mede werking van onze zustervereniging „H.B.M.", die zo wel het materiaal als de zaal op Donderdagavond voor ons beschikbaar stelt. Ook de medewerking van Voorz. Stap en de heer Lakeman, die onze spelers(sters) belangeloos de eerste beginselen van het spel bijbrengen, wordt door ons op hoge prijs gesteld. Wij zijn hen uiterst dankbaar voor dit gebaar. Moge hun voorbeeld veel navolging vinden. Billard. Een groot nederlaagtournooi rolt op dit ogenblik in onze geheel gerestaureerde zaal. De prestaties bewe gen zich in stijgende lijn. Biljarters gaat zo door en weldra zal ook de zaal te klein zijn want evenals bij de Klaverjasafdeling groeit Uw ledental steeds. Klaverjassen. Ook deze afdeling organiseert weer een groot tour- nooi en uit de spontane vermeldingen van diverse clubs blijkt wel hoezeer de Heineken populair is. Veel succes. „The Happy Players", ons populair guitaarclubje, is weer op volle sterkte en wij kijken weer met span ning uit naar het optreden van Joop Wilmse en zijn mensen. Tot besluit dan nog voor U allen een hartelijke Nieuwjaarsgroet uit Amerika van ons nog steeds trouwe Piet van der Velde. Wilt U hem ook wel eens schrijven? Zijn adres is: c/o Ithaca Laundries, Inc. 102 Adams Street ITHACA, N.Y. „HEINEKENS PERSONEELS UNIE" AMSTERDAM. Het jaar 1952/'53 werd 6 November geopend met een lezing en filmavond door de heer H. van Sijn over: „Marokko, tuin van Allah". Meer dan 500 belangstellenden hebben deze avond in het Muzieklyceum genoten van datgene wat de heer Van Sijn die meer dan een half jaar in Marokko onder de inwoners geleefd heeft ons deze avond vertelde over de zeden en gewoonten der Oosterse volken; hij deed dat vlot, gezellig en een tikje wijs gerig. Hij stelde het voor en tegen der Westerse bescha ving tegenover die der Oosterse en als zodanig was het niet alleen een aardig verhaal van belevenissen maar ook een leerzame avond. Het boeide van begin tot einde en dit genre is zeker voor herhaling vatbaar. „Sportclub H.B.M." Het is al weer enige tijd geleden dat wij U iets over ons verenigingsleven vertelden. Om U lezers en leze ressen echter zo goed mogelijk op de hoogte te houden omtrent de verschillende onderafdelingen zullen wij het geheel in vogelvlucht doornemen. Tafeltennis. Ons eerste Herenteam kreeg juist voor de aanvang der competitie een zwaar verlies te incasseren daar onze crack Pronk genoodzaakt werd onze vereniging te verlaten. In ons eerste team werden nu opgesteld Lakeman, Stap en Thomas. Na 10 wedstrijden, waar uit onze spelers slechts twee gelijke spelen behaalden, dragen we thans in de tweede klasse A de rode lan taarn, doch er is zeker nog een mogelijkheid de degra datiewedstrijden te ontgaan. Jongens, trainen en tan den op elkaar! Een beter geluid kunnen we over het tweede Heren team laten horen. In hun sterkste samenstelling kwamen ze uit met Van Assen, Dammers en Seger, terwijl Van Manen en Looyer zich waardige reserves toonden. Na 10 wedstrijden staan ze in de vierde klasse op de eerste plaats met slechts één verloren match. Boven verwachting goed doen onze dames Pastoor, Schoemaker en Stap het in de derde klasse. Na 10 gespeelde wedstrijden staan ze op de tweede plaats. Het regelmatige trainen van deze dames zal hun vorm zeker ten goede zijn gekomen. En over de niet-competitiespelers en -speelsters kunnen we gelukkig melden dat er op de trainings avonden door hen enthousiast wordt geoefend. Bridgen en klaverjassen. Onze klaverjassers nemen weer deel aan de com petitie van „Bank en bedrijf". De resultaten, och, we behoren meestal zo tot de grote middengroep uit de competitiestand. En dan de Herenavond op de laatste Zaterdag voor Kerstmis. Ruim veertig klaverjassers en vier en twintig bridgers trokken deze avond op onze Sportzaal ten strijde met als inzet een welvoorziene wildtafel waarbij als hoofdprijzen twee prachtige door onze directeuren beschikbaar gestelde hazen. De eerste prijswinnaars bij het klaverjassen waren ditmaal weer het koppel Smit-Vermeulen, terwijl bij de bridgers het koppel DohéHiemstra zegevierde. Het was, zoals we dat van onze Herenavond gewend zijn, weer enorm gezellig. Onze bridgers traden in Januari aan voor een mon sterdrive tegen de Marine. Twee en dertig Jantjes namen het op tegen eenzelfde aantal van onze spelers

Vers van 't Vat | 1953 | | pagina 10