sSparen^, 8 Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden op 18 Augustus 1952 van MARINUS VAN WIJK, gepensionneerd uitlichter (boenplaats), in de leeftijd van 79 jaar. Mr. H. C. DRESSELHUYS t j *TÊfÊKpt geb. te Tiel, 16 Aug. 1913, overl. te Soerabaja, 14 Sept. 1952. Dresselhuys is niet meer. De werkelijke betekenis van die woorden kunnen wij nog niet bevatten. Als was hij bijna een jaar uit ons midden, toch was hij bij ons. Als je de post uit Soerabaja las, zag je hem voor je. Hoe hij met tintelende ogen en even samengetrokken lippen fijntjes moet hebben gelachen tijdens de bespreking waarvan hij verslag uitbracht. Aan de vooravond van zijn terugkeer naar Amsterdam is hij van ons heengegaan, kort nadat de brouwerij, waarover hij tijdelijk de directie voerde, de hoogste maanduitslag sinds haar oprichting had behaald. Met de nauwgezetheid, de ijver en het door zettingsvermogen, die wij zo goed van hem kenden, had hij zijn taak vervuld. En met groot succes. Van der Eyk had niet te klagen, toen hij, terug van verlof, het werk weer van Dres selhuys moest overnemen. Als chef van de afdeling Buitenland, zou hij in ons midden zijn teruggekeerd. Het mocht echter niet zijn. Op 14 September is Dresselhuys ons ontvallen. Voor goed. Ver van het graf, en toch van nabij, nemen wij afscheid van je, met dat ook jou zo bekende tekeningetje voor ogen dat op de typekamer Buitenland hangt: „uit het oog, maar niet uit het hart". ^^iekenjonclópreniie voor studerende en gebrekkige kinderen Kinderen van verplicht-verzekerden zijn normaal kosteloos medeverzekerd, als zij niet ouder zijn dan 16 jaar. In bepaalde gevallen kunnen zij kosteloos medeverzekerd blijven, als ze wèl ouder zijn dan 16 jaar. Welke zijn deze gevallen? Het betreft kinderen, die studeren of gebrekkig zijn, n.l. kinderen van 16, 17, 18, 19 en 20 jaar van ver plicht-verzekerden. Deze kinderen moeten dan onder wijs volgen aan een inrichting voor algemeen vor mend of vakonderwijs of tengevolge van ziekten of gebreken blijvend buiten staat zijn om met arbeid die voor hun krachten berekend is, één derde ge deelte te verdienen van hetgeen normaal-gezonde kinderen van gelijke leeftijd kunnen verdienen. Het betreft dus kinderen voor wie in het algemeen ook kinderbijslag wordt genoten. Studerende en gebrekkige kinderen van 16, 17, 18, 19 en 20 jaar van vrijwillig-verzekerden behoeven niet de volle ziekenfondspremie te betalen. Zij genie ten een premievermindering van ten hoogste 0.50 per week, met dien verstande, dat de premie, welke zij zelf betalen, tenminste 0.50 per week zal bedra gen, Om in aanmerking te komen voor deze kosteloze medeverzekering of premievermindering moet men voor schoolgaande kinderen aan zijn ziekenfonds doen toekomen een volledig ingevulde en ondertekende verklaring van het Hoofd van de School. Formulieren voor deze verklaringen zijn verkrijgbaar bij de zie kenfondsen of de bode-incasseerders. Als de hiervoren bedoelde studerende kinderen de studie beëindigen, moet dit terstond aan de bode wor den opgegeven. Dit betreft zowèl studerende kinde ren van verplicht- alsook van vrijwillig-verzekerden. Voor verplicht verzekerden geldt deze regeling vanaf Januari 1951 en voor vrijwillig verzekerden vanaf Januari 1952. Hoewel het nog geen jaar geleden is, dat het Steun fonds de mogelijkheid van het bedrijfssparen opende, kan met voldoening geconstateerd worden, dat thans reeds 278 H.B.M.'ers iedere week samen 830.opzij leggen. Deze 278 regelmatige spaarders hebben minder zorgen voor de aanschaffing van „grote stukken" dan degenen, die niets achter de hand hebben en zijn goedkoper uit dan zij, die op afbetaling kopen. Ieder, die een jaar in dienst is, kan zich nu weer laten inschrijven bij één van de heren Van Aalzum, Kamps, Leeflang of Oosterbroek en krijgt ter aan moediging een tientje cadeau van het Steunfonds.

Vers van 't Vat | 1952 | | pagina 8