Ylïiss H^inehen IQ 52 Onze kleine wereld 5 Eenmaal per jaar zien we „The Windmill", het huis orgaan van onze agent in de Ver. Staten, Leo van Munching, opgefleurd door foto's van de bekoorlijkste „Miss" van het jaar, die dan de titel „Heineken's Dutch Miss" ver werft, mitsgaders grote bekendheid in de U.S.A. door de publiciteit, die de altijd actieve Mr. van Munching weet op te roe pen. Ditmaal was de heer Gombert er niet om de beker uit te reiken en zo zien we Mr. Leo himself met een stralende glimlach het te ken van de zege aan de charmante Nan Miller over handigen. Het cos- tuumpje van Miss Miller, wier ouders in Amster dam geboren wer den, heeft een zweempje van Ti- rol of Beieren en de vlechten (door U persoonlijk gekeurd op echtheid Mr. van Munching?) doen even denken aan die van ons vroegere vriendinnetje Gretchen, maar dit Ame rikaanse meisje is van huis uit zo Hollands als het maar zijn kan, gezien haar Amsterdamse afstamming. Dat bewijst ook haar voorkeur voor Heineken's bier, dat zij naar wij hopen even trouw zal blijven als „Big Boss Leo" dat doet. „The Windmill" meldt nog, dat „Heineken's Dutch Miss 1951" in een reclame- propaganda voor de Amerikaanse brouwerij Bud- weiser is opgetre den en eindigt: We still hope that some day she re members to men tion the beer which gave her her start, hetgeen vrij vertaald wil zeggen, dat onze Amerikaanse vrienden hopen Kathy van Hild vandaag of mor gen in het Bud- weiser programma nog eens het bier te horen noe men dat haar op het paard heeft geholpen. Bijna drie jaar geleden vertrok Doortje BosLodders, één onzer steno-typisten, uit Rotterdam met haar man naar Nieuw Guinea, waar de jonggehuwde echtgenoot in gouvernementsdienst kwam. Een broer van onze steno-typiste was, na zijn diensttijd als militair in Indonesië volbracht te hebben, daar gebleven en in een reclamebedrijf terecht gekomen. Wie schetst de verbazing op Nieuw Guinea toen daar vorig jaar de hier gepu bliceerde foto arriveerde, waarin broer lief bezig was aan een reclame-opdracht voor de Heineken's Indonesische (Kobus!). Het Heineken's bloed kruipt waar het niet gaan kan en zo arriveerde de foto in Holland, waar zij na ruim een jaar ein delijk in Vers van 't Vat verschijnt.

Vers van 't Vat | 1952 | | pagina 5