SIST JOEZEP Een naam, die klinkt als een klok in den lande en als een beiaard in Maastricht en heel Zuid-Limburg. Het fanfarekorps St. Joe- zep was Zaterdag en Zondag 13 en 14 September de gast van onze brouwerij Rotterdam. Fanfare, dat wil zeggen: jolijt, geluidsvolume en als het de fanfare van St. Joezep is, bovendien: zeer goede muziek. Voor ons, onmuzikale stervelingen van boven de Moerdijk (kunt U er een verklaring voor geven dat per duizend zielen in het Zuiden misschien wel twee maal zoveel muziekkorpsen bestaan als in Noordelijker dreven?), kan het misschien geen kwaad even toe te lichten dat het verschil tussen fanfare- en harmonie korpsen is een „blaasafdeling" van uitsluitend „ko per", tegenover „koper en hout". Weinig korpsen zullen over zoveel kundige musici beschikken als St. Joezep met haar dirigent-componist Pierre Lemaire. Het bestuur was „in groot tenue" aanwezig en voorzitter P. Chambille de Beaumont als mede secretaris H. Bannier en de be stuursleden A. God- froy, L. Janssen, G. Steffens en N. Wetsels. gingen fier aan het hoofd van hun troep bij de marsen door de stad. Innemende lui, die Maas trichtenaren. In de dubbe le betekenis van het woord. Gezelliger mensen kunt U zich niet inden ken op bezoek te krijgen als deze 70 mannen, oud, jong en heel jong. En dor- stiger evenmin. Zaterdag om 12 uur begonnen we met een glaasje bier in onze Raads- kelder en een uurtje later zat men aan de warme maaltijd bij de (Limburgse) Leo, waar natuurlijk een Heinekens's bij hoorde. Een mars door de stad en een uitvoering in de tuin van Jhr. Feith, brachten vrolijkheid in Kralingen en dorst in de kelen, maar daar was verhelpen aan, want onze directeur weet wat een mens toekomt en dus was er bier in overvloed. Terug in de Raadskelder werd voor de broodmaaltijd nog een heerlijk pilsje genuttigd en toen ging het op de Rivièra-hal af, waar St. Joezep de zéér gewaardeerde opluistering vormde van een „bonte avond". Na afloop smaakte het bier weer best en in het genoeglijke restaurant van de Dier gaarde werd nog menig glaasje verschalkt onder ge zellige fanfares, afgewisseld door speeches en liedjes (waarvan vooral dat van de heer Chambille insloeg). Vervolgens zakte men af naar een lege R.K. pastorie, waar de bedden gespreid stonden en waar gelukkig aan de overkant een cafétje was, om nog juist voor sluitingstijd een grote pils te verschalken, bij wijze van slaapmutsje. De volgende morgen, na de H. Mis, was er bij Leo een heerlijk glaasje Heineken's te koop, terwijl de warme maaltijd zich daarna onder het genot van een biertje best liet smaken. De boottocht door de haven vormde een mooi be sluit van deze St. Joezep-trip, waarbij de buffetten van de Spido-boot uiteraard het bier serveerden zoals het behoort. St. Joezep had vermoeiende, maar mooie dagen doch de Rotterdamse gastheren niet minder en zij zullen zeker instemmen met de heilwens, waarmee wij deze regels uit de grond van ons hart besluiten: Lang leve de Maastreechter Fanfaar St. Joezep.

Vers van 't Vat | 1952 | | pagina 3