J 4M*ey EN U? I BIERFLITSJES. „HET BIER IS WEER BEST" EN SERIEUS. De bierbrouwerij Lipp in Parijs offreert aan haar klanten: „Bière, 40 francs" en „bière sérieuse" 80 francs. BIER A ES KUNSTMEST. Een werkman goot de resten van een biervat in het achtertuintje van mevrouw May Moore te Walworth, Engeland, leeg. Verontwaardigd stormde zij naar bui ten, want zij had daar pas nieuwe dahlia's geplant. Laten die dahlia's dank zij dat bier bijna vier meter hoog geworden zijn, zodat zij een ladder nodig had om ze te plukken. SCHAARSTE. (Engeland kent nog steeds rantsoenering van diverse artikelen.) Het tekort aan bier wordt aardig geïllustreerd door de volgende geschiedenis: een caféhouder telefoneerde naar zijn brouwerij en vroeg: „wanneer krijg ik wat meer bier?" „U hebt Uw rantsoen voor deze week ge had", was het antwoord. „Dat weet ik", zei de café houder, „maar wat moet ik mijn klanten geven?" BITTER. Havenarbeiders verlieten een stakersvergadering in Auckland (Nieuw Zeeland) om even iets te gaan drin ken. Zij kwamen echter teleurgesteld terug: de bar keepers tear en in staking gegaan. IETS VOOR HET REMBRANDTPLEIN? In Sydney in Australië heeft men gedenkplaten aan gebracht in het oude Commodore Hotel, om de plaats aan te geven, waar twee klanten, Roly Collins en Stan Warren, sinds 1912 31780 liter bier hadden ge dronken „Een kleintje pils, alstublieft De redactie is nog steeds dankbaar voor bijdragen, die Vers van 't Vat" fleuriger, aantrekkelijker en boeiender kunnen maken. Daartoe kan een ieder meewerken, die copie aan ons in stuurt. Wacht hiermee niet te lang, maar doe het voorzover het geen actuele berichten van verenigingen betreft omgaand, Des te eerder kan ons volgend nummer uitkomen (ook dit maal was er weer veel vertraging door het uitblijven van enkele bijdragen). MAASTRICHT is de hoofdstad van de Nederlandse provincie Limburg en telt 78.273 inwoners. Het bestaat uit het oude Maas tricht aan de linker-Maasoever en het nieuwe Wijk aan de rechteroever. De voornaamste gebouwen zijn de St. Servaaskerk (met gedeelten uit de 6e eeuw), O.L.V. Kerk (10e eeuw), het Stadhuis (17e eeuw), de Helpoort en het Museum van Oudheden. Zeer bekend zijn de glas- en aardewerkindustriehet Fanfarecorps Sint Joezep en de brouwer-dichter Paul Chambille de Beaumont (20e eeuw). Maastricht ligt even Zuidelijk als Brussel. De bevol king heeft een zonnig karakter, is muzikaal en levens lustig. De Stad dateert uit de Romeinse tijd. De Maas trichtenaren zijn rechtstreeks afstammelingen van de Romeinen. Zij waren reeds een beschaafd volk toen de rest van Nederland nog uit wilden bestond en zij zijn zich van hun oorsprong en voorsprong zeer wel bewust. Deze Limburgers hebben een warme belangstelling voor de levensgewoonten van de Hollanders en stellen zich daarvan gaarne ter plaatse op de hoogte. Het is bekend, dat zij een bepaalde voorliefde voor de stad Rotterdam hebben. Zij, die zich met de volks psyche bezig houden, schrijven dit toe aan het Maas water, dat zowel door Maastricht als door Rotterdam vloeit. Reeds sedert eeuwen drinken de Maastrichtena ren grote hoeveelheden van deze vloeistof, waaraan zij zeer verknocht zijn, met het gevolg, dat zich te Maas tricht vooral in de zomermaanden bij herhaling ernstige waterschaarste voordoet. Daarentegen mag Rotterdam zich in een overvloed van deze fel begeerde drank verheugen. Ooggetuigen verhalen van het zeer bijzondere schouwspel, dat waterdrinkende Maastrichtenaren op levert. Volgens een officiële telling van de Afd. Volks gezondheid van het Departement van Sociale Zaken drinkt de Maastrichtenaar bij een bezoek aan Rotter dam gemiddeld 36 glazen water per dag, hetgeen overeenkomt met 10 a 12 liter. Dit grote verbruik heeft geen aanwijsbare schadelijke gevolgen voor de gezond heid en schijnt slechts tot groter vrolijkheid en opge wektheid te leiden. De Maastrichtenaren zijn dan ook te Rotterdam gaarne geziene gasten en voorlopig vreest men in deze stad nog niet voor de watertekorten waarmede de meest Zuidelijke Nederlandse stad te kampen heeft. Tenzij het Limburgse voorbeeld de iettewat drogere Hollanders op de lange duur tot navolging zou prik kelen.

Vers van 't Vat | 1952 | | pagina 2