11 KLAVERJASSEN. ZESKAMP. Wat de Zilveren Bal is voor de voetballers, is de Zeskamp voor de klaverjassers. Deze jaarlijks terugkerende wedstrijden tussen de oudste 6 Rotterdamse bedrijfsklaverjas-verenigingen worden altijd in een zeer kameraadschappelijke en sportieve geest gespeeld. De mooie wisselbeker en de andere fraaie prijzen staan er echter borg voor, dat er steeds met elan gestreden wordt. Verleden jaar moesten wij de eer aan Tediro laten en eindigden wij op de tweede plaats. Dat zat ons toch niet lekker en ik schreef in „Vers van 't Vat": wij zinnen op revanche. En nu is de revanche er. Over de gehele linie heb ben wij gezegevierd. Niet alleen komt de wisselbeker voor een jaar naar de brouwerij, mèt een eerste prijs, maar ook de hoog ste uitslag per wedstrijdavond staat weer op onze naam met 20558 punten, terwijl ons koppel Van AlphenKuhn een partij speelde met 2270 punten, wat door niemand verbeterd werd en die dus ook op het podium verschijnen om een prijs in ontvangst te nemen. Al met al een succesvol verloop van deze Zeskamp en met gerechtvaardigde trots kunnen wij zeggen: Heineken's I (de prijzen zijn weer best). De standen zijn: 1. H.B.M188477 2. P.C.K184270 3. Tediro 183699 4. Hermandad 181828 5. d'Oranjeboom 180978 6. v. Nelle 177146 Alleen met onze luilp, kan liet Rootle Kruis helpen. Het Roode Kruis is zo bekend en de diensten, die deze organisatie bewijst vinden wij zo vanzelfspre kend, dat wij er vaak niet bij stilstaan, waardoor al deze hulp en steun mogelijk is. En dat is alleen door ons aller medewerking, want het Roode Kruis ontvangt geen subsidie. De bloedtransfusiedienst kan haar taak slechts ver vullen, doordat duizenden bloed afstaan en duizenden een geldelijke bijdrage geven voor de kosten van verwerking en bewaring van het bloed. Bezigheid voor patiënten, die vaak jaren in zieken huis of sanatorium liggen kan alleen verschaft wor den, dank zij degenen die hiervoor materiaal, geld of het allerkostbaarste hun tijd geven. Boeken en tijdschriften verzamelt het Roode Kruis voor alle zieke Nederlanders; of zij nu in een sana torium op de Veluwe liggen of in een ziekenhuis in Canada of Australië; het Roode Kruis zorgt voor lectuur. En zo zijn er tal van andere diensten, die het Roode Kruis bewijst aan hen, die niet gezond en zelfstandig zijn. Vele H.B.M.-ers helpen het Roode Kruis reeds regel matig; zij geven hun bloed, zij geven geld, zij geven hun medewerking. Laat ieder doen, wat in zijn ver mogen is. Alle hulp is welkom, in Amsterdam: Roode Kruis, Paulus Potterstraat 2; in Rotterdam: Roode Kruis, Parklaan 12 en te 's-Gravenhage: Roode Kruis, Amaliastraat 12. Mede door Uw hulp kan een leven gered, genezing bevorderd en vereenzaming voorkomen worden. „Ja we komen dadelijk. zodra we klaar zijn met dit spelletje.' Oplossing Puzzle Hoewel vrijwel geen der inzenders een feil loze oplossing had ingezonden, hebben wij de beste oplossingen er uit gezocht. Nu moeten wij toegeven, dat de opgave ook niet foutloos was. In Amsterdam gaat de eerste prijs (een kist bier) naar de heer Andr. Ploeg en de tweede prijs (zes glazen) naar de heer O. van Maanen. In Rotterdam werd de eerste prijs toegekend aan mej. v. d. Wolf (foutloos, bravo!) en de tweede (door loting) aan de heer D. Hoogmoed. Dit laatste is wel heel erg toevallig, aangezien hij de vorige maal eveneens door loting in het bezit van een prijs kwam. Maar de heer Hoog moed is wel een „kei", want in deze moeilijke puzzle had hij slechts één letter fout! ,JHet is gelukt buurman'. Ik heb watermeloenen gekruist met hop-planten en nu heb ik bier meloenen!" (Week in Beeld)

Vers van 't Vat | 1952 | | pagina 11