van onze veReniqinqen 10 AMSTERDAM S. O.—H.B.B.A. Mogen wij beginnen met onze hartelijke dank uit te spreken aan allen die meegewerkt hebben om onze billardzaal op het tegenwoordige peil te brengen. Twee prachtige matchtafels bezitten wij nu plus een geheel gerestaureerde kleine tafel, het is af, de „Hei- neken" waardig en er zal menig partijtje onder het genot van een pilsje gespeeld worden. Maandag 8 en Vrijdag 12 September zal het grote Blauwwit als eerste tegenstander fungeren. Heren biljarters, veel genoegen en succes. Ook onze klaverjassers ontwaken uit hun zomer- slaap, 900 brouwsels maak je nu eenmaal niet zo maar, vanzelfsprekend schiet dan je klaverjasje, biljartje of partijtje voetbal er wel eens bij in, maar dit teken dat de Oma der Heineken's Brouwerij weer volledig tot leven gekomen is stemt ons allen tot grote tevredenheid en dankbaarheid. Door deze ver grote activiteit van onze brouwerij zijn wij zelfs in staat dit jaar met twee voetbalelftallen aan de com petitie deel te nemen. Dan was op Zondag 31 Augustus Rotterdam weer eerste gast bij ons voor de veteranen-match, die wij door verschillende onplezierige omstandigheden hele maal in Ouderkerk moesten spelen. Enfin, het ple zier was er niet minder om en dit zeer geanimeerde partijtje voetbal eindigde onder hoogspanning in 44. De opstelling van Amsterdam luidde: H. Vis K. Smit H. Buis C. Kooge J. Hollander J. Bekker A. Schutter C. Schutter Mr. B. ter Haar C. Muys W. v. Biezen Dit elftal was maar liefst honderd jaar ouder dan dat der Rotterdammers, maar dit verhinderde ons niet om volkomen gelijkwaardig te zijn. Onze directeur, Mr. B. ter Haar, was zijn gewicht werkelijk in goud waard, want alle vier de doelpunten kwamen van zijn schoen. Nu moest er echter een beslissing verkre gen worden, dus strafschoppen. Drie verschillende spelers van beide partijen namen die en de eerste serie bracht geen beslissing: ieder twee raak. De tweede serie was echter beslissend: Amsterdam weer twee raak, Rotterdam niets, alzo de beker was ons. Na dit alles-van-onze-zenuwen-vergend evenement vertrokken wij met onze gasten naar Schiphol, waar een zeer leerzame rondleiding volgde, door allen zeer op prijs gesteld. Daarna dan het slotfeest in de schermzaal, prijsuitreiking waar de naam van Mr. B. ter Haar nog als eens genoemd werd. Tot slot nog even een woordje over de prijsuitrei king van het tournooi van oud-A.K.V.B.clubs, waar ook de H.B.M. (natuurlijk zonder sportief succes) had deelgenomen. Dit feestje, dat in onze schermzaal welwillend afgestaan werd gehouden, en geor ganiseerd werd door Robaver, is een daverend succes geworden, niet in het minst door het gratis Heine ken's bier dat beschikbaar was gesteld; ook het tour nooi was een groot succes. Verschillende bonds-offi- cials voerden het woord, o.a. de bondsvoorzitter Put ter, competitieleider Nieuwkerk, enige oud-bestuurs leden en Robavermensen. Onze voorzitter Wassili sprak een kundig slotwoord. Volgend jaar moeten wij H.B.M.-ers dit tournooi organiseren en wij hopen nu reeds op Uw aller medewerking want het zal zeer moeilijk zijn Robaver te evenaren. Edoch, oude A.K.V.B.-ers, Keuter, v. Nigtevegt, Hartog, Marinus en Volkers, Uw namen zijn zo veel keren die avond genoemd, wij rekenen ook op Uw medewerking. J. J. M. HOLLANDER. „HET BROUWERS MANNENKOOR" Amsterdam. Op 15 November a.s. hoopt onze dirigent, de heer Bertus Brouwer, de dag te herdenken, dat hij voor 30 jaar als koordirigent zijn loopbaan begon. Ter gelegenheid van dit jubileum hebben alle ko ren die onder zijn bekwame leiding staan een comité gevormd en besloten een groot Jubileum Concert te geven in het „Concertgebouw" te Amsterdam en wel op Zondag 16 November a.s., des avonds te 8 uur. Verdere medewerking aan dit concert wordt ver leend door een groot symphonieorkest uit Amsterdam. Receptie is inmiddels gehouden op Zondag 9 Novem ber 1952 te 2 uur n.m. in de zaal van „Westerkwar tier" in de Van Hallstraat te Amsterdam. Dat hier vele en zware repetities aan voorafgaan is begrijpelijk, daar alle koren tezamen enige liederen ten gehore zullen moeten brengen, die vanzelfspre kend „er in" moeten zitten. Wij verzoeken daarom alle leden nogmaals zoveel mogelijk deze belangrijke repetities te bezoeken. Wij verwachten het Concertgebouw „vol" te krijgen en kunnen van deze plaats af alle H.B.M.-ers èn van kantoor èn van de brouwerij aanraden zich tijdig van plaatsen te voorzien om dit grote Jubileum Concert te beluisteren. Onze leden, donateurs (trices) behoeven wij natuur lijk niet te zeggen, dat de toegangskaarten bij het bestuur en de leden verkrijgbaar zijn (prijs nog on bekend). Tenslotte hopen wij, dat dit concert voor onze jubi lerende dirigent een groot succes zal worden en dat wij in het volgende nummer van „Vers van 't Vat" een kleine recensie kunnen geven over het verloop van deze avond. Namens het Bestuur: N. BURGERS, Secr. ROTTERDAM SCHERMVERENIGING „DE HEINEKENS MUSKETIERS". Doordat verscheidene personeelsleden de H.B.M. verlaten hebben, bestaat de mogelijkheid weer enkele aspirant-schermers(sters) in onze vereniging op te nemen. Zij die hiervoor interesse hebben, kunnen nadere inlichtingen inwinnen bij het bestuur (de heren Frenks, Hoogvliet en Nobel). HM

Vers van 't Vat | 1952 | | pagina 10