HEINEKEN'S HOLLYWCK 511 •Jo langzamerhand zullen wei gen op de brouwerij het nog niet weten. Wanneer filmmensen en reclamemensen op de meest onwaarschijnlijke ogenblikken hun neuzen steken in andermans za ken en met lampen, kabels en camera's hele afdelingen tot wan hoop brengen, dan moet er wel iets als een film over het bedrijf geboren worden. En zo is het ook, Ytzen Brusse werkt nu onder auspiciën van de reclameafdeling aan een film over de Heineken's brouwerij. We weten, dat velen nieuwsgierig zijn wat het worden zal. We weten ook, dat het resultaat, de film, pas in October te zien zal zijn en daarom zullen wij U zo nu en dan in „Vers van 't Vat" iets over de stand van zaken vertellen. Waarom het zo lang moet duren? Wel, wanneer U weet, dat voor enkele seconden film soms dagen gewerkt moet worden, wanneer U weet, dat de voorbereidingen reeds enige maanden in beslag genomen hebben, dan kunt U zich indenken, dat het maken van een film van 20 minuten heel wat tijd vergt. Diegenen onder U die b.v. de opnamen in de brouwzaal te Rotterdam hebben mee gemaakt en gezien hebben hoeveel licht er nodig was voor het maken van de totalen van deze indrukwekkende zaal (hier brand de op een gegeven moment een aantal lampen met een totaal stroomverbruik van 140 electrische kacheltjes!) en hoeveel tijd hiermede gemoeid was, zullen zich nauwe lijks kunnen indenken dat het hier alle maal ging om een stukje film waarvan de vertoningstijd ongeveer 3% seconde in be slag zal nemen! Inderdaad wordt zo'n film moeizaam meter voor meter opgebouwd en wanneer het lot je treft hieraan actief te moeten meewerken, dan verliest de gla mour van het filmbedrijf wel zeer veel van haar glans en blijft er een moeilijk en zeer gecompliceerd vakwerk over. Brusse filmt het inladen van exportbier in het zctm Maar we vorderen: de binnenopnamen I in de brouwerij, de opnamen in de Rotter damse haven en in Parijs zijn gereed en nu zijn aan de beurt de speelscènes, waaraan bekende acteurs hun medewerking ver- lenen en waarover wij U een volgende keer meer vertellen. Ti.

Vers van 't Vat | 1952 | | pagina 8