't rv' 2 Op 1 Juni 1927 trad de toen 26-jarige heer Feith, na de Flandelshogeschool te Rotterdam met het diploma Flandelseconomie te hebben verlaten en verschillende jaren practisch te hebben gewerkt te Parijs, Hamburg en Amsterdam, in dienst van Heineken. Zijn werkzaamheden begonnen als secre taris van cle toenmalige directeur, Mr. Ras. Na een jaar, toen de Heer Keidel te Rotterdam zich op maakte om met pensioen te gaan, werd de heer Feith export-manager. In 1940 volgde zijn benoe ming tot onderdirecteur en op 1 October 1941 tot directeur. Ziehier, in een nutshell de kwart-eeuw-geschiede nis van Jhr. Feith bij Heineken. De betekenis en de verdiensten van de heer Feith voor het Heineken's concern en in het algemeen zijn dezer dagen op tal van plaatsen en in vele toon aarden bezongen. Wij behoeven de persberichten niet aan te vullen. In het personeelsorgaan willen wij slechts dit zeggen: Wij hebben ons innig ver heugd over cle warme hartelijkheid, waarmede de jubilaris gedurende de herdenkingsdagen allerwegen is omringd en maken de vele uitingen van respect, genegenheid en aanhankelijkheid tot de onze. Dat Heineken en het personeel deze directeur nog lang mogen houden! iiiiiiiiiiiiiiiiiiMmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiHiimHiiiiiiiiiiiiimiiimiHiiniiHHiiiMHHi KRONIEK van het Jubileum-feest te Rotterdam Dinsdag 3 Juni: 4 uur: Receptie in garage voor personeel en geno digden. Woensdag 4 Juni: 3 uur: Receptie in Atlanta voor zakelijke relaties. 6.30 uur: Diner voor Commissarissen, Directie, bui tenlandse relaties en afgevaardigden van personeel en gepensionneerden. Vrijdag 6 Juni: 2 en 8 uur: Opvoering Jubileum-revue „Da's een Feit(h)". 's Avonds 11.30 uur: Bierfestijn in Beurscomplex voor personeel en gepensionneerden. De ernstige en langdurige zieken onder het perso neel werd het medeleven met de feesten vergemak kelijkt door een persoonlijk schrijven vergezeld van een kleine attentie van de Heer Feith. Dat een en ander in bijzonder goede aarde is gevallen behoeft geen betoog. Finale „Da's een Feit (hlj OM 2 UUR 's NACHTS Het was 2 uur nacht in de onvergetelijke feestweek van 1952. Niet de nacht van de Raadskelder op 4 Juni, niet de nacht in de Schouwburg op 5 Junimaar de nacht van de Beurs op 6 Juni. Er zijn onder ons oermensendie deze nachtelijke trilogie beleefd en overleefd hebben, zonder enige andere waarneembare schade dan slapte in de knieën een soezerig gevoel in het hoofd en een lichte trilling van de vingertoppendit alles echter overheerst door een gevoel van dankbaarheid en voldaanheid. Ik wilde dus niets zeggen van de nacht in de Raads keldervolgende op het diner voor afgevaardigden van personeel en gepensionneerden. Deze nacht dreigde geen einde te nemen omdat de wedloop tussen bier- voorraad en dorst steeds maar onbeslist bleef. Ook niet over de Schouwburgnacht, die begon om 11 uur 's avonds en eindigde om 6 uur 's ochtends, toen zeventig doodvermoeide executanten zich met een ont bijt gingen voorbereiden op de twee revue-opvoerin gen van diezelfde dag. Nee, het was 2 uur nacht in de Beurs, waar zich een kleine 2000 feestvierenden vermaakten in de dancing of bij Spaan of in de Jhr. P. R. Feithlaan of op het Heineken's plein. Het was er warm, vol en roezemoezig als vroeger op Koninginnedag in de Halvemaansteeg of de Panne- koekstraat. De klok van het Raadhuis sloeg tweemaal toen de feestgangers de trappen van de Beurs van Koophandel beklommen en zich in de grote hal verzamelden om de jubilaris en zijn vrouw, die daar de meest harte lijke en enthousiaste huldiging ondergingen van de gehele feestweek. Er waren geen voorbereide toespra ken of ingestudeerde zangnummers, geen ceremonie meesters of feestarrangeurs, er was slechts een deinen de massa die het geliefde echtpaar bejubelde. Het werd het hoogtepunt van het feest, deze bruisende be tuiging van aanhankelijkheid. En toen de jubilaris een kort dankwoord had gesproken, vatte een gezonde stoere brouwerijman kernachtig aldus zijn gevoelens samen: „Ik vind 't 'n moordgozer!" Hetgeen zijn mak ker snedig beaamde met: ,JDa's een Feith!"

Vers van 't Vat | 1952 | | pagina 2